2018 02 14

Nutrūko pašėlusi Jono Valančiūno serija, bet „Raptors“ – viršūnėje

Jonas Valančiūnas – šiuo metu geriausios NBA Rytų konferencijos komandos žaidėjas. Tokioje viršūnėje „Toronto Raptors“ pasieks tarpinį NBA finišą. Lietuvio klubas 115:112 nukovė „Miami Heat“ ir įsitvirtino pirmoje Rytų konferencijos vietoje.
Jonas Valančiūnas ir Goranas Dragičius
Jonas Valančiūnas ir Goranas Dragičius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Vasario 15-ąją „Raptors“ dar sužais vienerias rungtynes su „Chicago Bulls“ ir tada pasiners į NBA Visų žvaigždžių savaitgalio pertrauką. Tačiau iki jos ant kulnų minanti „Boston Celtics“ ekipa Toronto krepšininkų Rytuose nebeaplenks.

Šįkart šeštajai „Raptors“ pergalei iš eilės nebeprireikė Jono Valančiūno tritaškių. Lietuvis pirmą kartą nuo sausio 20-osios neatliko nė vieno tolimo metimo.

Per 6 vasario mėnesio rungtynes centro bandymų skaičius buvo pasiekęs net vidutiniškai 2,5 tritaškio per rungtynes – JV pataikė net 9 tritaškius iš 15 (60 proc.).

Vienu metu Jonas buvo vienas iš trijų taikliausių NBA snaiperių visoje lygoje. Šį sezoną aukštaūgis jau pataikė 20 tritaškių iš 41 (48,8 proc.).

J.Valančiūnas per 30 minučių pasižymėjo 6 taškais (2/4 dvit., 2/2 baud.), atkovojo 10 ir perėmė 1 kamuolį, atliko rezultatyvų perdavimą, blokavo metimą, suklydo ir prasižengė po 2 kartus.

DeMaras DeRozanas trečiajame kėlinyje pelnė net 19 taškų ir padėjo „Raptors“ atitrūkti 98:81. Tačiau nugalėtojui išaiškinti prireikė lemiamo metimo. Paskutinę minutę „Heat“ priartėjo iki trijų taškų (112:109), o su sirena paleistas Josho Richardsono tolimas metimas tikslo nepasiekė.

Toronto klubui namuose tai buvo 24 pergalė per 28 rungtynes. Tai geriausias pergalių ir pralaimėjimų balansas savo arenoje visoje NBA.

„Raptors“: D.DeRozanas 27, K.Lowry 22, S.Ibaka 14 (10 atk. kam.), C.Milesas 11.

„Heat“: G.Dragičius 28, J.Johnsonas 16, W.Ellingtonas 15, B.Adebayo.