2016 04 23 /2016 04 24

„Pacers“ žvaigždę pastūmęs Jonas Valančiūnas Indianoje išprovokavo susistumdymą

Jonas Valančiūnas Indianoje gavo techninę pražangą ir sukėlė susistumdymą. Bet nei jis, nei reti, tačiau efektyvūs lietuvio prisilietimai prie kamuolio nepažadino „Toronto Raptors“, kuri Indianoje turėjo nusilenkti „Pacers“ komandai 83:100 (16:28, 26:29, 16:16, 25:27). NBA atkrintamųjų varžybų Rytų konferencijos ketvirtfinalio serijoje iki keturių pergalių rezultatas lygus – 2:2.
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Valančiūnas 16+6 | „Indiana Pacers“ – „Toronto Raptors“ 100:83 | Serija 2-2

Suprasti akimirksniu

• „Raptors“ pralaimėjo Indianoje 83:100.
  • „Pacers“ nuo I-ojo kėlinio pabaigos pirmavo dviženkliu skirtumu.
  • J.Valančiūnas pelnė 16 taškų ir buvo rezultatyviausias „Raptors“.
  • Lietuvis gavo techninę pražangą už grubų P.George'o pastūmimą.
  • Serijos iki 4 pergalių rezultatas 2-2.

Iki dvikovos pabaigos likus žaisti 5 minutes J.Valančiūnas po krepšiu grubiai nustūmė „Pacers“ žvaigždę Paulą George'ą. Amerikietis kibo lietuviui į atlapus, iškart prisistatydamas centimetrų artumu ir paleisdamas vieną kitą piktą frazę.

J.Valančiūnas vengė kontakto, tačiau įsikarščiavo „Raptors“ puolėjas DeMarre'as Carrollas. Šis puolė raminti P.George'ą ir įsiplieskė pats. Po krepšiu kilo rimtas susistumdymas, bet muštynių išvengta. Aistras malšino teisėjai ir komandos draugai.

Technines pražangas gavo trys žaidėjai: J.Valančiūnas, P.George'as ir D.Carrollas. Emocinė žiežirba rimtos kibirkšties į „Raptors“ žaidimą neįžiebė. Nuo pirmojo kėlinio pabaigos dviženkliu skirtumu atitrūkę „Pacers“ nesunkiai išsaugojo pergalę.

J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias ir naudingiausias „Raptors“ žaidėjas – per 28 minutes pelnė 16 taškų (6/7 dvit., 4/4 baud.), atkovojo 6 kamuolius, blokavo metimą, suklydo 1 ir prasižengė 3 kartus, buvo nubaustas technine pražanga.

J.Valančiūnas per 4 pirmąsias rungtynių minutes pelnė 6 taškus, bet netrukus „Raptors“ gavo šaltą dušą ir lietuvis turėjo sėsti ant suolo, kai „Pacers“ pabėgo į priekį 28:14. Šis skirtumas „Raptors“ komandai buvo tarsi užkeiktas viso mačo metu. Beje, vienu metu „Pacers“ buvo atitrūkę net 53:28.

J.Valančiūnas retai prisiliesdavo prie kamuolio, bet kai tą padarydavo, prisilietimas dažniausiai pasibaigdavo taškais. Tik „Raptors“ retai maitino lietuvį kamuoliais. Dažniausiai iniciatyvos imdavosi „Raptors“ puolimo lyderiai Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas, bet jiems tai buvo dar viena blanki naktis.

D.DeRozanas pataikė tik 4 metimus iš 15 ir baigė mačą su 8 taškais bei 6 klaidomis. K.Lowry sąskaitoje buvo 12 taškų, bet tik 4 tikslūs metimai iš 12.

Trečiojo kėlinio viduryje po grumtynių baudos aikštelėje J.Valančiūnas susižeidė nugarą. Skausmo perkreiptu veidu „centras“ lietė skaudančią apatinę nugaros dalį. Vis dėlto aukštaūgis liko aikštėje ir tęsė rungtynes.

Tiesa, po 5 asmenines pražangas serijoje su „Pacers“ renkantis J.Valančiūnas vėl piktai kraipė galvą sėsdamas ant suolo trečiojo kėlinio pabaigoje, kai teisėjai jam užfiksavo abejotiną pražangą puolime.

„Raptors“ be J.Valančiūno išbandė itin žemą penketą – su puolėjais DeMarre'u Carrollu ir Patricku Pattersonu po krepšiu. Bet ir jis nepadėjo panaikinti dviženklio deficito. D.DeRozanas lemiamu metu toliau svaidė netaiklius metimus arba rėžėsi į varžovų užtvaras, o „Pacers“ nesunkiai išsaugojo pergalę.

„Pacers“ vidurio puolėjas Ianas Mahinmi pelnė 22 taškus, atkovojo 10 kamuolių ir sužaidė rezultatyviausias karjeros rungtynes NBA.

Penktosios serijos rungtynės Toronte vyks antradienį.

„Raptors“: Jonas Valančiūnas 16, Kyle'as Lowry ir DeMarre'as Carrollas po 12, Normanas Powellas 10.

„Pacers“: George'as Hillas ir Ianas Mahinmi (10 atk. kam.) po 22, Paulas George'as 19, Monta Ellisas ir Solomonas Hillas po 7.

22:16

„Pacers“ pradėjo rungtynes atkarpa 7:0.

22:19

„Pacers“ puolimo lyderis Paulas George'as šeštąją rungtynių minutę pelnė pirmuosius taškus dėjimu į krepšį – 15:9.

22:21

J.Valančiūnas pelnė 6 „Raptors“ taškus iš 9.

22:31

Po minutės pertraukėlės „Raptors“ gavo šaltą dušą. „Pacers“ spurtavo ir 10-ąją minutę atitrūko net 28:14.

22:32

Indianos krepšininkai per šią atkarpą pataikė tris tritaškius iš eilės.

22:33

Po „Pacers“ spurto Dwane'as Casey pasodino Valančiūną ant suolo.

22:34

Pirmajame kėlinyje J.Valančiūnas per 10 minučių pelnė 6 taškus ir atkovojo 1 kamuolį.

22:37

Pirmąjį kėlinį „Pacers“ laimėjo 28:16.

22:42

J.Valančiūnas buvo rezultatyviausias „Raptors“ žaidėjas pirmajame kėlinyje (6 tšk.). „Pacers“ į priekį vedė po 7 taškus pelnę Paulas George'as ir George'as Hillas.

22:44

Antrojo kėlinio pradžia „Raptors“ nieko gero nežada: 17:33.

22:55

Antrojo kėlinio viduryje „Pacers“ tritaškiu tolsta 42:24.

22:57

Į aikštę sugrįžęs J.Valančiūnas iškart pasižymėjo dviem taškais – 26:42.

22:58

Kitoje aikštės pusėje – Iano Mahinmi dvitaškis su Valančiūno pražanga. „Pacers“ priekyje 45:26.

22:59

„Raptors“ klysta gynyboje, klysta perduodami kamuolį. Po vienuoliktosios klaidos „Pacers“ jau mindo „Raptors“ 51:28. Po „Raptors“ klaidų Indianos klubas pelnė jau 16 taškų.

23:04

21-ąją minutę J.Valančiūnas baudžiamas antrąja asmenine pražanga. G.Hillas baudų metimais didina skirtumą 53:28.

23:04

J.Valančiūno oponento I.Mahinmi sąskaitoje 11 taškų. Tai – prancūzo atkrintamųjų varžybų rekordas.
„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas ir Ianas Mahinmi

23:12

Klaiki pirmoji rungtynių pusė „Raptors“ komandai – 57:42 po dviejų kėlinių priekyje „Pacers“.

23:14

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas ir Mylesas Turneris

J.Valančiūnas per 16 minučių pelnė 8 taškus ir atkovojo 2 kamuolius. Už jį rezultatyviau žaidžia tik K.Lowry (10 tšk.).

23:15

„Pacers“ gretose pirmaisiais smuikais griežia G.Hillas ir I.Mahinmi, kurių sąskaitose atitinkamai 14 ir 11 taškų.

23:16

Vos per du kėlinius „Pacers“ atliko 16 rezultatyvių perdavimų, suklysdami tik 4 kartus. „Raptors“ atsakas – 11 klaidų ir tik 7 rezultatyvūs perdavimai.

23:17

AFP/„Scanpix“ nuotr./DeMaras DeRozanas

„Raptors“ puolimo lyderis D.DeRozanas vėl neranda savęs – per 18 minučių pelnė 4 taškus, tačiau pataikė tik 2 metimus iš 8 ir suklydo 3 kartus.

23:18

Indianoje susirinko daug „Raptors“ sirgalių. Torontas garsėja šūkiu „We The North“ (mes – šiaurė). „Pacers“ sirgaliai arenoje ėmė skanduoti „You The Quiet“ (jūs – tyla).

23:33

Iškart po pertraukos D.DeRozanas švaistosi metimais. Tikslą pasiekia kas trečias, „Pacers“ tolsta 61:44.

23:36

AFP/„Scanpix“ nuotr./Jonas Valančiūnas

Keturi iš eilės J.Valančiūno taškai mažina skirtumą 48:61.

23:37

L.Scola buvo laisvas prie tritaškio linijos, bet nepasinaudojo gera proga sumažinti atsilikimą iki vienženklio – 51:63.

23:39

Po grumtynių baudos aikštelėje J.Valančiūno veidą perkreipė skausmas. Lietuviui paskaudo nugarą. Aukštaūgis ranka lietė skaudančią vietą.

23:40

K.Lowry taiklumas – 4 metimai iš 10, D.DeRozano – 3 iš 10.
AFP/„Scanpix“ nuotr./Kyle'as Lowry ir DeMaras DeRozanas

23:42

Nepaisant skausmų J.Valančiūnas liko aikštėje. Kol kas jo sąskaitoje 12 taškų, 4 atkovoti kamuoliai ir 6 taiklūs metimai iš 7.

23:44

Pirmasis Jono vizitas prie baudų metimo linijos virsta dviem taškais – lietuvio sąskaitoje taškų jau 14. „Raptors“ atsilieka 54:66.

23:45

J.Valančiūnas efektingai blokavo M.Turnerio metimą.

23:49

J.Valančiūnui fiksuojama abejotina pražanga puolime. Su trimis asmeninėmis pražangomis lietuvis sėda ant suolo. „Pacers“ priekyje 68:56.

23:49

Per 25 minutes J.Valančiūnas kol kas pelnė 14 taškų ir atkovojo 5 kamuolius.

23:56

Kol J.Valančiūno nėra aikštėje, „Pacers“ karaliauja „Raptors“ baudos aikštelėje. Tiesa, atkovoti kamuoliai puolime nevirsta taškais – 69:58.

23:57

AFP/„Scanpix“ nuotr./DeMaras DeRozanas ir Kyle'as Lowry,

„Raptors“ gerbėjai lygina J.Valančiūno ir D.DeRozano statistiką. D.DeRozano sąskaitoje – 8 taškai per 14 metimų, lietuvio – 14 per 7 metimus.

00:02

Po trijų kėlinių „Raptors“ atsilieka 58:73. „Pacers“ pelnė taškus su sirena.

00:03

J.Valančiūnas po trijų kėlinių yra rezultatyviausias „Raptors“ žaidėjas (14 tšk.). „Pacers“ gretose rezultatyviausiai žaidžia George'as Hillas (18 tšk.).

00:07

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo be J.Valančiūno aikštėje. Lietuvis taupomas lemiamoms minutėms.

00:08

D.DeRozanas serijoje su „Pacers“ pataikė 21 metimą iš 69 ir prametė visus 8 tritaškius.

00:10

Už teisėjams adresuotus gestus „Raptors“ puolėjas P.Pattersonas baudžiamas technine pražanga. „Pacers“ pirmauja 75:60.

00:12

P.Pattersonas pataiko iš toli, „Raptors“ likus žaisti 9 minutes atgyja 65:77.

00:15

„Raptors“ pataikė tik 6 tritaškius iš 27 (22,2 proc.).

00:17

„Raptors“ jau keletą minučių žaidžia su labai žemu penketu – puolėjais P.Pattersonu ir D.Carrollu po krepšiu.

00:17

AFP/„Scanpix“ nuotr./DeMarre'as Carrollas

Užkeiktas dviženklis skirtumas nepasinaikina. „Pacers“ likus žaisti kiek daugiau nei 7 minutes pirmauja 79:67.

00:18

Penktąją asmeninę pražangą gavo „Raptors“ lyderis K.Lowry.

00:19

K.Lowry lieka aikštėje, „Pacers“, kol nėra J.Valančiūno, karaliauja po „Raptors“ krepšiu ir pirmauja 83:67.

00:20

Pirmą kartą serijoje su „Pacers“ Toronto klubas žaidžia be J.Valančiūno arba B.Biyombo aikštėje. Likus žaisti 6 minutes „Raptors“ atsilieka 69:85.

00:21

J.Valančiūnas sugrįžo į aikštę.

00:22

10 netaiklus D.DeRozano metimas iš 14 ir dar pražanga puolime. Likus žaisti 5 minutes 15 sek. atsilikdami 69:85 „Raptors“ gelbėjasi minutės pertraukėle.

00:23

Antroje dvikovos pusėje „Raptors“ pataikė tik 2 tritaškius iš 15.

00:28

Likus žaisti 5 minutes J.Valančiūnas po krepšiu grubiai nustūmė „Pacers“ žvaigždę Paulą George'ą. Amerikietis kibo lietuviui į atlapus, kūnu stumtelėdamas „centrą“ ir paleisdamas vieną kitą piktą frazę. J.Valančiūnas vengė kontakto, tačiau įsikarščiavo D.Carrollas. Šis puolė raminti P.George'ą ir įsiplieskė pats. Po krepšiu kilo rimtas susistumdymas, bet muštynių išvengta. Aistras malšino teisėjai ir komandos draugai.

00:28

Techninėmis buvo nubausti ir J.Valančiūnas bei P.George'as.

00:30

J.Valančiūnas dviem tiksliomis baudomis pelnė 16-ąjį tašką. Bet likus žaisti 5 minutes „Pacers“ tvirtai pirmauja 88:71.

00:31

K.Lowry gavo šeštąją asmeninę pražangą ir visam laikui atsisėdo ant atsarginių suolo. Likus žaisti 4 min. D.Carrollas tritaškiu mažina skirtumą 74:88.

00:35

Likus žaisti 3 minutes „Raptors“ atsiliko 74:93. D.Casey nuleido rankas ir pasodino J.Valančiūną ant suolo.