2017 03 17

Pirmoji Jono Valančiūno ir Domanto Sabonio akistata NBA baigėsi debiutanto sėkme

Domantas Sabonis pirmą kartą ant NBA parketo sutiko Joną Valančiūną ir nepasimetė prieš penktąjį sezoną stipriausioje lygoje žaidžiantį tautietį. Pirmoji lietuvių akistata stipriausioje krepšinio lygoje pažymėta „Oklahoma City Thunder“ pergale prieš „Toronto Raptors“ 123:102 (29:24, 29:24, 39:22, 26:32).
Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis
Jonas Valančiūnas ir Domantas Sabonis / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Suprasti akimirksniu

• „Thunder“ pranoko „Raptors“ klubą 123:102.
  • Įvyko pirmoji D.Sabonio ir J.Valančiūno akistata NBA aikštėje.
  • D.Sabonis pelnė 8 taškus ir atkovojo 6 kamuolius.
  • J.Valančiūnas surinko 7 taškus ir atkovojo 5 kamuolius.
  • R.Westbrookas per tris kėlinius surinko 34-ąjį trigubą dublį šį sezoną.

Komandos jau buvo susitikusios tarpusavyje lapkričio 9-ąją, tačiau tada Jonas Valančiūnas nežaidė dėl kelio skausmų.

Per tuos 5 mėnesius pasikeitė daug kas. Pavyzdžiui, Domantas Sabonis nebeturėjo progos paspausti tautiečiui rankos prieš pat ginčo kamuolį, nes po 64 starto penkete pradėtų rungtynių dabar jau atsisėdo ant atsarginių suolo.

Tačiau nuo suolo, atrodo, D.Sabonis žaidžia dar užtikrinčiau.

Per 19 žaidimo minučių D.Sabonis pelnė 8 taškus (2/6 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, suklydo 1 ir prasižengė 6 kartus.

Visus 7 taškus iki pertraukos pelnęs J.Valančiūnas rungtyniavo 17 minučių, pataikė 3 dvitaškius iš 7 ir 1 baudos metimą, atkovojo 5 kamuolius, blokavo 2 metimus, suklydo 1 ir prasižengė 3 sykius.

Beje, J.Valančiūnas tapo devintuoju žaidėju „Raptors“ istorijoje, kuriam pavyko peržengti 4 tūkstančių pelnytų taškų žymą.

Bet tai mažai guodžia 24-erių lietuvį, kuris su komandos draugais negalėjo apsaugoti namų tvirtovės. Daugiausiai dėl „Thunder“ lyderio Russello Westbrooko.

Šis „Raptors“ tėškė 34-ąjį trigubą dublį šį sezoną. Vos per 3 kėlinius „Thunder“ gynėjas spėjo pelnyti 24 taškus, atkovoti 10 kamuolių ir išskirstyti 16 rezultatyvių perdavimų.

Iki NBA reguliariojo sezono pabaigos likus 14 rungtynių, R.Westbrookas priartėjo prie Oscaro Robertsono per sezoną pasiektų trigubų dublių rekordo (41).

Beje, R.Westbrookas pretenduoja tapti pirmuoju žaidėju nuo O.Robertsono sezono 1961-1962 m., kuriam pavyktų finišuoti su trigubo dublio vidurkiu. Šį sezoną R.Westbrookas renka vid. 31,8 taško, 10,6 atkovoto kamuolio ir 10,3 rezultatyvaus perdavimo.

R.Westbrookas vienas atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (16) nei visa „Raptors“ komanda (15). Ir vargo „Thunder“ tik pirmajame kėlinyje, kai vienu metu šeimininkai pirmavo 17:7.

Netrukus Oklahomos klubas perėmė iniciatyvą spurtu 12:2 (29:24), o po galingo trečiojo kėlinio, kuriame R.Westbrooko ir Victoro Oladipo duetas pranoko be traumuoto ginklanešio Kyle'o Lowry paliktą DeMarą DeRozaną 23:14, prieš ketvirtąjį ketvirtį atitrūko nebepavejamai 97:70.

Tai buvo ketvirtoji „Thunder“ pergalė iš eilės. Tuo tarpu „Raptors“ be K.Lowry patyrė 5 pralaimėjimą per 11 pastarųjų rungtynių.

„Thunder“: R.Westbrookas 24 (10 atk. kam., 16 rez. perd.), V.Oladipo 23, E.Kanteris 14, A.Robersonas 13, A.Abrinesas, S.Adamsas ir T.Gibsonas po 10.

„Raptors“: D.DeRozanas 22, N.Powellas 13, C.Josephas 11, D.Wrightas ir S.Ibaka po 10.