Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Prie Lietuvos krepšinio ateities prisidedantis J.Valančiūnas: „Aš esu tik paprastas vyrukas“

Jonas Valančiūnas ir Kristapas Porzingis
Ray Vyšniausko nuotr. / Jonas Valančiūnas ir Kristapas Porzingis
Šaltinis: 15min
0
A A

Praėjusį sekmadienį Toronte įvyko lietuvių paveldo diena, kurioje dalyvavo „Raptors“ vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas. Oficialiam NBA žaidėjų asociacijos interneto portalui uteniškis papasakojo apie savo „užklasinę“ veiklą, dėmesį Lietuvos vaikams bei norą pagelbėti turintiems mažiau.

„Aš esu paprastas vyrukas. Nesu kažkokia žvaigždė, – pasakojo JV. – Esu labai laimingas, kad rungtyniauju NBA ir džiaugiuosi viskuo, ką turiu. Visuomet stengiuosi padėti vaikams, kurie nori būti sėkmingi aikštėje. Taip pat galiu jiems papasakoti, kaip elgtis tokį lygį pasiekus.

Dabar vaikų turiu ir pats, todėl reikia demonstruoti puikų pavyzdį. Reikia iš savo šalies ne tik imti, bet ir kažką duoti atgal.“

J.Valančiūnas pastaruosius penkerius metus yra „Gelbėkit vaikus“ organizacijos ambasadorius. Ji padeda vaikams iš 120 pasaulio šalių. Kiekvieną vasarą sugrįžęs į Vilnių „Raptors“ vidurio puolėjas lankosi vaikų globos namuose „Duok ranką“.

J.Valančiūnas taip pat bendradarbiauja su Petro Kazicko organizacija „Basketball Power“, kuri padeda jauniems žmonėms atrasti save krepšinio aikštėje. Lietuvis neretai aukoja marškinėlius su savo parašu ir skatiną vaikus žaisti krepšinį.

Ray Vyšniausko nuotr./Jonas Valančiūnas
Ray Vyšniausko nuotr./Jonas Valančiūnas

„Man didelė garbė dirbti su P.Kazicko organizacija, – teigė J.Valančiūnas. – Jie atlieka labai svarbų darbą – rūpinasi Lietuvos vaikais. Jų dėka jaunimas turi, kur žaisti krepšinį. Tai mažas žingsnis į priekį, tačiau labai svarbus.

Lietuva yra labai maža šalis, todėl visi krepšininkai, kuriems pasiseka užsienyje turi prisidėti prie krepšinio augimo mūsų šalyje. Vaikai myli šį sportą ir žaidžia jau nuo mažens, o talentų mums tikrai netrūksta.“

J.Valančiūnas padėjo tokems šalies krepšinio talentams kaip Tadas Pažėra, Paulius Petrikonis ir Aistis Pilauskas.

„Jeigu nori pasiekti viršūnę, tai privalai sunkiai dirbti, – pagrindinę taisyklę įvardijo JV. – Turi gyventi su kamuoliu. Reikia suprasti, jog pralaimėjimai nėra nieko baisaus, o svarbiausia visuomet kautis iš paskutiniųjų.“

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek