2018 01 12

Sezono rekordą pasiekęs J.Valančiūnas pasiuntė teisėją į nokdauną ir padėjo nušluoti „Cavaliers“

„Toronto Raptors“ vertėsi be dviejų starto penketo žaidėjų, tačiau tai vis tiek nesutrukdė nušluoti nuo kelio NBA vicečempionų. Jonas Valančiūnas žvėriškomis pastangomis prisidėjo prie galingos pergalės prieš „Cleveland Cavaliers“ 133:99 (30:24, 35:16, 35:32, 33:27).
Jonas Valančiūnas
Jonas Valančiūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

25-erių centras ant parketo praleido 19 minučių, bet spėjo surinkti net 18 kamuolių – daugiausia šį sezoną.

Tiek jo sąskaitoje buvo dar trečiajame kėlinyje.

6 iš tų atkovotų kamuolių jis sugriebė po „Cavaliers“ krepšiu. Lietuvis taip pat pridėjo 15 taškų (6/8 dvit., 0/1 trit., 3/4 baud.), atliko rezultatyvų perdavimą, suklydo 3 ir prasižengė 4 kartus.

Galingai žaidęs J.Valančiūnas susitikimą pradėjo gražiu epizodu. Išmaudęs varžovo gynybą, jis sugrūdo kamuolį į krepšį ir atidarė „Raptors“ taškų sąskaitą.

Aktyvus J.Valančiūnas, ko gero, pretenduos patekti ir į „Shaqtin' A Fool“ laidą. Pirmajame kėlinyje vidurio puolėjas savo perdavimu pasiuntė teisėją į nokdauną – pataikė tiesiai šiam į galvą.

Amerikietis net suklupo, bet sugebėjo greitai atsistoti.

Tai buvo išskirtinė „Raptors“ pergalė. Toronto klubas nukovė Rytų konferencijos favoritus be dviejų starto penketo žaidėjų – traumuoto Kyle'o Lowry ir suspenduoto Serge'o Ibakos.

Puolimo lyderis DeMaras DeRozanas pasižymėjo tik 13 taškų, bet estafetę iš jo kuo puikiausiai perėmė atsarginiai žaidėjai. Fredas VanVleetas surinko 22, Pascalis Siakamas – 16, Normanas Powellas – 14, Jakobas Poeltlas – 12 taškų.

Būtent atsarginiai sukėlė rungtynių lūžį, kai antrajame ketvirtyje 6 taškų pranašumą prieš pertrauką padidino iki 25 (65:40).

„Raptors“ puolimą užkūrė tolimi metimai – jų pataikė daugiausia šį sezoną (18).

Bandydamas gelbėti situaciją antrajame kėlinyje LeBronas Jamesas per minutės pertraukėlę netgi perėmė trenerio vaidmenį ir komandai emocingai dėstė žaidimo planą.

Tačiau NBA superžvaigždės emocijų protrūkis teigiamų pokyčių į žaidimą neatnešė.

Tai buvo skaudžiausia „Cavaliers“ sezono nesėkmė ir jau 6-asis pralaimėjimas per 8 pastaruosius susitikimus. NBA vicečempionai taip pat dar nebuvo praleidę 133 taškų, bet bent po 127-is varžovams leidžia įmesti jau trečią kartą paeiliui.

L.Jamesas pralaimėjusiems surinko 26 taškus. Kita komandos žvaigždė Isiaiah Thomasas prametė 11 pirmųjų savo metimų ir per 24 minutes pataikė tik 2 iš 15 (4 tšk.).

„Raptors“: F.VanVleetas 22, P.Siakamas ir CJ Milesas po 16, J.Valančiūnas 15 (18 atk. kam.).

„Cavaliers“: L.Jamesas 26, J.Greenas 13, J.Crowderis 11, K.Love'as 10.