2017 03 09

„Warriors“ stringa toliau – tik 6 tritaškius pataikiusi S.Curry kariauna krito namuose prieš „Celtics“

Vienuolika rungtynių sužaista NBA reguliariajame sezone, kur itin paaštrėjo kova dėl paskutinių vietų atkrintamosiose varžybose. Tačiau gražiausią pergalę iškovojo „Boston Celtics“ (41-24) krepšininkai, svečiuose 99:86 (25:28, 21:22, 26:24, 27:12) palaužę „Golden State Warriors“ (52-12).
„Celtics“ ypač padėjo puikus Kelly Olynyko įsijungimas nuo suolo
„Celtics“ ypač padėjo puikus Kelly Olynyko įsijungimas nuo suolo / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Bostono krepšininkams šįkart ketvirtajame kėlinyje neprireikė Isaiah Thomaso magijos – „Celtics“ žaidė kaip tikra komanda.

Nuo suolo kilęs Kelly Olynykas per 26 minutes surinko 17 taškų, Jae Crowderis pataikė du itin svarbius tritaškius, o Avery Bradley kaip užsuktas vaikėsi „Warriors“ snaiperius, neleisdamas jiems laisviems mesti iš toli.

Lemiamą ketvirtį „Warriors“ pradėjo turėdama dviejų taškų persvarą, tačiau ketvirčio viduryje J.Crawderis pataikė du tritaškius iš eilės, „Warriors“ po to padarė dvi klaidas ir „Celtics“ įgijo iki tol didžiausią mačo pranašumą (90:79).

Po minutės pertraukėlės NBA vicečempionai bandė gelbėtis tritaškiu, tačiau į netaiklų Stepheno Curry tolimą metimą taikliu atsakė I.Thomasas – 93:79. „Warriors“ pavyko porą kartų pasiginti ir įmesti (93:84), tačiau svarbiausiu momentu pavedė kova dėl kamuolių. Likus žaisti mažiau nei tris minutes, „Celtics“ surengė ilgą ataką su dviem netaikliais tritaškiais, po kurių atkovojo kamuolius puolime, vėliau išprovokavo S.Curry pražangą. Daugiau nei minutę „Warriors“ neturėjo kamuolio, tad stebuklams laiko nebebuvo.

Šiose rungtynėse „Warriors“ pataikė vos 6 tolimus metimus iš 30-ies (20 proc.). „Celtics“ atsarginiai surinko 35 taškus, kai šeimininkams jų atsarginiai pelnė tik 17 taškų.

„Warriors“: K.Thompsonas 25 (2/8 trit.), S.Curry 23 (2/9 trit.), D.Greenas 13 (1/6 trit., 8 atk. kam., 3 blk.), A.Iguodala 9.

„Celtics“: I.Thomasas 25 (7/20 metim.), K.Olynykas 17 (5 atk. kam., 5 rez. perd.), A.Bradley 12, A.Horfordas 10.

Bostono krepšininkai antrą sezoną iš eilės laimi vieną iš dvejų rungtynių su „Warriors“.

Pastariesiems po Kevino Duranto traumos sekasi labai sunkiai. Pralaimėtos 3 iš 5 pastarųjų rungtynių, o dabar laukia dvi sunkios išvykos į Minesotą ir San Antonijų. „Spurs“ (50-13) kovoje dėl pirmos vietos Vakaruose nuo „Warriors“ (52-11) dabar atsilieka tik dviem pergalėmis.

Liko žingsnis

„Miami Heat“ (31-34) krepšininkai nesustoja. Įspūdingą formą demonstruojanti Floridos valstijos ekipa namuose 108:101 (18:22, 36:32, 27:32, 27:15) įveikė vieną tiesioginių konkurenčių kovoje dėl Rytų konferencijos 7–8 vietos, „Charlotte Hornets“ (28-36).

Rungtynių didvyriu tapo Dionas Waitersas, likus žaisti 45 sek. pataikęs itin sudėtingą tritaškį, nulėmusį mačo baigtį.

„Heat“ pataikė net 17 tritaškių, pagal pelnytus taškus iš toli aplenkusi „Hornets“ net 51:21.

Po šios pergalės „Heat“ krepšininkams iki išsvajotos vietos liko tik mažas žingsnis. Ekipa pagal pergales susilygino su 7–8 vietoje esančiomis „Detroit Pistons“ (31-33) ir „Chicago Bulls“ (31-33) komandomis, tačiau kol kas turi vienu pralaimėjimu mažiau.

D.Waiterso metimas

Per pastarąsias 10 rungtynių Majamio ekipa iškovojo 7 pergales. Visoje NBA geresnę formą šiuo metu demonstruoja tik „San Antonio Spurs“ (9-1).

„Heat“: D.Waitersas 24 (5/10 trit.), G.Dragičius 22 (10 rez. perd.), L.Babbittas 12, H.Whiteside'as (15 atk. kam.) ir J.Johnsonas po 10.

„Hornets“: K.Walkeris 33 (5/11 trit.), N.Batumas 16 (7 atk. kam.), M.Williamsas 14 (12 atk. kam.), M.Kiddas-Gilchristas 12.

Kova Vakaruose

Labai svarbią pergalę kovoje dėl atkrintamųjų varžybų Vakarų konferencijoje iškovojo „Minnesota Timberwolves“ (26-37), namuose 107:91 (31:19, 27:36, 24:13, 25:23) palaužusi „Los Angeles Clippers“ (38-26).

„Mes tikime, mes tikime, kad galime tai padaryti. Tokios rungtynės yra labai svarbios, manau, kad dabar mes žaidžiame geriausią krepšinį nuo tada, kai atvykau į šią komandą“, – kalbėjo ispanas Ricky Rubio.

Puikus R.Rubio epizodas

Įžaidėjas pelnė 15 taškų ir atliko 12 rezultatyvių perdavimų, o Karlas-Anthony Townsas galingu dvigubu dubliu pranoko „Clippers“ bokštus – Blake'ą Griffiną ir DeAndre Jordaną.

Šiuo metu „Timberwolves“ krepšininkams trūksta trijų pergalių iki aštuntosios vietos Vakaruose.

„Timberwolves“: K.A.Townsas 29 (13/16 dvit., 14 atk. kam.), A.Wigginsas 20, S.Muhammadas 17, R.Rubio 15 (6 atk. kam., 12 rez. perd.).

„Clippers“: D.Jordanas 20 (9/11 dvit., 13 atk. kam.), B.Griffinas 16, J.J.Reddickas 14, M.Speightsas 12, A.Riversas 10.

„Timberwolves“ krepšininkai džiaugėsi ne tik pergale, bet ir kitos komandos pralaimėjimu. Aštuntąją vietą Vakaruose užimantys „Denver Nuggets“ (29-35) krepšininkai namuose 113:123 (28:35, 22:32, 35:30, 28:26) neatsilaikė prieš „Washington Wizards“ (39-24).

JAV sostinės krepšininkai per pastarąsias 10 rungtynių laimėjo septynias ir Rytuose yra trečioje vietoje. Ypač svarbu, kad ekipa puikiai žaidžia išvykose – laimėjo 9 iš pastarųjų 12-os susitikimų svečiuose.

Net 53 taškus nugalėtojams pelnė puikusis gynėjų duetas, tačiau ir toliau apie save užmiršti neleidžia nuostabiai antroje sezono dalyje rungtyniaujantis Otto Porteris (22 taškai).

Vis dėlto galime pagirti ir „Nuggets“, kurie žaidė be trijų starto penketo žaidėjų. Nikola Jokičius ir Danilo Gallinari nežaidė dėl ligos, Kennethas Fariedas patyrė nedidelę traumą.

„Nuggets“: G.Harrisas 26 (6/9 trit.), W.Chandleris 21, M.Plumlee 19 (10 atk. kam.), J.Murray 17.

„Wizards“: J.Wallas 30 (10 rez. perd.), B.Bealas 23 (5/7 trit.), O.Porteris 22 (10/15 metim.), M.Gortatas (15 atk. kam.) ir M.Morrisas po 11, B.Bogdanovičius 10.