2012 09 30 /17:55

A.Gomelskio taurės turnyre blankiai žaidęs „Žalgiris“ trečią vietą atidavė „Olympiakos“

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio popietę Maskvoje surėmė ginklus su Martyno Gecevičiaus atstovaujama Pirėjo „Olympiakos“ ekipa. Tai buvo Aleksandro Gomelskio turnyro mačas dėl trečios vietos.
Trammellas Dardenas / Luko Balandžio nuotr.

Itin skylėtą gynybą visų rungtynių metu demonstravę „žalgiriečiai“ nesusitvarkė su „Olympiakos“ metikais, o patys atakavo nekaip ir nusileido varžovams 75:86 (11:24, 21:19, 17:23, 26:20). Pirmą kartą A.Gomelskio turnyre dalyvavę graikai pasipuoš bronza.

Nors mačą lietuviai pradėjo nedideliu spurtu 4:0, tačiau pirma minutė ir buvo vienintelis kartas, kuomet „Žalgiris“ buvo priekyje. Netrukus graikai susikaupė ir jau po kelių minučių susikrovė dviženklį pranašumą.

Kaip vėliau paaiškėjo, „Olympiakos“ to užteko – kauniečiai visų rungtynių metu nesugebėjo priartėti daugiau nei iki 8 taškų.

Labiausiai „Žalgiriui“ koją kišo klaidos ir neatkovoti kamuoliai po netaiklių varžovų metimų. Tai leido graikams ne kartą kartoti netaiklius savo metimus. Šlubavo ir gynyba – „Olympiakos“ visą mačą laisvi mėtė tritaškius, o iš viso pataikė dešimt tolimų metimų.

„Olympiakos“: Georgios Printezis 20, Stratos Perpereglou 16, Kostas Papanikolau 11, Kostas Slukas 10.

„Žalgiris“: Jeffas Foote'as 13, Rimantas Kaukėnas 11, Tadas Klimavičius ir Darjušas Lavrinovičius po 10.

„Žalgiriečiai“ šeštadienį paskutinėmis pusfinalio dvikovos sekundėmis 87:89 nusileido šeimininkei Maskvos CSKA ekipai, o „Olympiacos“ ekipa taip pat itin atkakliose rungtynėse 79:82 pralaimėjo Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ su Simu Jasaičiu.

„Olympiakos“ komanda su „žalgiriečiais“ šį sezoną susitiks dar bent dukart: abu klubai rungtyniaus Eurolygos C grupėje, o su „Lokomotiv-Kuban“ kauniečiai rungtyniaus VTB Jungtinės lygos A grupėje. Tuo tarpu CSKA bus Vilniaus „Lietuvos ryto“ varžovai VTB lygos B grupėje ir Eurolygos D grupėje.

Kauno „Žalgiris“ laimėjo pirmąjį A.Gomelskio turnyrą, surengtą 2008 metais, kai įveikė CSKA ir Atėnų „Panathinaikos“ komandas. Kitą sezoną kauniečiai turnyre nedalyvavo, o 2010 m. pusfinalyje nugalėjo „Panathinaikos“ ir tik finale turėjo pripažinti CSKA pranašumą. Praėjusiais metais nestipriausios sudėties „Žalgiris“ nusileido tiek CSKA, tiek „Panathinaikos“ komandoms.

Rungtynių eiga:

Ketvirtas ketvirtis:

10 min. Per paskutinę minutę esminių įvykių nebuvo ir „Olympiakos“ šventė pergalę 86:75.

9 min. Po netaiklaus metimo V.Lipkevičius nusiėmė kamuolį ir nepataikė laisvas iš po krepšio. Kamuolį dar kartą atkovojus, jau sunku suskaičiuoti kelintą kartą, suklydo M.Kalnietis ir nubraukė viltis pabandyti pasivyti varžovus.

8 min. V.Lipkevičius baudų metimais pelnė pirmuosius taškus ir sumažino pranašumą iki vienženklio (72:81). Gal dabar pagaliau pavyks užsikabinti? „Olympiakos“ suklydo, tačiau tuo pačiu atsakė ir kauniečiai.

7 min. M.Kalnietis pakabino kamuolį ore ir T.Klimavičius gražiai įdėjo iš viršaus.

6 min. D.Lavrinovičius parodė, kad ir lietuviai gali įmesti iš toli, tačiau gynyba ir toliau kiaura lyg rėtis.

4 min. „Olympiakos“ pataikė jau dešimtą tritaškį, apsigynė, surengė greitą ataką ir atstatė 16 taškų pranašumą (61:77). Po netaiklaus tritaškio kauniečių gynyba buvo visiškai pakrikusi, J.Dorsey nusiėmė eilinį kamuolį puolime ir nenusileisdamas ant parketo įgrūdo į krepšį.

3 min. G.Printezis pelnė jau 18-ą tašką, bet J.Foote`as ir vėl įmetė su pražanga (61:72). „Žalgiris“ kyla į lemiamą šturmą?

2 min. „Olympiakos“ gavo nesportinę pražangą: R.Kaukėnas sumetė baudas, o po to įmetė du taškus su pražanga ir pridėjo dar tašką – 58:70.

1 min. „Žalgiris“ ketvirtį pradėjo dviem taikliais dvitaškiais, tačiau graikai netrukus atsakė dviem dėjimais, kurių paskutinis buvo tikrai įspūdingas.

Trečias ketvirtis:

10 min. Paskutinėmis minutėmis „Žalgiris“ eilinį kartą prasižengė puolime – teisėjai kietai grumtis neleidžia.

9 min. Po eilinio tritaškio „Žalgirio“ deficitas vėl pasiekė 16 taškų (47:63). Į aikštę kauniečiai ėjo nenusiteikę ir tai aiškiai matyti visas rungtynes, tuo tarpu „Olympiakos“ demonstruoja didelį norą nugalėti.

7 min. Po M.Popovičiaus taiklių baudų ir J.Foote`o dvitaškio skirtumas vėl kiek aptirpo – 43:56.

6 min. „Olympiakos“ įmetė du taškus, o „žalgiriečiai“ atakoje užstrigo dar kartą – ištiksėjo 24 sekundžių laikrodis.

4 min. M.Kalnietis įmetė iš po krepšio, kauniečiai apsigynė, tačiau kitoje atakoje sužingsniavo P.Jankūnas. Tai buvo jau 13 kauniečių klaida. Netrukus „Žalgiris“ apsigynė, tačiau dar vieną kartą suklydo M.Kalnietis.

3 min. G.Printezis įsmeigė dar vieną tritaškį, kauniečiai atsakė tuo pačiu, tačiau gavo dar vieną tolimą bombą (54:36).

1 min. „Olympiakos“ antrą mačo dalį pradėjo pataikydama jau šeštą tritaškį šiose rungtynėse.

Antras ketvirtis:

10 min. Paskutinės atakos metu „Olympiakos“ po kauniečių krepšiu dukart iš eilės nusiėmė kamuolius po netaiklių metimų. Taiklios baudos atstatė dviženklį graikų pranašumą 32:43. Paskutines 9 sekundes LKL čempionai išnaudojo nerezultatyviai.

8 min. T.Klimavičius taikliu metimu sumažino deficitą iki 10-ies, bet netrukus M.Gecevičius pataikė baudą, o A.Juškevičius įmetė dvitaškį.

7 min. Graikai surengė dvi iš eilės greitas atakas ir atstatė 14 taškų pranašumą (26:40).

6 min. „Olympiakos“ legionierius J.Dorsey išprovokavo kauniečių pražangą ir mesdamas pirmą baudos metimą pralinksmino visą areną. Kamuolys ne tik nelietė lanko – iki jo pritrūko kone metro. T.Dardenas įkalė iš viršaus (24:33), tačiau „žalgiriečiai“ netrukus praleido dar vieną tritaškį (24:36).

5 min. Tik sumažinę pranašumą „žalgiriečiai“ ir vėl suklydo – puolime prasižengė M.Delašas. Tačiau netrukus legionierius išprovokuoja varžovus padaryti tą patį. Po šio epizodo tą patį padarė ir ketvirtą pražangą gavo D.Lavrinovičius.

4 min. Tritaškis pagaliau įkrito ir kauniečiams – pataikė D.Lavrinovičius.

4 min. Po krepšiu prasiveržė T.Dardenas ir išprovokavo pražangą bei sumetė baudas. Amerikietis rodo komandos draugams, kad metimams iš toliau nekrentant, reikia žaisti agresyviau. Tačiau gynyba ir toliau skylėta – graikai pataiko dvitaškį su bauda.

2 min. Ir toliau nesusitvarkoma su graikų tolimais metimais – po ketvirto tritaškio mače „Olympiacos“ pirmavo 14 taškų (13:27), tačiau M.Kalnietis pataikė dvitaškį.

1 min. Kauniečiai per pirmas dešimt minučių suklydo 7 kartus. Klaida pradėjo ir antrą ketvirtį.

Pirmas ketvirtis:

10 min. Paskutinėmis minutėmis „Žalgiris“ keletoje atakų iš eilės suklydo arba prametė metimus, o graikai atsakė rezultatyviai ir susikrovė rekordinį pranašumą šiame mače – 24:11.

8 min. J.Plaza ir toliau eksperimentuoja – aikštėje jau pabuvojo J.Foote'as, P.Jankūnas, T.Klimavičius, D.Lavrinovičius, V.Lipkevičius, A.Juškevičius, M.Popovičius, R.Kaukėnas, M.Kalnietis, M.Delašas, T.Dardenas

7 min. Kauniečiai kol kas nesusitvarko su „Olympiakos“ graikais – V.Spanouliu ir G.Printeziu. Dviejose atakose iš eilės varžovų pražangas išprovokavo J.Foote'as, tačiau abu kartus pataikė tik po vieną baudos metimą.

6 min. Pirmą tolimą metimą „Žalgirio“ ekipoje įsmeigė M.Popovičius, bet varžovai netrukus atsakė tuo pačiu. Pirmuosius taškus iš po krepšio pelnė ir J.Foote'as.

5 min. Daugiau nei 2 min. LKL čempionai nesugebėjo pelnyti taškų, o paskutinėje atakoje M.Kalnietis per 24 sek. net neišmetė kamuolio krepšio link.

4 min. Po dviejų iš eilės G.Printezio dvitaškių ir tritaškio „Olympiakos“ išsiveržė į priekį 9:4.

1 min. Abi pirmas atakas „žalgiriečiai“ baigė rezultatyviai, o gynyboje sėkmingai stabdė graikų žaidimą.

„Žalgirio“ startinis penketas: Mantas Kalnietis, Mindaugas Kuzminskas, Mario Delašas, Rimantas Kaukėnas ir Darjušas Lavrinovičius. Rungtynėms neregistruoti Kšyštofas Lavrinovičius ir Oliveris Lafayette.

Norite sužinoti daugiau sporto naujienų, pamatyti išskirtinių  kadrų ir vaizdo įrašų, ar dalyvauti diskusijose bei konkursuose? Prisijunkite prie mūsų socialiniame tinkle „Facebook“ – 15min Sportas.