2015 01 03 /09:00

Abu lietuvių klubai NBA rungtynėse patyrė triuškinančias nesėkmes

Jono Valančiūno „Toronto Raptors“ klubą 20 taškų skirtumu įveikė absoliutus NBA lyderis, o Donato Motiejūno „Houston Rockets“ ekipa netikėtai beveik 30 taškų nusileido devintąją vietą Vakarų konferencijoje užimančiai komandai.
Jonas Valančiūnas ir Stephenas Curry
Jonas Valančiūnas ir Stephenas Curry / „Scanpix“/„Sipa USA“ nuotr.

„Golden State Warriors“ (26/5) – „Toronto Raptors“ (24/9) 126:105 (40:31, 26:30, 31:23, 29:21)

Absoliutūs NBA lyderiai namuose šį sezoną yra įveikti tik sykį ir dar kartą apgynė savo tvirtovę, jau pirmajame ketvirtyje vienu metu pirmaudami daugiau nei dešimt taškų – 39:28. Antrajame ekipas jau skyrė 14 taškų skirtumas (52:38), tačiau „Raptors“ sugebėjo jį panaikinti – 55:55.

Vis dėlto, po didžiosios pertraukos „Warriors“ spurtavo 23:5 ir trečiojo ketvirčio viduryje jau pirmavo 89:66. Ketvirtajame kėlinyje „Raptors“ dar kartelį sugebėjo priartėti iki vienženklio skirtumo (97:106), tačiau NBA lyderių tempo neatlaikė.

Šis pralaimėjimas Toronto klubui skaudus dvigubai, mat Rytų konferencijos viršūnėje teko užleisti lyderio poziciją „Atlanta Hawks“ klubui (24/8).

Itin nesėkmingai rungtynės klostėsi J.Valančiūnui, kuris žaidė vos 11 minučių, per kurias įmetė 8 taškus (3/5 dvit., 2/2 baud.), pirmą kartą šį sezoną neatkovojo nė vieno kamuolio, atliko rezultatyvų perdavimą, kartą prasižengė, dukart suklydo ir gavo bloką.

„Warriors“: S.Curry (5/7 dvit., 5/11 trit., 7/7 baud., 12 rez. perd.) 32, M.Speightsas (12/18 dvit.) 26, K.Thompsonas (4/6 trit.) 20, D.Greenas (13 atk. kam.) 16, D.Lee 12.

„Raptors“: G.Vazquezas (5/9 trit.) 25, K.Lowry (6/12 dvit., 2/5 trit., 8 rez. perd.) 22, L.Williamsas 20, T.Rossas ir A.Johnsonas (10 atk. kam.) po 12.

„Scanpix“/AP nuotr./Tyreke'as Eveansas ir Joshas Smithas

„New Orleans Pelicans“ (17/16) – „Houston Rockets“ (22/10) 111:83 (29:20, 30:22, 30:18, 22:23)

Pragarišką naktį Naujajame Orleane išgyveno Hiustono krepšininkai, visiškai nepasipriešinę tik 9-ąją vietą Vakaruose užimantiems „Pelicans“ krepšininkams. Trečiajame ketvirtyje šeimininkų pranašumas siekė 32 taškus ir jų treneris iki mačo pabaigos leido ilsėti daugumai pagrindinių krepšininkų.

Tai buvo pirmosios „Rockets“ rungtynės šiame sezone, kuriose ekipa nė sekundės nepirmavo. Krepšį Hiustono krepšininkai atakavo vos 40 proc. bendru ir tragišku 20 proc. taiklumu nuo trijų taškų linijos.

Po didžiosios pertraukos komandoms grįžus į aikštę „Pelicans“ pirmavo 17 taškų skirtumu (59:42), tačiau jis vos per pusantros minutės išaugo iki 65:42. Įniršęs „Rockets“ treneris Kevinas McHale'as tada ant atsarginių žaidėjų suolelio susodinu visus startinio penketo žaidėjus, kurie trečiajame ketvirtyje neįmetė nė taško.

Nuo suolo mačą pradėjęs D.Motiejūnas žaidė 22 minutes ir įmetė 10 taškų (3/5 dvit., 1/1 trit., 1/2 baud.), atkovojo 6 kamuolius, atliko du rezultatyvius perdavimus, 2 kartus suklydo ir kartą blokavo varžovo metimą.

„Pelicans“: R.Andersonas 22, T.Evansas (10/14 dvit.) 21, D.Cunninghamas 13, J.Fredette'as 10, O.Ašikas (11 atk. kam.) 9.

„Rockets“: D.Howardas (6/8 dvit.) ir C.Breweris (0/5 trit.) po 12, J.Hardenas (4/7 dvit., 1/6 trit.) 11, D.Motiejūnas 10.