2014 12 20

„Aistės-LSU-Paradis“ rungtynių pabaigoje palaužė „Fortūną“

Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) dramatišką pergalę išplėšė Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ (8/6), kurios namuose rezultatu 63:60 (12:20, 18:12, 12:10, 21:18) įveikė Klaipėdos „Fortūną“ (7/7).
LMKL čempionate  Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ krepšininkės 79:59  nugalėjo Vilniaus „Jaunųjų talentų“ ekipą.
Kauno „Aistės-LSU-Paradis“ krepšininkės / Alfredo Pliadžio nuotr.

Pirmasis kėlinys buvo sėkmingesnis klaipėdietėms, kurios sužaidusios sėkmingą atkarpą ketvirčio viduryje pirmavo 13:4. Kėlinio pabaigoje po Marinos Solopovos dvitaškio „Fortūna“ susikrovė jau dviženklį pranašumą (20:10), o kėlinį baigė pirmaudamos 20:12.

Antrajame ketvirtyje po Gretos Tamašauskaitės dvitaškio „Aistės“ sumažino atsilikimą ir kiek priartėjo – 16:20, tačiau klaipėdietės sėkmingai atakavo krepšį ir vėl atitolo – 32:23. 7:0 atkarpą sužaidusios „Aistės“ kėlinio pabaigą sužaidė sėkmingai ir po antrojo kėlinio atsilikinėjo vos 2 taškais – 30:32.

Trečiajame ketvirtyje „Aistės“ po dviejų G. Tamašauskaitės tritaškių išlygino rezultatą ir atstatė pusiausvyrą – 36:36. Ketvirčio pabaigoje kiek į priekį buvo pabėgusi „Fortūna“ (40:36), tačiau „Aistės“ surengė tikslias paskutines kėlinio atakas ir grąžino į rungtynes lygybę – 42:42.

Lemiamame ketvirtyje šturmą surengė „Aistės“, kurios po Neringos Skadaitės dvitaškio išsiveržė į priekį jau 10 taškų skirtumu – 53:43. Po 5 iš eilės pelnytų Linos Aglinskaitės taškų klaipėdietės atsilikimą sumažino per pusę – 48:53. Likus žaisti tris minutes, „Aistės“ ir vėl kiek atitolo – 59:50. Likus žaisti 30 sekundžių, „Fortūna“ sumažino atsilikimą iki 3 taškų (58:61), o po Kristinos Druskytės metimo ir iki minimumo – 60:61.

Lemiami šiose rungtynėse tapo Jolantos Marmienės baudų metimai, po kurių pergalę rezultatu 63:60 šventė „Aistės“, nes per likusį laiką klaipėdietėms suregzti sėkmingų atakų nebepavyko.

„Aistės-LSU-Paradis“: N.Skadaitė 20, G.Tamašauskaitė 18, M.Petrauskaitė (8 atk. kam.) 14, J.Marmienė 7.

„Fortūna“: L.Aglinskaitė 18, I.Visgaudaitė 13, M.Solopova (7 atk. akm.) 10, M.Grigalauskytė (8 atk. kam., 4 rez. perd., 21 naud bal.) 9.