2015 01 22

ALBA įnešė daugiau sumaišties „Žalgirio“ grupėje – įveikė M.Pociaus „Galatasaray“

Kauno „Žalgirio“ įveikta Berlyno ALBA (2/2) Eurolygos „Top 16“ etapo F grupės rungtynėse išvykoje 75:65 (18:19, 13:14, 21:15, 23:17) įveikė Stambulo „Galatasaray“ (2/2) ir įnešė dar daugiau sumaišties. Jei „Žalgiris“ penktadienį įveiktų „Maccabi“, visos keturios minėtos komandos bei „Panathinaikos“ turėtų po 2 pergales ir pralaimėjimus.
Su kamuoliu ALBA žaidėjas Marko Baničius
Su kamuoliu ALBA žaidėjas Marko Baničius / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Pirmoji rungtynių dalis klostėsi taškas į tašką, o „Galatasaray“ prieš pertrauką turėjo dviejų taškų pranašumą – 33:31. Taip pat viskas klostėsi ir trečiajame ketvirtyje, kuriame pirmaujanti komanda keitėsi penkis kartus, o tris sykius rezultatas buvo lygus. Keturi iš eilės taškai ketvirčio pabaigoje leido vokiečiams išsiveržti į priekį 52:48.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo M.Pociaus tritaškiu ir netrukus rezultatas tapo lygus – 54:54. Jis lygus buvo dar porą kartų, o likus žaisti 4 min. ALBA pirmavo 62:60.

R.Reddingas ir V.Stojanovskis tada smeigė du tritaškius iš eilės, J.McLeanas pridėjo dvitaškį ir ALBA įspūdingai spurtavo – 70:60. Jau buvo prasidėjusi paskutinė minutė ir Z.Ercegas pelnė 5 taškus iš eilės, tačiau svarbiausias tritaškis skriejo pro šalį, o ALBA legionierius A.Kingas mačą baigė taikliu tritaškiu.

M.Pocius per 16 su puse minutės neišsiskyrė – įmetė 5 taškus (1/2 dvit., 1/4 trit., 1/2 baud.), atkovojo 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, po 2 kartus suklydo ir prasižengė bei išprovokavo dvi pražangas. Lietuvis po mačo turėjo tik vieną naudingumo balą.

„Galatasaray“: Z.Ercegas (2/7 dvit., 3/10 trit., 6/6 baud., 4 klaid.) 19, V.Micovas (4/5 trit.) 15, J.Carteris (5/7 dvit., 5 rez. perd.) 13,

ALBA: R.Reddingas (4/5 dvit., 2/3 trit., 5 atk. kam.) 16, M.Baničius (6/8 dvit.) 12, A.Kingas (3/5 trit.) 11.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 4 0 334:276
2. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 2 1 224:218
3. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 2 2 301:297
4. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 2 2 295:302
5. Berlyno ALBA (Vokietija) 2 2 278:289
6. „Barcelona“ (Ispanija) 1 2 218:226
7. Kauno „Žalgiris“ 1 2 202:217
8. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 0 3 204:231