2012 02 07 /23:53

„Alba“ nerado priešnuodžių Renaldui Seibučiui ir „Lietuvos rytui“ Europos taurėje (statistika, komentarai)

Renaldas Seibutis sužaidė geriausias rungtynes Vilniaus „Lietuvos ryto“ klube ir vedė Lietuvos vicečempionus į pergalę prieš Berlyno „Albą“. Antradienį išvykoje 79:62 (23:18, 20:13, 17:18, 19:13) užtikrintai laimėjęs „Lietuvos rytas“ žengė tvirtą žingsnį Europos taurės ketvirtfinalio link.
Renaldas Seibutis pelnė 24 taškus ir pasiekė asmeninį rekordą „Lietuvos ryto“ klube. / Tomo Lukšio/BFL nuotr.

Trečią pergalę per keturis žaistus mačus Europos taurės „Last 16“ etape iškovojęs „Lietuvos rytas“ išsaugojo vietą L grupės viršūnėje.

Pirmąją vietą L grupėje Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai dalinasi su Trevizo „Benetton“ (Italija) klubu, kuris antradienį kitame mače 87:76 ir antrąkart pranoko Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija).

Tuo tarpu be pergalių L grupėje liekanti „Alba“ prarado net teorines galimybes žengti tolyn – užimti vieną iš dviejų pirmųjų grupės vietų.

Kitą mačą Europos taurėje „Lietuvos rytas“ žais po dviejų savaičių, vasario 21 dieną, kai namuose priims „Lokomotiv“ klubą.

Europos taurės L grupė
V. Komanda R. P. Pr. Tašk. sant.
1. Lietuvos rytas (Lietuva) 4 3 1 +23
2. Benetton (Italija) 4 3 1 +11
3. Lokomotiv (Rusija) 4 2 2 +7
4. Alba (Vokietija) 4 0 4 -41

* – į kitą etapą pateks dvi geriausios grupės komandos.

„Lietuvos ryto“ vyriausiasis treneris Aleksandras Džikičius: „Be jokios abejonės, mums tai puikus rezultatas. Puikiai gynėmės. Manau, jog raktu į mūsų pergalę tapo sustabdytas greitas „Albos“ puolimas, nes pagal šį aspektą ji yra viena iš geriausių komandų visame turnyre. Taikliai metėme tritaškius, gerai kovojome dėl atšokusių kamuolių ir tiesiog kontroliavome rungtynes.“

„Albos“ vyriausiasis treneris Gordonas Herbertas: „Esu nusivylęs. Tikėjausi daug geresnio mūsų žaidimo šį vakarą. Tačiau turiu pagirti „Lietuvos rytą“. Jie žaidė labai gerai, geriau už mus. Manau, jog praėjusią savaitę Vilniuje mes sužaidėme geriau. Rungtynių pradžioje leidome jiems pelnyti lengvų taškų, jie įgavo tikėjimą savo jėgomis ir ėmė mėtyti savo tritaškius.“

Dominavo nuo pirmų minučių

Pasimokęs iš sunkios kovos prieš savaitę Vilniuje, kai „Albą“ įveikė (86:75) tik spurtu ketvirtajame kėlinyje, „Lietuvos rytas“ antradienį Berlyne visus klausimus stengėsi išspręsti nuo pirmųjų minučių.

A.Džikičiaus auklėtiniai turėjo sunkumų, stabdydami „Albos“ snaiperius, tačiau jas išsprendę ėmė diktuoti sąlygas (30:18).

„Lietuvos ryto“ komandą paskui save traukė Renaldas Seibutis, kuris šeimininkų gynybai buvo neįmenama mįslė viso mačo metu. Gynėjas pataikė visus keturis pirmus tritaškius ir surinko 24 taškus – daugiausia per karjerą „Lietuvos ryte“.

Nors „Alba“ šiame mače nė karto nepirmavo, tačiau trečiajame kėlinyje parodė nagus. Vokietijos vicečempionai sumažino atsilikimą iki 6 taškų (53:47), tačiau „Lietuvos rytas“ netrukus jį grąžino iki saugios dviženklės ribos.

Kovingi šeimininkai lemiamą šturmą dar bandė surengti ir ketvirtajame kėlinyje (62:54), tačiau šaltakraujiškai rungtyniavę svečiai ir jį numalšino.

Nors „Albos“ baudos aikštelėje jau nežiojėjo tokia skylė kaip Vilniuje, kai Vokietijos vicečempionai žaidė be abiejų traumuotų vidurio puolėjų, tačiau vienas Torinas Francisas nesugebėjo pasipriešinti „Lietuvos ryto“ aukštaūgiams.

Tik 17 minučių žaidęs Jonas Valančiūnas pelnė 8 taškus ir atkovojo 7 kamuolius, o mačo išvakarėse treniruotėje dešinę plaštaką susižeidęs Predragas Samardžiskis per 23 minutes surinko 7 taškus ir 6 kamuolius. T.Francisas per 16 minučių taškų nepelnė.