Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Algų negaunanti Panevėžio „Techaso“ komanda grasina nebetęsti LKL čempionato

Gintaras Leonavičius ir „Techaso“ žaidėjai
Alfredo Pliadžio nuotr. / Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa su pasikeitusia sudėtimi tęsia Lietuvos krepšinio lygos (LKL) sezoną. Šį vakarą sostinės krepšininkai namuose bando jėgas su Panevėžio „Techaso“ klubu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Šeštadienio vakare Baltijos krepšinio lygos (BBL) Iššūkio taurės rungtynėse Panevėžio „Techasas“ po pratęsimo iškovojo dramatišką pergalę 75:74. Tačiau po rungtynių spaudos konferencijoje atmosfera buvo niūri ir liūdna.

Treneris Gintaras Leonavičius ir bei įžaidėjas Ernestas Ežerkis prakalbo apie komandą kamuojančias finansines problemas.

Nuo sezono pradžios „Techaso“ klubo savininkas, verslininkas Darius Gaudiešius nemoka algų ir nuo komandos atsitvėrė tylos siena. Klubo direktorius Jonas Povilonis taip pat negalėjo daugiau pakomentuoti susidariusios situacijos, nes ir su juo Gaudiešius beveik nebendrauja.

Savaitgalį „Techasas“ šventė pirmas pergales šiame sezone, tačiau žaidėjų bei trenerio kantrybė trūko. Ekipa žada antradienį nevykti į Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės rungtynes su „Mažeikiais“. Jei situacija nesikeis – taip pat nekeliauti ir į LKL varžybas artėjantį penktadienį. Su komanda solidarizuojasi ir klubo direktorius Povilonis.

„Sunkiai pasiekta pergalė, kainavo daug jėgų, mūsų darbo vaisius ir yra tas džiaugsmas, tačiau tik kol kas. Noriu prieiti prie skaudesnės temos, sunkių finansinių problemų. Buvo pažadėtos algos, mes jų negavome“, – spaudos konferencijoje kalbėjo „Techaso“ treneris Leonavičius.

„Tam, kad būtume pastebėti ir atkreiptume dėmesį į mūsų situaciją, mes turbūt nežaisime artėjančių LKF taurės rungtynių su „Mažeikių“ ekipa. Kalbu komandos vardu. Manau, tai bus signalas iš žaidėjų pusės. Vėliau matysime, tikiuosi, situacija pasikeis. Viliuosi, tai turėtų įvykti ir mums suteiks energijos, nuotaikos tolimesnėms pergalėms. Tas turi būti padaryta“, – spaudos konferencijoje apie finansines ekipos problemas kalbėjo Leonavičius.

Jam pritarė žaidėjas Ežerkis: „Prezidentas su mumis nebendrauja, esame visiškoje nežinomybėje. Girdime tik gandus. Nežinome, kodėl mums nemokami žadėti atlyginimai. Yra kas algų negauna du mėnesius, kas vieną. Norime tinkamai maitintis, ruoštis sezonui. Tai svarbiausia.“

Treneris Leonavičius pridūrė: „Sunku šnekėti tokioje padėtyje, nenorime kažko kaltinti. Mums pažadėjo, jog viskas bus gerai, mes ir laukėme, tačiau viskas turi savo ribas. Todėl norime būti išgirsti, jog daugiau nebūtume maitinami pažadais. Jei tai būtų sausio mėnuo ar gruodžio, aš suprantu, būna įvairių situacijų, gali pasitaikyti finansinių problemų. Tačiau tik ne vos prasidėjus sezonui. Krepšininkai profesionalai, jiems reikia mokesčius mokėti, šeimas išlaikyti. To aiškumo labai ir labai norisi. Tikimės, jog tai greitai išsispręs, jog būsime išgirsti“.

Klubo vykdantysis direktorius palaikė trenerį bei žaidėjus: „Aš visiškai solidarizuojuosi su komanda. Aš pats esu be algos. Suprantu, jog ekipai reikia ruoštis, sveikai maitintis, o krepšininkai paskutines algas gavę pavasarį. Man lygiai taip pat sunkiai sekasi bendrauti su klubo savininku, dažniausiai tai pavyksta padaryti trumposiomis žinutėmis. Jo prašymas yra nukelti algų mokėjimą dar dvi savaites, nors kai buvo renkama komanda, žadėjo išspręsti finansines problemas.

Kiekvieno žaidėjo kontraktą jis pasirašė, jis dėjo štampą po juo, su jo palaiminimu čia kiekvienas žaidėjas rungtyniauja komandoje. Nuolat akcentavo, jog algos spalio 10 dieną bus išmokėtos, todėl man sakė: rink žaidėjus, derėkis, tarkis su treneriu, burkite komandą. Artėjant minėtai datai Gaudiešius beveik nebendravo, gaudavau atsakymą į kas dešimtą žinutę. Komanda nusprendė nežaisti, aš solidarizuojuosi ir juos palaikau. Nevažiuojame žaisti į Mažeikius žaisti taurės rungtynių ir greičiausiai penktadienį nekeliausime į Šiaulius žaisti LKL varžybų. Komandos sąskaita yra tuščia“, – taip spaudos konferenciją baigė klubo vykdantysis direktorius Povilonis.

Su klubo savininku Gaudiešiumi telefonu susisiekti nepavyko.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie 24sek