2014 11 13 /2014 11 14

Antrąją pergalę Eurolygoje atnešė tritaškių lietus: Klaipėdos „Neptūnas“ – Valensijos „Basket“ 94:87

Ketvirtadienio vakarą Klaipėdos „Neptūno“ (2/3) krepšininkai namuose 94:87 (24:17, 29:25, 20:21, 21:24) palaužė Valensijos „Basket“ (1/4) ekipą ir iškovojo antrąją pergalę D grupėje. Po šių rungtynių ispanai liko grupės dugne, iš kurio pakilo klaipėdiečiai.
Klaipėdos „Neptūnas“ kovoja su Pirėjo "Olympiakos"
Deividas Gailius / A. Venskaus nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Puikiu spurtu 11:3 rungtynes pradėję šeimininkai pirmavo nuo pirmosios iki paskutinės rungtynių minutės, o kelią į pergalę nusitiesė tritaškiais – jų pataikė 11 iš 21 (52 proc.).

Ketvirtojo kėlinio viduryje klaipėdiečiai dar pirmavo 12 taškų skirtumu (81:69), tačiau tada pradėjo strigti puolime. R.Sato netrukus smeigė tritaškį, o po „Neptūno“ klaidos D.Gailius gavo nesportinę pražangą. Ją „Basket“ išnaudojo įmesdama tris taškus ir skirtumas aptirpo iki 74:81.

9-5 taškų skirtumas laikėsi iki pat mačo pabaigos. Kelis kartu „Neptūnui“ nusišypsojo ir sėkmė, svečiai neįmetė kelių lengvų metimų. Vis dėlto, rungtynių pabaigoje net ir nepataikydami visų baudų metimų klaipėdiečiai atsilaikė.

„Neptūnas“: D.Gailius (5/6 dvit., 1/2 trit., 6/7 baud., 3 perimt kam.) 19, D.Zavackas (3/4 trit., 5 klaid.) 15, A.Butkevičius (3/4 trit.) 14, V.Vasylius (2/4 trit., 5 atk. kam., 3 rez. perd.) 12, M.Shakuras (4 klaid., 4 rez. perd., 6 išprov. praž.) 9, S.Galdikas (4/4 dvit., 5 praž.) 8, E.Dimša 7, M.Mažeika (3 rez. perd.) 5, J.Sinica 3, M.Girdžiūnas (3 rez. perd.) 2.

„Valencia“: P.Ribas (4/7 dvit., 3/6 trit.) 22, B.Dubljevičius (5/8 dvit., 1/5 trit.) 18, V.Lučičius 12, S.Van Rossomas (5 rez. perd.) 10.

Blokai: 0 – 4

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

Rungtynės:

Ketvirtasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Basket“ 94:87 (24:17, 29:25, 20:21, 21:24)

10 min. M.Shakuras jau nebemetė tritaškio net laisvas, tačiau išprovokavo varžovo pražangą. Amerikietis įmetė abi baudas – 90:83.

S.Van Rossomas įmetė greitą dvitaškį, tačiau po jo P.Ribas pražanga sustabdė M.Mažeiką. Rezultatyviausiam ispanų žaidėjui tai buvo penktoji pražanga. M.Mažeika pataikė tik vieną baudą – 91:85. 49 sek.

S.Van Rossomas laisvas nepataikė tritaškio. Pražanga sustabdytas V.Vasylius – taikli viena bauda (92:85). 39 sek.

„Basket“ vėl metė tritaškį, tačiau ir B.Dubljevičius buvo netaiklus. Vėl prie baudų linijos stojęs V.Vasylius pataikė abukart – 94:85. Po šių metimų ispanai nebeskubėjo ir rungtynes baigė dvitaškiu. 27 sek.

9 min. V.Vasylius gavo nesportinę pražangą, tačiau P.Ribas pataikė tik vieną baudą. Po jos ispanas puikiai sužaidė su B.Dubljevičiumi, kuris įmetė iš po krepšio – 86:81. „Neptūnas“ atsakė gražia ataka ir D.Zavacko dvitaškiu – 88:81. P.Ribas pataikė abu baudos metimus.

8 min. Šeimininkai prasižengė puolime, tačiau M.Mažeika privertė suklysti R.Sato ir kamuolį perėmęs D.Gailius įkalė iš viršaus – 84:76. B.Dubljevičius netrukus įmetė du taškus, o D.Zavackas perėmė kamuolį. Vis dėlto, greitos atakos metu nei P.Ribas, nei kamuolį atkovojęs B.Dubljevičius nepataikė iš po krepšio, o į priekį nubėgęs D.Gailius antrą kartą krepšį sudrebino dėjimu – 86:78.

7 min. „Neptūnas“ prarado kamuolį. P.Ribas metė tritaškį, kamuolys nukrito į M.Mažeikos rankas, kuris padarė judesį į priekį, o P.Ribas krito ant žemės. Teisėjai nubaudė ispaną technine pražanga už vaidybą. M.Mažeika pataikė baudos metimą, tačiau šeimininkai vėl suklydo, o P.Ribas įmetė greitą dvitaškį – 82:76.

6 min. R.Sato įmetė iš toli, klaipėdiečiai nepataikė, o D.Gailius visiškai be reikalo prasižengė labai kietai ir buvo nubaustas nesportine pražanga. V.Lučičius pataikė tik vieną baudą – 81:73. Penktąją pražangą gavo ir E.Dimša, B.Dubljevičius pataikė vieną baudą – 81:74.

5 min. Ketvirtąjį kartą prasižengė ir pirmas svečių narys – P.Ribas. D.Gailius vienas suplėšė visą svečių gynybą ir įmetė iš po krepšio – 81:69.

4 min. Gana chaotiškoje „Neptūno“ atakoje tritaškį metęs V.Vasylius buvo sustabdytas pražanga – įkrito tik viena bauda iš trijų. P.Ribas įmetė dvitaškį – 79:69.

3 min. R.Sato pataikė tritaškį, V.Vasylius atsakė tuo pačiu – 78:67. S.Galdikui rungtynės dėl penkių pražangų baigėsi.

2 min. Klaipėdiečiai suklydo, o svečiai prasižengė puolime. J.Sinica metė tritaškį paskutinę atakos sekundę, jis buvo netaiklus, tačiau kamuolys skriejo į užribį nuo varžovų. Po kelių akimirkų S.Galdikas įmetė iš po krepšio – 75:64.

1 min. Ketvirtis prasidėjo E.Dimšos pražaga, kuri aukštaūgiui buvo 4-oji. R.Sato pataikė vieną baudos metimą.

Trečiasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Basket“ 73:63 (24:17, 29:25, 20:21)

10 min. E.Dimša įmetė iš po krepšio, R.Sato pataisė komandos draugo metimą, o V.Vasylius tiksint paskutinėms sekundėms įmetė iš vidutinio nuotolio. Per paskutines 20 sek. „Basket“ rezultatyvios atakos nesurengė – 73:63.

9 min. Svečiai trumpą atkarpą sužaidė rezultatu 4:0, tačiau A.Butkevičius pataikė tritaškį – 69:58. Pasidžiaugė neilgai – iš toli pataikė ir P.Aguilaras.

8 min. Po trijų bandymų ir vis atkovojamų kamuolių P.Aguilaras įmetė iš po krepšio. M.Girdžiūnas išprovokavo pražangą ir įmetė abi baudas – 66:54.

7 min. Abi komandos beveik dvi minutes nesugebėjo įmesti taškų, o tylą nutraukė E.Dimša. Jis įmetė du taškus su K.Lončaro pražanga ir pridėjo baudos metimą – 64:52.

4 min. Po S.Galdiko pražangos baudas sumetė B.Dubljevičius. Nuo kitos atakos pavyko apsiginti ir dvitaškį įmetė D.Gailius, kitoje atakoje įsmeigęs ir tritaškį – 61:50.

3 min. „Neptūnas“ jau eilinį kartą pražiopsojo P.Ribą, kuris pataikė lengvą dvitaškį. A.Butkevičius tritaškiu pagaliau įmetė pirmuosius „Neptūno“ taškus trečiame ketvirtyje – 56:48. S.Galdikas netrukus prasižengė ketvirtąjį kartą – tai dar buvo nesportinė pražanga.

2 min. S.Galdikas prasižengė trečiąjį, o M.Mažeika – jau net ketvirtąjį kartą.

1 min. Svečiai iš Ispanijos antrą mačo dalį pradėjo keturiais iš eilės taškais ir sumažino atsilikimą – 53:46.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Antrasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Basket“ 53:42 (24:17, 29:25)

10 min. Baudas sumetė P.Ribas, S.Galdikas į tai atsakė vienas prieš vieną išmaudydamas R.Sato, tačiau po to P.Ribas įmetė jau trečią tritaškį – 51:42. Per likusias 14 sek. D.Gailius išprovokavo pražangą ir sumetė baudas – 53:42.

9 min. B.Dubljevičius išmaudė šeimininkų gynybą arti krepšio, tačiau A.Butkevičius tiksint paskutinėms atakos sekundėms smeigė tritaškį – 49:37.

8 min. Komandoms apsikeitus dvitaškiais „Neptūnas“ sugebėjo apsiginti ir po puikaus D.Zavacko perdavimo metimu iš po krepšio dviženklę persvarą atstatė A.Butkevičius – 46:35.

7 min. Po V.Lučičiaus baudos metimo tritaškį įsmeigė D.Zavackas. S.Van Rossomas po derinio du prieš du už nugaros paliko E.Dimšą ir lengvai įmetė iš po krepšio. Vis dėlto, „Neptūnas“ neketino sustoti – D.Gailiui metant tritaškį varžovas prasižengė ir puolėjas sumetė baudas – 42:33.

6 min. D.Gailius pataikė tik vieną baudą, B.Dubljevičius įmetė labai sudėtingą dvitaškį, o M.Shakuras greitoje atakoje nepagailėjo perdavimo A.Butkevičiui – 36:30.

5 min. Aikštėje pasirodęs E.Dimša netrukus įmetė ir pirmą dvitaškį, V.Lučičius sumetė baudas 33:28.

4 min. Eilinis svečių tritaškis buvo taiklus – pataikė L.Harangody.

3 min. Dar vienas „Basket“ tritaškis – P.Ribas vėl metė visiškai laisvas – 28:23. D.Zavackas atsakė tuo pačiu – abi komandos jau metė po 10 tritaškių ir pataikė po penkis.

2 min. Po padrikos klaipėdiečių atakos greitai į priekį nuskuodęs P.Ribas laisvas pataikė tritaškį – 27:20.

1 min. Sėkmingai „Neptūnui“ prasidėjo antrasis ketvirtis – tritaškį pataikė J.Sinica.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Martynas Mažeika

Pirmasis kėlinys: „Neptūnas“ – „Basket“ 24:17

10 min. M.Shakuras po dar vienos pražangos sumetė baudas, o klaipėdiečiams pavyko apsiginti nuo paskutinės svečių atakos – 24:17.

9 min. Pirmą kartą tritaškį pataikė ir D.Zavackas, tačiau K.Lončaras įmetė iš baudos aikštelės – 22:17.

8 min. Iš toli pataikė ir S.Van Rossomas – belgas abu tritaškius įmetė visiškai laisvas. Netrukus po perimto kamuolio V.Lučičius dar labiau sumažino „Neptūno“ pranašumą – 19:15.

7 min. K.Lončaras po D.Zavacko pražangos įmetė abu baudų metimus – 16:10. Greitos atakos metu M.Mažeika kluptelėjo ties tritaškio linija, o atgavęs pusiausvyrą įsmeigė tritaškį – 19:10.

6 min. Po labai ilgos pertraukos svečiai pagaliau pataikė – S.Van Rossomas įsmeigė tritaškį. Tik į aikštę žengęs V.Vasylius į tai atsakė tuo pačiu – 16:6.

5 min. Po dar vieno perimto kamuolio „Neptūno“ žaidėjai puikiai atliko derinį du prieš du ir S.Galdikas įmetė iš po krepšio – 13:3.

4 min. Po kelių tuščių atakų S.Galdikas gynyboje perėmė kamuolį ir vienas nuskuodė į priekį bei kalė iš viršaus – 9:2. Kitoje atakoje kamuolį puikiai iškrapštė D.Gailius, greitoje atakoje atlikęs nuostabų perdavimą D.Zavackui, kuriam beliko laisvam įmesti iš po krepšio. Puiki „Neptūno“ pradžia – 11:3.

2 min. Po krepšiu prasiveržė ir D.Gailius, tačiau B.Dubljevičius smeigė tritaškį – 7:3. Svečiai vos per dvi minutes surinko keturias komandines pražangas.

1 min. Svečiai laimėjo ginčo kamuolį, tačiau neįmetė iš toli, o „Neptūno“ atakoje po puikaus reido M.Shakuras įmetė du taškus su pražanga. Amerikietis neįmetė baudos, klaipėdiečiai atsikovojo kamuolį ir M.Shakuras dar kartą sudraskė gynybą ir įmetė dvitaškį su pražanga – 5:0.

Rezultatai. Klaipėdos klubas šiemet Eurolygoje jau parodė kelis skirtingus veidus. „Neptūno“ krepšininkai sezoną pradėjo pralaimėjimu išvykoje Vitorijos „Laboral Kutxa“ – 69:88. Vėliau namie tik po metimo paskutinę sekundę klaipėdiečiai 83:81 įveikė Belgrado „Crvena Zvezda“, pavyzdingai kovėsi, tačiau po pratęsimo 81:85 nusileido Pirėjo „Olympiacos“, o pastarosiose rungtynėse buvo sutriuškinti Stambulo „Galatasaray“ – 68:94.

Ispanų ekipos rezultatai nėra tokie banguoti. „Valencia“ sezoną pradėjo trimis pralaimėjimais: 68:71 prieš „Olympiacos“, 64:71 prieš „Crvena Zvezda“ ir 63:76 prieš „Galatasaray“. Prieš savaitę „Valencia“ pagaliau iškovojo pirmąją pergalę – 79:69 namie įveikė „Laboral Kutxa“.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Donatas Zavackas pataikė bent vieną tritaškį visose 4 Eurolygos rungtynėse.

Trys geriausi „Neptūno“ krepšininkai Eurolygoje:

Deividas Gailius – 12,8 tšk. (52% dvit., 36% trit.), 4,3 atk. kam., 2,3 rez. perd., 2,3 kl.;
Donatas Zavackas – 12 tšk. (67% dvit., 44% trit.), 6,3 atk. kam., 2 rez. perd., 0,8 kl.;
Simas Galdikas – 6,8 tšk. (56% dvit.), 6,8 atk. kam., 1,3 rez. perd., 1,5 kl.

Trys geriausi „Valencia“ krepšininkai Eurolygoje:

Luke'as Harangody – 13,3 tšk. (65% dvit., 47% trit.), 2 atk. kam., 2 rez. perd.;
Samas Van Rossomas – 11,8 tšk. (61% dvit., 28% trit.), 5 rez. perd., 2,5 atk. kam.;
Bojanas Dubljevičius – 11,3 tšk. (57% dvit., 33% trit.), 4,5 atk. kam., 1,5 per. kam.

Statistika. Nors klaipėdiečiai per sužaistas rungtynes vidutiniškai įmeta beveik 8 taškais daugiau nei „Valencia“, kuri yra nerezultatyviausia turnyro komanda, tačiau ispanai leidžia įmesti kur kas mažiau į savo krepšį.

Po 87 taškus varžovams leidžiantis įmesti „Neptūnas“ yra tarp blogiausių Eurolygos komandų, o „Valencia“ gynyba varžovams leidžia rinkti tik po 71,8 taško. Nors ispanai patyrė tris pralaimėjimus, tačiau varžovai nėkart nepelnė daugiau nei 80 taškų. „Neptūnas“ priešingai – visos komandos rinko po daugiau nei 80 tšk., o „Galatasaray“ įmetė net 94.

Abi komandas vienija tai, kad snaiperių taiklumas ypač šlubuoja – tritaškių pataikymas nesiekia nė 30 proc. „Neptūnas“ yra antra blogiausiai tritaškius metanti komanda turnyre.

Komandų vidurkiai: „Neptūnas“ – „Valencia“:

Taškai: 75,3 – 68,5
Dvitaškiai: 53,8% – 51,7%
Tritaškiai: 26,2% – 27,4%
Baudos: 65,8% – 72,7%
Atk. kam.: 34,8 (26,8/8) – 31 (22/9)
Rez. perd.: 17,5 – 14,5
Per. kam.: 7,8 – 7,8