2012 10 08 /19:09

VTB: Nė 50 taškų nesugebėję pelnyti „Lietuvos ryto“ krepšininkai sutriuškinti Sankt Peterburge – 48:75

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai VTB Jungtinės lygos pirmenybių A grupėje antrąjį mačą triuškinančiu rezultatu pralaimėjo Sankt Peterburgo „Spartak“ krepšininkams.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

„Lietuvos ryto“ krepšininkai per mačą nesugebėjo peržengti net 50-ies taškų ribos ir varžovams iš Rusijos nusileido triuškinančiu rezultatu 48:75 (15:22, 12:23, 15:11, 6:19).

„Lietuvos rytas“: R.Seibutis 15, L.Radoševičius (baudos 4/7) 8, M.Katelynas 7, D.Redikas (dvit. 1/4) ir E.Bendžius po 4, V.Dilys, N.Nedovičius (baudos 1/3, 5 klaidos) ir A.Jomantas (baudos 1/4) po 3, D.Ivanovas (baudos 1/4) 1, D.Dulkys (dvit. 0/2, trit. 0/2) 0.

„Spartak“: L.Mavrokefalidis (7 atk. kam., trit. 3/4) ir J.Carteris (trit. 4/6) po 19, P.Beverley (6 rez. perd., trit. 3/8) 15, J.Strielniekas ir A.Jakovenka po 5.

Komandų statistika: „Spartak“ – „Lietuvos rytas“

Dvitaškiai:       17/33 (52 proc.) – 13/31 (41 proc.)

Tritaškiai:        10:25 (40 proc.) – 0/8

Baudos:          11/14 (79 proc.) – 22/35 (63 proc.)

Atkovoti kam.:          32 (23/9) – 27 (21/6)

Rez. perdavimai:                17 – 5

Perimti kam.:                      9 – 3

Klaidos:                             9 – 15

„Lietuvos ryto“ klubas šiose rungtynėse vertėsi be keturių krepšininkų: Predrago Samardžiskio, kapitono Stepono Babrausko, Janio Blūmo ir Simo Buterlevičiaus.

S.Buterlevičius gydosi traumą, P.Samardžiskis dar neatsigavo po praėjusią savaitę užklupusio rotaviruso, o likę du žaidėjai nerungtyniaus trenerio sprendimu. „Tiesiog bus leidžiama pasireikšti jauniems žaidėjams“, – sakė „Lietuvos ryto“ ekipos direktorius Martynas Purlys.

Mačo eiga: Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo puikiai – dviejų su puse minučių atkarpą laimėjo 5:0 ir gerokai išmušė šeimininkus iš vėžių. Tačiau atsigavę Sankt Peterburgo krepšininkai netruko pasivyti svečių iš Vilniaus ir jau 4-ą minutę P.Beverley pirmą kartą į priekį išvedė „Spartak“ (7:5).

Po šio epizodo „Spartak“ atgal nebesidairė ir daugiausia dėl puikiai pataikytų tritaškių po truputį didino savo pranašumą, kuris ketvirčio pabaigoje pasiekė penkių taškų ribą (20:15). Per dešimt minučių šeimininkai pataikė tris tolimus metimus, o vilniečiai nė vieno.

Antrasis kėlinys „Lietuvos rytui“ buvo tikra katastrofa. Per kelias minutes po taiklių šeimininkų tritaškių ir viena po kitos daromų vilniečių klaidų „Spartak“ pranašumas išaugo iki dviženklio (27:15). Tačiau tai dar nebuvo viskas – įsisiautėję P.Beverley ir J.Carteris vienas po kito susmeigė dar kelias tolimas bombas ir pasiuntė „Lietuvos rytą“ į nokdauną (43:22).

Per likusias kelias minutes vilniečiai pasivyti varžovų nesugebėjo ir ilsėtis išėjo turėdami 18 taškų deficitą (45:27). Per 20-imt minučių šeimininkai pataikė 7 tritaškius iš 13 (54 proc.), o vilniečiai – nė vieno.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai į aikštę žengė nusiteikę kovingai ir keturių minučių atkarpą laimėjo 9:0 (45:36), tačiau tai buvo viskas, ką „Lietuvos rytas“ galėjo padaryti. Netrukus „Spartak“ pranašumą pamažu atstatė, o vilniečiai ir toliau klydo.

Ketvirtas kėlinys buvo tik formalumas. Po penkių minučių „Spartak“ pranašumas pasiekė 20-ies taškų ribą (65:43), o „Lietuvos ryto“ krepšininkai ir toliau leido sau klysti, dažnai prasižengdavo bei visiškai nesusitvarkė su rusų snaiperiais.

Rungtynių pabaigoje vieną po kito tritaškius pataikė A.Jekovenko ir L.Mavrokefalidis ir skirtumas tapo nepadoriai didelis – 76:47.

Pirmosiose rungtynėse „Lietuvos rytas“ svečiuose 71:72 nusileido „Astana“ klubui iš Kazachstano. Tuo tarpu Sankt Peterburgo klubui tai buvo pirmosios rungtynės 2012-2013 m. sezone.

Abi komandos praėjusiame sezone rungtyniavo B grupėje ir pasidalijo po pergalę: Vilniuje 72:61 pergalę šventė „Lietuvos rytas“, o Rusijoje „Spartak“ atsirevanšavo 72:65.