2010 02 19

„Nevėžis“ vilniečiams priešinosi vos kėlinį – LKF taurės finale kausis amžini priešininkai (nuotraukos, komentarai)

Atkaklios kovos Vilniaus „Siemens“ arenoje negausiai susirinkę žiūrovai penktadienį neišvydo ir antrajame 2009-2010 metų Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės pusfinalyje. Staigmeną vien patekimu tarp keturių stipriausių turnyro komandų pateikęs Kėdainių „Nevėžis“ taurės savininkui Viniaus „Lietuvos rytui“ priešinosi vos kėlinį.
„Nevėžis“ neturėjo ką priešpastatyti vilniečiams / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Po pirmųjų 10 minučių vilniečiai pirmavo vos vieno taško skirtumu (16:15), tačiau surengę įspūdingą spurtą antrojome mačo atkarpoje, kurią laimėjo rezultatu 32:13, „Lietuvos ryto“ krepšininkai mačo vadelių iš savo rankų nebepaleido.

Visą laiką savo persvarą didinę vilniečiai rungtynes laimėjo rekordiniu 34 taškų pranašumu 97:63 (16:15, 32:13, 26:18, 23:17).

Nesunkiai laimėję vilniečiai pateko į LKF taurės finalą, kuriame šeštadienį kausis su amžinu priešininku Kauno „Žalgiriu“. Tuo tarpu pusfinalius penktadienį pralaimėjusios „Nevėžio“ ir „Šiaulių“ komandos kovos dėl trečios vietos.

Rungtynių eiga

Startiniai penketai

„Lietuvos rytas“: I.Miloševičius, S.Buterlevičius, M.Gecevičius, D.Zavackas ir M.Bjelica.

„Nevėžis“: R.Alijevas, G.Maciulevičius, M.Simonavičius, E.Dimša ir D.Šilinskis.

Pirmas kėlinys

Pirmuosius taškus rungtynėse taikliu tritaškiu pelno I.Miloševičius, išvesdamas „Lietuvos rytą“ į priekį (3:0). „Nevėžis“ taškų sąskaitą atidaro sužaidus dvi su puse minutės - vienu taikliu baudos metimu iš dviejų tai padaro E.Dimša (5:1).

Kėdainiečiai perima iniciatyvą - pelno septynis taškus be atsako ir išsiveržia į priekį (5:8). Taikliais baudos metimais A.Jomantas išlygina rezultatą (9:9). J.Valančiūnas pelno du taškus su pražanga ir sugrąžina persvarą „Lietuvos ryto“ ekipai (12:11).

„Nevėžis“ nepasiduoda - D.Šilinskis taikliu dvitaškiu vėl išveda kėdainiečius į priekį (15:15). Visgi kėlinį vienu taikliu baudos metimu užbaigia K.Bajramovičius (16:15).

Antras kėlinys

R.Alijevas pelno du taškus su trečiąja asmenine I.Miloševičiaus pražanga (16:18). K.Bajramovičius į tai atsako 5 taškais iš eilės ir svarstyklės vėl sveriasi į kitą pusę (23:18). Tritaškį dar prideda M.Gecevičius, A.Jomantas užbaigia greitą ataką ir vilniečiai staiga susikrauna dviženklę persvarą (28:18).

„Nevėžio“ lyderis E.Dimša užsidirba trečią asmeninę pražangą, o „Lietuvos rytas“ tolsta (39:25). Klaidų virtinė toliau grimzdina sėkmingai mačą pradėjusią „Nevėžio“  komandą (48:27). Po dviejų kėlinių užtikrinta persvara pirmauja „Lietuvos rytas“ (48:28). Tesa, beveik visą savo pranašumą vilniečiai susikrovė antrojome mačo atkarpoje, kurią laimėjo rezultatu 32:13.

Trečias kėlinys

Vaizdas aikštelėje nesikeičia ir po pertraukos. „Lietuvos rytas“ iš karto pelno 5 taškus (53:28), o „Nevėžio“ garbę dar bando gelbėti kone pusę komandos taškų - 14 - surinkęs E.Dimša (53:30). Įspūdinga vilniečių ataka, kurią galingu dėjimu iš viršaus užbaigia J.Valančiūnas (60:34).

„Nevėžiui“ pavyksta kiek pristabdyti prarajos tarp komandų didėjimą (67:44). Tačiau kėlinį taikliu metimu iš po krepšio užbaigiantis K.Bajramovičius padidina „Lietuvos ryto“ pranašumą iki rekordinio 28 taškų (74:46).

Ketvirtas kėlinys

K.Bajramovičius pelno dar keturis taškus, o vilniečių pranašumas pasiekia 30 taškų ribą (78:48). Kaip ir pirmajame pusfinalyje, taip ir šitame, ketvirtasis kėlinys yra tik formalumas - mačo nugalėjotas praktiškai jau nekelia abejonių (82:53).

Rekordine 31 taško persvara (84:53) atsilikę kėdainiečiai susikaupė ir kiek sumažino milžinišką savo deficitą (86:61). Tačiau mačo pabaiga priklauso „Lietuvos rytui“ - vilniečiai surengia keletą sėkmingų atakų ir užbaigia rungtynes rekordiniu 34 taškų pranašumu (97:63).

Rezultatyviausi žaidėjai

„Lietuvos rytas“: K.Bajramovičius 25, J.Valančiūnas 15, J.Sinica 14, S.Babrauskas 10 (6 atk. kam.), M.Gecevičius 9, I.Miloševičius 7 (6 rez. perd.).

„Nevėžis“: E.Dimša 16 (8 atk. kam.), G.Maciulevičius 10, R.Alijevas 9, R.Grinius 7, M.Simonavičius 5.