2014 12 30 /22:26

Apkartęs startas Eurolygos „Top 16“ etape: „Galatasaray“ įveikė „Žalgirį“ 78:69

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį nesėkmingai pradėjo kovas Eurolygos „Top 16“ etape. Nuo praėjusio sezono niekaip Stambulo „Galatasaray“ įveikti negalintys kauniečiai krito ir šiandien nuo šios ekipos rankos. Gintaro Krapiko vedama Lietuvos komanda naujoje E grupėje nusileido turkams 69:78 (22:20, 19:15, 14:22, 14:21) ir metus užbaigs tarp keturių pergalių šioje grupėje neturinčių klubų. Didžiausia kauniečių bėda šiame mače – nevykęs ir neagresyvus puolimas, nes per 40 min. žalgiriečiai metė vos 5 baudas. Tuo tarpu Turkijos ekipa – net 33.
„Žalgirio“ Eurolygos „Top 16“ akistata su „Galatasaray“ ekipa
Rungtynių akimirka / „Scanpix“/AP nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai antradienį siekė nutraukti savotišką Stambulo „Galatasaray“ prakeiksmą – praėjusiame Eurolygos sezone kauniečiai dukart kovojo su turkų klubu ir nesugebėjo palaužti varžovų.

Savo ruožtu „Galatasaray“ šį sezoną jau buvo gavusi į kuprą nuo Lietuvos klubo – pirmame etape Stambulo ekipą savo žiūrovų akivaizdoje patiesė Klaipėdos „Neptūnas“ 82:72.

Be žiūrovų šiandien vykusioje dvikovoje šeimininkai pirmoje rungtynių dalyje buvo tik besivejančiųjų vaidmenyje – kauniečiai turėjo 2-4 taškų persvarą ir tik pirmojo kėlinio pabaigoje „Galatasaray“ trumpam buvo išsiveržęs į priekį 18:16.

Antrojo kėlinio viduryje „Žalgirio“ krepšininkai spurtavo ir įgijo solidesnę persvarą – 35:27, tačiau turkai atsakė tuo pačiu ir išlygino rezultatą 35:35.

Vis dėlto, sėkmingiau antrojo ketvirčio pabaigą sužaidę kauniečiai įgijo 6 taškų pranašumą 41:35.

Kaip ir tikėtasi, jau po didžiosios pertraukos šeimininkai suskubo mažinti skirtumą ir jį išlygino 7 min. – 49:49. Nors kauniečiai ir toliau diktavo savo sąlygas, tačiau pasipylusios klaidos lėmė, kad „Žalgiris“ prarado nemažai kamuolių ir leido turkams ne tik išlyginti rezultatą, bet ir jį persverti – 57:55.

Šiame mače ir vėl traumą gavo tik ką senąją išsigydęs Lietuvos rinktinės žaidėjas Martynas Pocius – tik pasirodęs antrame kėlinyje, jis po kritimo susižeidė nugarą ir daugiau į aikštę negrįžo.

Lemiamame ketvirtyje kauniečiai niekaip nerado to žaidimo, kuris buvo žaidžiamas per pirmuosius du pergalingus kėlinius, ir blaškėsi – puolime žaidė individualiai, o gynyboje nepadėjo vienas kitam. Tad „Galatasaray“ 5 min. jau turėjo 9 taškų persvarą – 68:59.

Nors kauniečiai dar siekė pakreipti įvykių eigą sau naudinga linkme, tačiau „traukinys nuvažiavo“ – turkai išlaikė 6-8 taškų pranašumą, o galiausiai šventė pergalę 9 taškų skirtumu 78:69.

Didžiausia kauniečių bėda buvo neagresyvus žaidimas puolime – „Žalgiris“ per visas rungtynes metė vos 5 baudas, tuo tarpu „Galatasaray“ žaidėjai – 33 baudas.

„Galatasaray“: Z.Ercegas (5 atk. kam.) ir S.Guleras (7 atk. kam.) po 14, C.Arroyo 12, K.Gonlumas 10 (6 atk. kam.), V.Micovas 8, J.Carteris 7 (7 atk. kam.), P.Youngas 6, E.Arslanas 4, A.Maričius 2, M.Pocius 1.

„Žalgiris“: J.Andersonas 15 (5 atk. kam.), R.Javtokas 12 (6 atk. kam.), A.Gudaitis 11 (4/4 dvit., 1/1 trit.), E.Ulanovas 9, A.Milaknis 8, P.Jankūnas ir V.Kariniauskas (2/7 dvit., 6 atk. kam.) po 5, T.Dimša ir D.Songaila po 2.

Statistika

Stambulo „Galatasaray“ – Kauno „Žalgiris“ 78:69 (20:22, 15:19, 22:14, 21:14), be žiūrovų.

dvitaškiai 19/39 (48 proc.) – 23/42 (54 proc.)

tritaškiai 3/16 (18 proc.) – 7/18 (38 proc.)

baudos 31/33 (93 proc.) – 2/5 (40 proc.)

atkovoti kamuoliai 32 – 34

perimti kamuoliai 9 – 4

klaidos 11 – 16

rezult. perdavimai 9 – 15

blokuoti metimai 3 – 4

Kitas E grupės turnyro rungtynes Kauno „Žalgiris“ žais sausio 9 dieną namuose su Berlyno „Alba“ (Vokietija) ekipa.

Be minėtų komandų, „Top 16“ turnyro E grupėje taip pat žais Madrido „Real“ (Ispanija), Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis), „Barcelona“ (Ispanija), Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) ir Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) klubai.

F grupėje varžysis Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija), Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (Rusija), Maskvos CSKA (Rusija), Malagos „Unicaja“ (Ispanija), Stambulo „Fenerbahče“ (Turkija), Milano „Emporio Armani“ (Italija), Pirėjo „Olympiakos“ (Graikija) ir Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) ekipos.

„Top 16“ turnyro kovos vyks nuo 2014 metų gruodžio 30 iki 2015 metų balandžio 10 dienos, o į atkrintamąsias varžybas pateks po keturias geriausias grupių komandas.

Šio sezono Eurolygos finalo ketverto turnyras 2015 metų gegužės 15-17 dienomis vyks Madride (Ispanija).

Rungtynės

Ketvirtasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Žalgiris“  78:69 (20:22, 15:19, 22:14, 21:14).

10 min. Kauniečių kovingumą apramino S.Guleras, kuris įmetė dvitaškį – 72:64. Žalgiriečiai dar bandė gelbėtis prasižengdami, tačiau turkai baudas taikliai metė ir neleido svečiams sukurti intrigos – 76:69.

9 min. „Žalgiris“ pakilo lemiamai kovai – sumažino atsilikimą iki 64:70.

8 min. Stambulo ekipa jau pradėjo smagintis – krovė kamuolį į krepšį, o žalgiriečiai tik stebėjo šiuos varžovų veiksmus – 70:61.

5 min. J.Carteris padidino šeimininkų persvarą iki 9 taškų – 68:59 ir neatrodė, kad kauniečiai turi priešnuodžių varžovų atakoms.

2 min. Padėtį gelbėjo A.Gudaitis, tačiau S.Guleras ir vėl padidino skirtumą iki 4 taškų – 61:57.

1 min. Turkai sėkmingiau pradėjo kėlinį – po nesportinės svečių pražangos, Stambulo ekipa jau pirmavo 59:55.

Trečiasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Žalgiris“ 57:55 (20:22, 15:19, 22:14).

10 min. Komandos žaidė taškas į tašką – 55:55, o po lietuvių klaidos turkai išsiveržė į priekį 57:55.

7 min. Turkai sumažino atsilikimą ir išlygino rezultatą 49:49, padėtį gelbėjo R.Javtokas – 51:49.

5 min. E.Ulanovas įmetė ir padidino skirtumą iki 47:39, tačiau Z.Ercegas įmetė du taškus su bauda – 47:42.

2 min.  J.Andersonas pavogė kamuolį ir padidino skirtumą iki 43:35. Tačiau C.Arroyo vėl sumažino atsilikimą.

Antrasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Žalgiris“ 35:41 (20:22, 15:19).

10 min. Turkai turėjo galimybę sumažinti skirtumą, tačiau dukart metė netaikliai.

9 min. Atsigavęs „Žalgiris“ vėl pirmavo – 39:35, o po R.Javtoko taškų jau ir 41:35.

8 min. Po V.Micovo taškų tapo lygu – 35:35, bet J.Andersonas po sausros 0:8 galiausiai įmetė taškus kauniečiams.

6 min. Turkai suskubo mažinti skirtumą – pradėjo spausti varžovus per visą aikštę ir tai davė vaisių: po K.Gonlumo, Z.Ercego ir E.Arslano taškų kauniečiai pirmavo tik 35:33.

4 min. Turkai po Z.Ercego metimo sumažino atsilikimą iki 27:28, tačiau A.Gudaitis įsūdė tritaškį paskutinę ekipos atakos sekundę. Po to dar ir T.Dimša su tuo pačiu A.Gudaičiu pridėjo dvitaškius ir jau 35:27 „Žalgirio“ naudai.

3 min. Komandos taikliai metė, tačiau kauniečiai pirmavo 28:25.

1 min. E.Ulanovas padidino kauniečių persvarą iki 4 taškų – 24:20. Tačiau kitoje atakoje prasižengė svečiai prieš M.Pocių ir jis sumažino skirtumą vienu tašku – 24:21.

Pirmasis kėlinys: „Galatasaray“ – „Žalgiris“ 20:22

10 min. A.Milaknis dar kartą įrodė, kad moka ir gali taikliai mesti iš toli – 19:18. Nors C.Arroyo įmetė dvitaškį, paskutinę kėlinio sekundę tritaškį įsūdė P.Jankūnas – 22:20 kauniečių naudai.

7 min. V.Kariniauskas įmetė dvitaškį, du taškus pridėjo A.Milaknis ir „Žalgiris“ pirmavo 16:12. Bet C.Arroyo įmetė tritaškį, tą patį padarė Z.Ercegas ir turkai pirmavo 18:16.

5 min. „Žalgiris“ spurtavo ir po J.Andersono tritaškio jau pirmavo 12:10. Bet šeimininkai  neatlyžo: po C.Arroyo metimo – vėl lygu 12:12.

4 min. Z.Ercegas trimis baudų metimais išvedė Stambulo klubą į priekį 10:7.

3 min. A.Milaknis įmetė tritaškį, du taškus pridėjo P.Jankūnas, tačiau turkai taip pat taikliai metė ir rezultatas buvo 7:7.

2 min. Pirmuosius taškus įmetė V.Micovas, tačiau dvitaškiu atsakė ir R.Javtokas – 2:2.

Startinė „Galatasaray“ sudėtis: P.Youngas, V.Micovas, Z.Ercegas, S.Guleras, C.Arrroyo.

Startinė „Žalgirio“ sudėtis: V.Kariniauskas, P.Jankūnas, R.Javtokas, J.Andersonas, A.Milaknis.

--------------------

„Žalgiris“ į „Top 16“ etapą žengė A grupėje iškovojęs 5 pergales, patyręs 5 pralaimėjimus ir užėmęs trečiąją vietą. „Galatasaray“ D grupėje, kurioje rungtyniavo ir Klaipėdos „Neptūnas“, su 4 pergalėmis ir 6 pralaimėjimais liko ketvirta.

Turkai su Klaipėdos „Neptūnu“ ir pasidalijo po pergalę. Stambulo ekipa išsiskiria galingu puolimu ir silpna gynyba. Ergino Atamano auklėtiniai vidutiniškai per mačą įmeta po 80,3 taško ir tarp „Top 16“ dalyvių yra penkti.

Tuo tarpu „Žalgiris“ renka tik po 71,4 taško ir pagal šį statistikos rodiklį lieka paskutinis tarp antrojo etapo klubų. Tiesa, kauniečiai kur kas geriau už varžovus ginasi. Žalgiriečiai leidžia varžovams pelnyti tik 70,9 taško. Tai antras rezultatas. „Galatasaray“ praleidžia 81,8 taško ir užima priešpaskutinę vietą.

Stambulo komandos puolimas laikosi ant trijų „banginių“ – Zorano Ercego (vid. 18,1 taško, 52 proc. tritaškių), Carloso Arroyo (15,0 tšk., 4,3 perdavimo) ir Vladimiro Micovo (10,9 tšk., 3,1 perdavimo). M.Pocius kol kas rungtyniauja blankiai. Jis įmeta po 6 taškus, iš toli atakuoja vos 21,7 proc. taiklumu (5/23).

„Galatasaray“ krepšininkai buksuoja Turkijos lygoje. Jie iš 13 rungtynių laimėjo septynerias ir užima septintą vietą.

Neseniai Turkijos ekipoje įvyko keletas pasikeitimų. Ją paliko aukštaūgis Nathanas Jawai, o į Stambulą atvyko vidurio puolėjas Aleksas Maričius ir gynėjas Justinas Carteris.

„Žalgiris“ su „Galatasaray“ kovėsi praėjusio sezono „Top 16“ varžybose. Tuomet abu kartus pajėgesni buvo Stambulo krepšininkai.

Įsirenkite šildymą oras–vanduo ir gaukite kompensaciją net iki 70 proc.
Kas svarbu įrengiant biurą: keturios interjero dizaino tendencijos
Pavasario savaitgaliams ar atostogoms – laikas pajūryje: ne tik pailsėsite, bet ir sustiprinsite sveikatą
Norintiems investuoti į NT projektų plėtrą – kaip išsirinkti projektą pagal paskirtį?