2011 10 25 /2011 10 26

Apmaudus pralaimėjimas: „Žalgiris“ prieš „Unicaja“ subyrėjo per pratęsimą

Kauno „Žalgiris“ lieka be pergalių Eurolygoje. Lietuvos čempionai antradienį Ispanijoje apmaudžiai po pratęsimo 78:85 (19:22, 20:8, 13:19, 15:18, 11:18) nusileido Malagos „Unicajos“ ekipai.
Marko Popovičius
Marko Popovičius sužaidė puikias rungtynes, bet „Žalgirio“ pergalei to neužteko. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Žalgiris“ pratęsė tragišką išvykų į Ispaniją rezultatą – iš 12-os paskutinių kelionių pergalingai baigėsi tik viena (pernai 92:88 prieš Vitorijos „Caja Laboral“).

Tuo tarpu Malagoje „Žalgiris“ nelaimi nuo 2003 metų, kai palaužė „Unicajos“ ekipą (74:72) išvykoje dar vedami Arvydo Sabonio. Lietuvos krepšinio legenda tada pelnė 14 taškų ir atkovojo 10 kamuolių.

Palaidojo klaidos

„Žalgiris“ buvo atitrūkęs antrajame kėlinyje. Laikinai Vitoldo Masalskio treniruojami Lietuvos čempionai atrodė pasimokę iš klaidų, skaudžiausiai baudusių pirmajame mače su Maskvos CSKA. Žalgiriečiai kibiai gynėsi, noriai dalijosi kamuoliu ir taikliai mėtė tritaškius, o jų persvara užaugo iki dviženklės (38:29).

Deja, po didžiosios pertraukos komandas aikštelėje kažkas tarsi sukeitė. Dabar jau „Unicaja“ surengė spurtą ir išsiveržė į priekį (38:39). „Žalgiris“ įklimpo į klaidų liūną, o žaidimas išsilygino.

Nors ketvirtajame kėlinyje Lietuvos čempionai turėjo saugų pranašumą (61:54), toliau apmaudžiai klysdami jį iššvaistė ir leido varžovams iškovoti pratęsimą.

Jame „Žalgiris“ jau atrodė tarsi be jėgų. Svečiai vėlavo gynyboje, nerado skylių varžovų gynyboje ir subyrėjo. Lietuvos čempionus Malagoje palaidojo klaidos – „Žalgiris“ pametė net 20 kamuolių, o „Unicaja“ – vos 9.

Svečius žemyn tempė ir kova dėl atšokusio kamuolio po savuoju krepšiu. „Žalgiris“ leido „Unicajos“ aukštaūgiams puolime atkovoti net 19 kamuolių, o patys tai padarė tik 8 kartus.

„Unicaja“: J.Freelandas 24 (12 atk. kam.), K.Valteris 20 (7 rez. perd.), T.Dardenas 10, G.Fitchas ir B.Rodriguezas – po 9.

„Žalgiris“: S.Weemsas 21 (8 atk. kam.), M.Popovičius 18 (baudos 8/8), M.Kalnietis 11, T.Klimavičius 8, T.Lawsonas 7 (9 atk. kam.), R.Javtokas 5 (9 atk. klam.), M.Kuzminskas 4, M.Rakovičius ir T.Delininkaitis – po 2.

„Žalgiriui“ B grupėje tai buvo antrasis pralaimėjimas, o „Unicajai“ – pirmoji pergalė.

9 Klaidos 20

Kitą savaitę, lapkričio 3 dieną, „Žalgiris“ vėl žais išvykoje. Graikijoje Lietuvos čempionus priims Eurolygos karūną ginantis Atėnų „Panathinaikos“ klubas su Šarūnu Jasikevičiumi.