2009 10 22

„Lietuvos rytas“ parbloškė „Efes Pilsen“ (nuotraukos)

Net ir pats „Lietuvos ryto“ ekipos vadovas Rimas Kurtinaitis prieš rungtynes su Stambulo „Efes Pilsen“ pripažino, kad varžovai ant popieriaus atrodo žymiai galingiau. Tačiau jis dar praėjusiame sezone ne kartą įrodė, kad pinigai ir garsios pavardės pergalių negarantuoja. Taip atsitiko ir per ketvirtadienio rungtynes, kurias laimėjo vilniečiai.
Vilniaus „Lietuvos rytas“ žaidžia pirmąsias naujojo Eurolygos sezono rungtynes namie su Stambulo „Efes Pilsen“ krepšininkais.
Lietuvos krepšininkai kaunasi su Turkijos ekipa / 15min.lt/Irmanto Gelūno nuotr.

R.Kurtinaičio mintis prieš debiutą Eurolygoje rasite paspaudę čia. Taip pat skaitykite vienos ryškiausių „Efes Pilsen“ žvaigždžių slovėno Bosthano Nachbaro nuomonę apie Lietuvos čempionų komandą arba turkų trenerio Ergino Atamano bei „Lietuvos ryto“ kapitono Stepono Babrausko pasisakymus.

Prieš pirmųjų Vilniaus „Lietuvos ryto“ 2009–2010 metų Eurolygos sezono varžybų pradžią Vilniaus „Siemens“ arenoje matyti nemažai tuščių vietų – neoficialiais duomenimis arenoje yra apie 7–8 tūkstančius sirgalių. Turkijos čempionus „Efes Pilsen“ palaiko maždaug 50 klubo simbolika pasipuošusių sirgalių, kurių skanduotės ir plevėsuojamos Turkijos bei „Efes Pilsen“ vėliavos kelia nemažą šurmulį. Tiesa, prilygti raudonai balta juoda spalvomis pasipuošusiems vilniečių gerbėjams jie nepavyksta.

Mačui tarp stipriausių Lietuvos ir Turkijos komandų teisėjaus lenkas Grzegorzas Ziemblickis, serbas Milija Vojinovičius ir ukranietis Borisas Šulga.

Rungtynių eiga

Prieš rungtynes įvyko šioks toks nesklandumas – Lietuvos himną „Siemens“ arenoje dainavo operos dainininkė Asmik Grigorian. Tačiau ji suklydo ir tuo metu, kai ji dainavo vieną posmą, visa salė giedojo kitą.

R.Kurtinaičio treniruojamas „Lietuvos ryto“ klubas dvikovą pradeda tokiu starto penketu: B.Popovičius, M.Gecevičius, A.Jomantas, D.Zavackas ir A.Baynesas.

Tuo tarpu „Efes Pilsen“ strategas E.Atamanas rungtynes nusprendė pradėti tokios sudėties: K.Tunčeri, I.Rakočevičius, P.Schumpertas, B, Nachbaras, D.Santiago.

Pirmuosius taškus susitikime galingu dėjimu iš viršaus pelno A.Baynesas (2:0), tiesa „Lietuvos ryto“ aukštaūgis netrukus užsidirba dvi pražangas ir yra priverstas sėstis ant suolo. Sužaidus tris minutes po gražios šeimininkų atakos M.Gecevičius pelno du taškus iš po krepšio ir „Lietuvos rytas“ pirmauja (6:4).

Puikiai į žaidimą įsijungia A.Baynesą pakeitęs M.Bjelica, kuris pelno 8 taškus iš eilės ir sėkmingai grumiasi su varžovų priekine linija (12:9). Tačiau vilniečiams niekaip nepavyksta apsiginti ir R.Kurtinaitis prašo minutės pertraukėlės (12:11).

M.Bjelica gauna trečią asmeninę pražangą ir yra priverstas sėstis ant atsarginių žaidėjų suolelio, tačiau taiklių metimų dėka „Lietuvos rytas“ ima diktuoti savo sąlygas (19:13). Pirmasis kėlinys baigiasi nesėkminga „Lietuvos ryto“ ataka, tačiau šeimininkai priekyje 5 taškų skirtumu (21:16).

Antras kėlinys

„Lietuvos ryto“ aukštaūgiai ir toliau „sėkmingai“ renkasi pražangas – M.Bjelica ir A.Baynesas turi po tris, o D.Borovnjakas ir D.Zavackas po vieną. Tačiau „Efes Pilsen“ niekaip nesugeba išnarplioti kibios vilniečių gynybos (23:16). Sužaidus pusę antrojo kėlinio M.Gecevičius ir S.Babrauskas smeigia po tritaškį ir „Lietuvos rytas“ pirmą kartą rungtynėse įgija dviženklę persvarą (29:19).

Tačiau „Efes Pilsen“ ir toliau sėkmingai naudoja planą žaisti per priekinę liniją, taip bandydami „Lietuvos ryto“ aukštaūgius surinkti kuo daugiau pražangų. D.Borovnjakas užsidirba ketvirtąją asmeninę pražangą, bet  turkai tuo nesugeba pasinaudoti (33:22). Du kartus puolime iš eilės prasižengęs D.Santiago taip pat gauna ketvirtą asmeninę pražangą, o D.Zavackas taikliais baudos metimais didina atotrūkį (35:22). Ilsėtis į didžiąją pertrauką komandos išeina „Lietuvos rytui“ pirmaujant 13 taškų persvara (38:25).

Per pirmus du kėlinius „Lietuvos ryto“ gretose rezultatyviausiai žaidė M.Gecevičius (9 tšk.), M.Bjelica (8 tšk.) ir A.Baynesas (6 tšk.). B.Popovičius pridėjo 5 taškus ir 5 rezultatyvius perdavimus. Svečių gretose išsiskiria po 6 taškus surinkę B.Nachbaras ir I.Rakočevičius. Ch.Smitho sąskaitoje 5 taškai.

Trečias kėlinys

M.Gecevičius smeigia tritaškį ir vilniečių persvara šokteli iki rekordinės 16 taškų ribos (41:25). Čia pat tokiu metimu atsako K.Tunčeri, tačiau D.Zavackas pataiko tritaškį, A.Baynesas deda kamuolį iš viršaus ir „Lietuvos ryto“ persvara dar padidėja (46:28). „Efes Pilsen“ dar nė negalvoja kelti baltos vėliavos ir atsako 5 taškais be atsako (46:33).

A.Baynes tiesiog karaliauja po abiem krepšiais. Australas ne tik pats galingais dėjimais renka taškus, tačiau ir sėkmingai ginasi, blokuodamas vieną varžvų bandymą po kito (55:38). „Efes Pilsen“ košmaras tęsiasi – K.Tunčeri patiria traumą, o S.Babrauskas smeigia tritaškį, ant kojų pakeliantį visą „Siemens“ areną (60:38). Turkai bando gelbėtis taikliais tritaškiais – po trijų kėlinių skirtumas tarp ekipų yra 16 taškų (62:46).

Ketvirtas kėlinys

Į kampą įsprausti „Efes Pilsen“ spaudžia vilniečius po visą aikštelę ir tai kol kas duoda vaisių – skirtumas mažėja iki 11 taškų (62:51). „Lietuvos rytui“ žaidimas ir toliau nesiklijuoja. Vilniečiai ketvirtajame kėlinyje nėra pelnę nė taško, tuo tarpu turkai – net septynis (62:53).

Taškų sausrą tritaškiu nutraukia M.Gecevičius (65:53). Čia pat jis pataiko dar vieną, jau ketvirtą varžybose, tritaškę bombą (68:55). M.Gecevičius šou „Siemens“ arenoje tęsiasi - dar vienas taiklus gynėjo tritaškis, priverčintis varžovus griebtis už galvų, o E.Atamaną prašyti minutės pertraukėlės (71:55).

Po trumpo pasitarimo turkai ima tirpdyti savo deficitą, kuris likus žaisti pustrečios minutės sumažėja iki 10 taškų (73:63). Paskutinę minutę „Efes Pilsen“ priartėja iki 7 taškų (77:70), tačiau galutinai perimti iniciatyvos nesugeba ir „Lietuvos rytas“ švenčia pelnytą pergalę.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė M.Gecevičius (21 tšk.).D.Zavackas pridėjo 15 taškų, A.Baynesas – 14 taškų. Visą susitikimą be keitimo žaidęs B.Popovičius pelnė 11 taškų ir atliko10  rezultatyvių perdavimų.

„Efes Pilsen“ komandoje daugiausiai - 12 - taškų surinko P.Shumpertas. 11 pridėjo I.Rakočevičius, 10 – Ch.Smithas. B.Nacbaro sąskaitoje – 8 taškai.