„Žalgiris“ pralaimėjo ir prancūzams (nuotraukos)

Žalgiriečiams nepavyko sustabydti R.Marshallo
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Žalgiriečiai nesugebėjo sustabdyti R.Marshallo.
0

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai iki minimumo sumažino savo šansus patekti į kitą Eurolygos etapą. Šeštose A grupės rungtynėse ketvirtadienį išvykoje jie 67:77 (24:23, 20:26, 12:20, 11:8) nusileido prancūzų Liono „Asvel“ ekipai ir patyrė jau penktą pralaimėjimą iš eilės.

Lietuvos vicečempionus ir toliau persekioja prakeiksmas žaidžiant išvykose. Svečiuose kauniečiai pralaimėjo jau dvyliktą kartą iš eilės. Šįkart „Žalgirio“ krepšininkams itin nesisekė atakuoti nuo baudų metimo linijos. Jie pataikė tik 15 baudos metimų iš 26 (57 proc.). Ne itin taiklūs buvo ir snaiperiai – 6 tritaškiai iš 20 (30 proc). Negana to, kauniečiai 23:28 pralaimėjo ir kovą dėl atšokusių kamuolių.

Iškovodama antrą pergalę iš eilės Liono komanda išsaugojo šansus toliau grumtis dėl vietos „Top-16“ varžybose. Nugalėtojams 20 taškų pelnė Rawle'as Marshallas, po 15 – Laurent'as Foirest ir Ericas Campbellas. Mindaugas Lukauskis aikštės šeimininkams per 23 minutes pelnė 4 taškus (2/3 dvitaškiai), atkovojo vieną ir perėmė 6 kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Pirmose tarpusavio rungtynėse Kaune pergalę 71:52 šventė „Žalgiris“. Kitą savaitę, gruodžio 10 dieną, kauniečiai savo aikštėje žais su italų Sienos „Montepaschi“ ir Kšyštofu Lavrinovičiumi.

Starto penketai

„Asvel“: M.Lukauskis, A.Traore, E.Campbellas, R.Marshallas, B.Dixonas.

„Žalgiris“: M.Brownas, M.Kalnietis, M.Begičius, D.Šalenga, T.Watsonas.

Pirmas kėlinys

Sužaidus tris minutes po M.Kalniečio ir T.Watsono spurto „Žalgiris“ išsiveržia į priekį 11:7. Rezultatyviai prasidėjusioje dvikovoje taškus kol kas pelno tik du minėti žaidėjai. Įpusėjus kėliniui prabyla D.Šalenga ir M.Brownas. Po pastarojo tritaškio žalgiriečiai priekyje rezultatu 18:11.

Klysta kauniečiai, aikštės šeimininkai mėgina priartėti, tačiau juos nuramina D.Šalenga taikliu tritaškiu. Per greitą ataką D.Šalengą pražanga stabdo M.Lukauskis. Po taiklių D.Šalengos baudos metimų G.Krapiko auklėtiniai pirmauja 23:17. Daugiausia nemalonumų svečiams daro prancūzų naujokas R.Marshallas. Jis pelno du tritaškius ir eilės ir pirmą kėlinį „Žalgiris“ laimi minimalia persvara 24:23.

Antras kėlinys

Prancūzijos čempionai lygina rezultatą (24:24), o M.Begičius prasižengia trečią kartą. L.Fourest taikliu dvitaškiu ir baudos metimu išveda aikštės šeimininkus į priekį 27:24. „Asvel“ sutankina gynybą, tačiau tai nesulaiko D.Šalengos. Po jo tritaškio rezultatas vėl lygus – 29:29. Įsisiautėja taikliarankis L.Foirest, Liono komanda po M.Lukauskio dėjimo išsiveržia į priekį 37:32.

Į aikštę grįžta sėkmingai rungtynes pradėjęs M.Kalnietis, tačiau kauniečių puolimo mašina vis dar stringa – varžovai laimi 41:34. G.Krapiko auklėtiniai gali sumažinti skirtumą nuo baudų metimo linijos, tačiau pataiko kas antrą metimą arba visai nepataiko. Iniciatyvos imasi M.Brownas. Po jo 4 iš eilės pelnytų taškų – 41:38. Prancūzai netrukus vėl padidina skirtumą – 47:39. D.Šalenga tritaškiu mažina skirtumą ir įpusėjus rungtynėms žalgiriečiai atsilieka 5 taškais – 49:44.

Trečias kėlinys

Po pertraukos T.Klimavičius tritaškiu mažina skirtumą iki 4 taškų – 51:47, tačiau skylės gynyboje ir klaidos neleidžia svečiams pasukti rungtynių sau naudinga linkme. „Asvel“ gana lengvai renka taškus ir po dar vieno M.Lukauskio dėjimo iš viršaus, įpusėjus kėliniui, vėl turi aiškią persvarą – 61:51.

D.Šalenga ima traukti „Žalgirio“ komandos vežimą. Teisėjai neįskaito jo taiklaus tritaškio, nors kamuolys buvo išmestas dar nepasibaigus atakai skirtam laikui – 61:54. Dėl keistų arbitrų sprendimų aikštės šeimininkai gauna progą padidinti skirtumą. Tai jie ir daro. Po L.Foirest tritaškio – 67:54. Pasibaigus trims kėliniams prancūzų ekipa pirmauja 69:56.

Ketvirtas kėlinys

Atrodo, kad G.Krapiko auklėtiniai jau neturi daug noro kovoti dėl pergalės. Pasyvūs veiksmai gynyboje ir stringantis puolimas daug vilties, kad pavyks dar ką nors pakeisti šiose rungtynėse, nesuteikia. Įpusėjus paskutiniam kėliniui V.Collet auklėtiniai pirmauja 19 taškų skirtumu 75:56.

A.Juškevičius smeigia tritaškį, D.Šalenga greitoje atakoje pataiko dvitaškį ir skirtumas kiek mažėja – 75:60. Aikštės šeimininkai pradeda žaisti žiūrovams, tuo tarpu svečiai mėgina bent kiek sumažinti skirtumą – 75:64. Iš dalies jiems tai pavyksta, tačiau „Žalgiris“ pralaimi 77:67.