TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Artėjantis „Šiaulių“ krepšinio klubo sezonas: pasitraukę rėmėjai, menkas biudžetas ir jauni žaidėjai

"Šiaulių" komandos vadovas Adomas Klimavičius
E.Ovčarenkos nuotr. / „Šiaulių“ komandos vadovas Adomas Klimavičius
Šaltinis: 15min
0
A A

„Pritrūko pinigų“, – taip į klausimą, kas nutiko nuolatiniams Lietuvos krepšinio lygos (LKL) prizininkams, atsakė „Šiaulių“ klubo direktorius Adomas Klimavičius. 7 metus iš eilės ant bronzinio pakylos laiptelio lipę šiauliečiai dabar priversti tenkintis kur kas prastesnėmis pozicijomis. Nors daugeliui Lietuvos krepšinio aistruolių toks nuopuolis yra netikėtas, klubo vadovas A.Klimavičius tikina – taip ir turėjo būti. Neturi pinigų, nenorėk ir prizinės vietos.

„Aš esu labai nusivylęs krepšiniu ir pačiais Šiauliais, miesto valdžios požiūriu. Kam dabar mėtyti pinigus? Iš to jokios naudos nėra. Garbė tik žaidėjams – jie tada gali kainas pasikelti. Nori pasilikti žaidėją, tai reikia, kad jis nežaistų. Priešingu atveju alga padidės bent pusantro karto. Taip ir mėtosi visi žaidėjai rinkoje“, – skepticizmu tryško vadovas. 

Linki pakartoti rezultatus

Tegul kiti klubai pamėgina 7 metus iš eilės būti treti. Mes net 9 sezonus buvome prizininkai, o Klaipėda per 20 metų vos kartą.

Bronzinis Šiaulių kelias prasidėjo dar 2000 metais. Tada senutėlėje Tauro sporto salėje žaidę Šiaulių krepšininkai įveikė Vilniaus „Sakalus“ ir pirmą kartą klubo istorijoje lipo ant nugalėtojų pakylos. Kitą sezoną „Šiauliai“ tokiu pat keliu įveikė Alytaus „Alitą“ ir antrą kartą iš eilės pasidabino bronzos medaliais. 

Po to, 2002 ir 2003 metais, du mūšiai dėl trečios vietos buvo nesėkmingi, kol galiausiai „Šiauliai“ ilgam įsitaisė trečioje prizininkų lentelės vietoje. Iš viso „Šiauliai“ LKL bronzą yra laimėję net 9 kartus.

Nuo 2010 metų bronza „Šiauliams“ pasidarė nebeįkandama. 2011 metais ir praėjusiame sezone komanda net nepateko į pusfinalį. Nors komandos rezultatai suprastėjo, A.Klimavičius tikina, kad klubas pasirodė neblogai. 

„Aš manau, kad pagal mūsų pajėgumą mes dar gana gerą vietą užėmėme. Tegul kiti klubai pamėgina 7 metus iš eilės būti treti. Mes net 9 sezonus buvome prizininkai, o Klaipėda per 20 metų vos kartą“, – aiškino klubo direktorius.

Milijono litų biudžetas

Krepšinio klubų vadovai sutaria: nori gerų rezultatų – turi turėti solidžių rėmėjų  Žinoma, švaistytis pinigais siekiant titulų nėra būtina, tačiau gerų ir pigių žaidėjų rasti sunku. Tokios paties nuomonės yra ir A.Klimavičius. 

Pasak jo, rėmėjams atsibodo dalinti labdarą, todėl klubo biudžetas smarkiai sumenko, o laimėti be pinigų – neįmanoma. 

„Žinote Lietuvos ekonomiką? Daug labdarai duodate pinigų? Nėra ekonomikos, nėra ir labdaros. Kokia Lietuvoje ekonomika? „Žalgiris“ turi milijonus skolų, „Lietuvos rytas“ turi skolų. Visi turi skolų. Mes irgi turime skolų. Ekonomika viską daro, o prie trečios vietos žmonės priprato“, – aiškino A.Klimavičius.

„LSU-Baltai“ klubo nuotr./Aurimas Kieža
„LSU-Baltai“ klubo nuotr./Aurimas Kieža

Pasak vadovo, praėjusių metų klubo biudžetas siekė apie pusantro milijono litų. Artėjančio sezono biudžetas tikrai nebus didesnis – dar nėra žinoma, ar nesusitrauks keliais šimtais tūkstančių. Negana to, klubas negauna pajamų iš bilietų pardavimo, o už areną nuomos mokestį moka didžiulį.

„Jei komanda bus silpna, tai žiūrovų nesulauksime. Tačiau nėra didelio skirtumo kiek žiūrovų. Už areną turime mokėti mes, o bilietus už rungtynes susirenka arenos šeimininkai. Tik iš arenos nuomos šiek tiek atskaito. Mums iš to beveik jokios naudos nėra. Turi mokėti žaidėjams algas, turi mokėti arenai nuomą, o valstybė pinigų neduoda. Tai ar čia biznis?“ – retoriškai klausė Šiaulių klubo direktorius. 

VTB lygoje reikia turėti bent pusantro milijono eurų biudžetą. Mes kalbame apie milijono ar pusantro litų biudžetą. Tai ką ten veikti? Apsijuokti, kad būtų ką žurnalistams rašyti?

Nuvylė žaidėjų požiūris į darbą

Nors vasara klubų vadovams yra pats darbymetis, didžioji dalis Lietuvos klubų dar atostogauja. Intensyvūs darbai prasidės vasarai einant į pabaigą – prieš ir po Europos čempionato. Tada į darbą kibs ir „Šiauliai“. Vis dėlto saulės miesto komandai daug žaidėjų ieškoti nereikės. Pasak vadovo, daugiau nei pusė komandos jau sukomplektuota.

„Dabar mes turime 7 žaidėjus su sutartimis. Nė vienas kitas klubas tiek neturi, tačiau tie žaidėjai jauni visi, be patirties. Žaisti būtų galima, aštuonių tereikia. Tai reiškia, kad dar ne taip blogai“, – skaičiavo A.Klimavičius.

Pasak specialisto, dabar krepšinis nebėra toks, koks buvo anksčiau. Žaidėjams krepšinis rūpi mažiausiai. Svarbiausia – pinigai.

„Dabar tiesiog sukuri darbo vietą žaidėjui ir viskas. O žaidžia kaip? Už kitų nugaros tik slepiasi ir eina per klubus. Blogas treneris, blogas atlyginimas. Tada eina kitur, o ten vėl viskas blogai. Anksčiau žaidėjai buvo pastovesni. Nesunkiai pasilikdavai žaidėją kitam sezonui. Išsaugodavai bent septynis kokius, tada galėdavai ką nors galvoti. O dabar visi tingi žaisti, pinigų nori, o meistriškumo neturi jokio. Aš žaidėjų klausiu – ar jie pritrauks man pilną salę žiūrovų? Ne? Tai kodėl tada turėčiau mokėti jiems didelę algą?“ – situaciją rinkoje aiškino direktorius.

Šiauliečiams krepšinio nereikia

Artėjantį sezoną Šiauliuose garsių komandų aistruoliai neišvys. Šiaulių klubas nebandys patekti nei į VTB Jungtinę lygą, nei į kitus stipresnius tarptautinius turnyrus. Komanda rungtyniaus tik LKL ir Baltijos krepšinio lygose (BBL).

„VTB lygoje reikia turėti bent pusantro milijono eurų biudžetą. Mes kalbame apie milijono ar pusantro litų biudžetą. Tai ką ten veikti? Apsijuokti, kad būtų ką žurnalistams rašyti?“ – klausė specialistas.

„LSU-Baltai“ klubo nuotr./Saulius Kuzminskas
„LSU-Baltai“ klubo nuotr./Saulius Kuzminskas

Pasak jo, išlaidauti ir mėginti patekti į prestižinius turnyrus dabar būtų kvaila, nes skolų prisidaryti yra lengva, o jas išsimokėti sunku: „Dabar kas turi daugiau skolų, tas kietesnis. O žaidėjai nenori į skolą žaisti. Nepasakysi jiems, kad po sezono ar dviejų sumokėsi. Jie irgi nori gerai gyventi.“

Vadovas pabrėžia, kad klubui būtų daug lengviau, jei patriotiškumo savyje atrastų Šiaulių verslininkai, mat dabar didžioji dalis komandos rėmėjų yra iš visai kitų šalies miestų.

„Nėra rėmėjų Šiauliuose. Tie, kurie yra, jie remia kitas sporto šakas. Iš rėmėjų tik kelininkai yra Šiauliuose. Draudikai – Vilniuje, „Žalia giria“ – Vilniuje, „Ginalas“ iš Kazlų Rūdos... Nebėra patriotų Šiauliuose. Siūlai nusipirkti abonementą verslininkams, o jie sako, kad per brangu, nori visko veltui“, – tvirtina A.Klimavičius.

Į pirmąją komandos treniruotę Šiaulių krepšinio klubo žaidėjai turėtų susirinkti po Europos krepšinio čempionato. Iki tol klubas tikisi pasipildyti naujais žaidėjais. Tikėtina, kad komandoje, kaip ir praėjusiame sezone, bus keli legionieriai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie 24sek