2015 02 21 /21:10

Aštuoni „Šiaulių“ žaidėjai tris kėlinius gąsdino „Lietuvos rytą“ – 61:71

Kauno „Žalgirio“ arenoje šeštadienį prasidėjo LKF taurės pusfinalio susitikimai. Pirmajame iš jų praėjusių metų vicečempionai Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai po labai atkaklios kovos ketvirtajame kėlinyje palaužė „Šiaulius“, kurių gretose buvo tik aštuoni sveiki krepšininkai.
Rungtynių akimirka / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle.

Penktadienį LKL vicečempioną „Neptūną“ įveikę „Šiaulių“ krepšininkai rungtynes su Vilniaus komanda pradėjo užtikrintai. Greitas ir rezultatyvus krepšinis pirmas kelias minutes džiugino žiūrovus, tačiau ketvirčiui baigiantis ekipos stabtelėjo. M.Gecevičiaus tritaškis su sirena leido vilniečiams išsiveržti į priekį – 22:20.

Antrojo ketvirčio viduryje „Šiauliai“ pademonstravo kone tobulo krepšinio atkarpą. Tritaškis ir dvitaškis su pražanga leido susikrauti 9 taškų pranašumą – 34:25. Netrukus jis sumažėjo ir komandas teskyrė pora taiklių metimų, tačiau „Lietuvos rytui“ pavyko tik gintis, pulti – niekaip. Ketvirčiui baigiantis šiauliečiai vėl pabėgo – 39:30.

Trečiojo ketvirčio pradžioje „Šiauliai“ įgijo rekordinę persvarą (42:30), tačiau ji greitai ėmė tirpti. Vilniečiams pagaliau pavyko susikaupti, pataikyti kelis metimus, puikiai dirbo priekinė linija. Nors „Lietuvos rytas“ dažnai klydo, tačiau tai kompensavo triuškinančiu pranašumu kovoje dėl kamuolių, dėl ko „Šiauliams“ beveik neleido kartoti metimų, o patys tokių progų turėjo nemažai.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje svarbų tritaški pataikęs B.Baronas (55:55) puikiai pradėjo ir lemiamas minutes – 4 iš eilės taškai ir metimas, kurį pataisė M.Mooseris leido „Lietuvos rytui“ spurtuoti 63:56. „Šiaulių“ žaidėjų nuovargis buvo itin akivaizdus, krepšys visiškai užsirišo, o šviežesni vilniečiai galiausiai laimėjo ir pateko į finalą.

„Lietuvos rytas“: Gediminas Orelikas 18, Antanas Kavaliauskas (7 atk. kam.) ir Billy Baronas po 13, Martynas Gecevičius 10, Simas Jasaitis 7, M.Moseris 4, A.Valeika ir T.Leslie po 3.

„Šiauliai“: Rokas Giedraitis 13, Julius Jucikas 10, Karolis Babkauskas ir Gintaras Leonavičius po 9, Vytautas Šulskis 7, R.Olanderis ir R.Alijevas po 6, A.Sajavičius 1.

Ketvirtasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“ 71:61 (22:20, 8:19, 27:17, 14:5)

8 min. Fantastiškai pirmoje mačo dalyje tritaškius metusiems šiauliečiams krepšys visiškai užsirišo. Aktyvi „Lietuvos ryto“ gynyba ir šiauliečių nuovargis neleido „Šiaulių“ krepšininkams lysti į baudos aikštelę. Pirmuosius taškus ketvirtyje R.Giedraitis įmetė tik likus žaisti kiek daugiau nei 2 minutes – 68:58.

5 min. Šiauliečių nuovargis buvo matyti itin aiškiai. Metimai nekrito jau ir metant visiškai laisviems, krepšininkai vis daugiau žaidė po vieną. Aktyvi „Lietuvos ryto“ gynyba ir dėl ilgesnio suolelio dažniau keisti, tad šviežesni žaidėjai, visiškai išmušė „Šiaulius“ iš vėžių. Pirmąją lemiamo kėlinio pusę vilniečiai laimėjo 10:0.

3 min. Puikiai į rungtynes įsiliejęs B.Baronas ketvirtį pradėjo dviem iš eilės puikiais prasiveržimais ir 4 taškais. Po dar vieno amerikiečio metimo besisukantį iš lanko kamuolį pataisė M.Mooseris ir „Lietuvos rytas“ įgijo rekordiną persvarą – 63:56.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Rungtynių akimirka

Trečiasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“ 57:56 (22:20, 8:19, 27:17)

10 min. Prasidėjus paskutinei trečiojo ketvirčio minutei B.Baronas tritaškiu per rankas išlygino rezultatą – 55:55. A.Sajavičius pataikė tik vieną baudą, o A.Valeika dėjimu sulig sirena persvėrė rezultatą – 57:56.

7 min. „Lietuvos rytas“ stengėsi žaisti per priekinė liniją, ypač aktyvus buvo A.Kavaliauskas. Vis dėlto, „Šiauliai“ irgi rasdavo skylių gynyboje, vilniečiai ne itin sumažino klaidų skaičių. Nepaisant to, likus žaisti dvi su puse minutės, „Lietuvos rytui“ pavyko priartėti iki 52:55.

5 min. „Šiauliai“ kiek užstrigo, prisirinko pražangų, tad aktyviai ir kietai gintis tapo sunku. Gynybą pagerinęs „Lietuvos rytas“ netruko priartėti – 44:50.

3 min. Trys iš eilės taškai ketvirčio pradžioje „Šiaulių“ ekipai pirmą kartą leido pirmauti dviženkle persvara – 42:30. Vilniečiai atsakė rezultatyviai, tačiau šiauliečiai taikliai metė tritaškius – 48:39.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Gediminas Orelikas ir Vytautas Šulskis

Antrasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“ 30:39 (22:20, 8:19)

10 min. Baigiantis ketvirčiui puikiai „Lietuvos ryto“ klaidomis ir netaikliais metimais naudojęsi „Šiauliai“ susigrąžino turėtą 9 taškų pranašumą. Per du ketvirčiuis vilniečiai sugebėjo įmesti vos 30 taškų – 30:39.

8 min. A.Kavaliauskas ir G.Orelikas įmetė po dvitaškį, o po perimto „Lietuvos ryto“ kamuolio šiauliečių atsarginių žaidėjų suolelio žaidėjai užsidirbo techninę pražangą – 30:36.

6 min. Nuostabi „Šiaulių“ atkarpa. Tritaškis, o po perimto kamuolio sekusi greita ataka ir R.Giedraičio dvitaškis su pražanga leido susikrauti rekordinį pranašumą – 34:25.

5 min. Po komandos draugo tritaškio užsivedę šiauliečiai apsigynė ir J.Jucikas dvitaškiu su pražanga išvedė „Šiaulius“ į priekį – 27:25. Po šio epizodo komandos daugiau nei minutę nesugebėjo įmesti taškų.

3 min. Ketvirtį tritaškiu pradėjo B.Baronas, o G.Leonavičius atsakė dvitaškiu. Abi ekipos po porą kartų suklydo, prametė kelis metimus, tad ketvirtis prasidėjo nerezultatyviai. K.Babkauskas tritaškiu rezultatą išlygino – 25:25.

Eriko Ovčarenko/15min.lt nuotr./Martynas Gecevičius

Pirmasis kėlinys. „Lietuvos rytas“ – „Šiauliai“ 22:20

10 min. Nors krepšinis buvo gražus, pirmasis ketvirtis labai dideliu rezultatyvumu neišsiskyrė. Ketvirtį komandos užbaigė trimis iš eilės tritaškiais. Du pataikė šiauliečiai, o iki tol kelis neparuoštus metimus pro šalį šveitęs M.Gecevičius su pirmojo ketvirčio sirena persvėrė rezultatą „Lietuvos ryto“ naudai – 22:20.

7 min. Kėlinio vidurys toks rezultatyvus nebuvo. Komandos apsikeitė dvitaškiais, o po to tritaškį pataikė G.Orelikas, išvesdamas vilniečius į priekį – 15:14.

3 min. Pirmosios trys minutės buvo puikios neutraliems žiūrovams. Abi komandos žaidė gana greitai ir, svarbiausiai, metė taikliai. Per 3 min. ekipos surinko net 22 taškus, o du tritaškius pataikęs R.Giedraitis leido „Šiauliams“ pirmauti 12:10.

Penktadienį „Lietuvos ryto“ klubas pusę mačo lygiai žaidė su Alytaus „Dzūkija“, tačiau galiausiai iškovojo pergalę. Vilniečių sėkmę lėmė atkarpa 18:4 trečiajame ketvirtyje, po kurio dzūkai atsigauti nesugebėjo – 78:63.

Vienas geriausių sezono rungtynių ketvirtfinalyje sužaidė Adas Juškevičius, įmetęs 19 taškų (3/3 dvit., 4/6 trit.). 14 taškų ir 8 rezultatyvius perdavimus pridėjo Martynas Gecevičius.

LKL čempionate vilniečius į priekį veda Gediminas Orelikas (16,2 tšk.), Antanas Kavaliauskas (12,4 tšk.) ir Kšištofas Lavrinovičius (12,1 tšk.). Vis dėlto, per tris tarpusavio susitikimus didžiausias šiauliečių siaubas buvo A.Juškevičius, į „Šiaulių“ krepšį iš viso įmetęs 12 iš 16 tritaškių.

Kitose penktadienio rungtynėse buvo užfiksuota kol kas didžiausia šių metų LKF taurės staigmena. „Šiaulių“ ekipa  73:71 įveikė Lietuvos vicečempioną Klaipėdos „Neptūną“.

„Šiauliai“ pateikė „Neptūnui“ nemalonią staigmeną ir ypač kibią gynybą. Antroje rungtynių pusėje šiauliečiai visiškai supančiojo Martyną Mažeiką, kuris per pirmus du kėlinius buvo įmetęs 18 taškų, tačiau po pertraukos pelnė tik 2.

Per tris tarpusavio susitikimus didžiausias šiauliečių siaubas buvo A.Juškevičius, į „Šiaulių“ krepšį iš viso įmetęs 12 iš 16 tritaškių.

Sėkmingiausiai šiauliečių komandoje žaidė Gintaras Leonavičius, įmetęs 13 taškų, sugriebęs 5 kamuolius ir atlikęs 3 rezultatyvius perdavimus.

LKL pirmenybėse „Šiauliai“ yra iškovoję 11 pergalių per 26 rungtynes. LKL čempionate rezultatyviausiai žaidžia Rokas Giedraitis (13,1 tšk.), Julius Jucikas (12,8 tšk.) ir Jonathanas Lee (11,3 tšk.).

Įdomu, kad rezultatyviausias šiauliečių krepšininkas R.Giedraitis jau yra susitaręs su „Lietuvos rytu“, į kurį persikels po sezono.