„Barcelona“ krepšininkai sužaidė 300-ąsias rungtynes Eurolygoje ir pratęsė pergalių seriją „Top 16“ etape

Juanas Carlosas Navarro
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Juanas Carlosas Navarro
0

Aštuntąją pergalę iš eilės Eurolygos vyrų krepšinio turnyro „Top 16“ etapo rungtynėse iškovojo aštuonių ekipų E grupės lyderė „Barcelona“ (Ispanija) komanda.

Vieninteliai „Top 16“ etape pralaimėjimo kartėlio nepatyrę „Barcelona“ krepšininkai ketvirtadienį svečiuose po pratęsimo 89:84 (22:17, 16:9, 15:22, 22:27, 14:9) įveikė septintojoje pozicijoje likusią bei šeštąją nesėkmę patyrusią Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) ekipą.

„Barcelona“ tapo pirmąja komanda Eurolygos istorijoje, sužaidusia 300 rungtynių.

Svečiai nuo pat pirmųjų akimirkų atitrūko – spurtavę 20:6 jie iškart įgijo dviženklę persvarą. Nors aikštės šeimininkams pavyko deficitą sušvelninti (17:22), „Barcelona“ iki pertraukos susigrąžino turėtą pranašumą (38:26).

Po Boštjano Nachbaro dėjimo trečiajame kėlinyje katalonai įgijo rekordinę persvarą (48:33), tačiau po minutės pertraukėlės vaizdas aikštėje ėmė keistis – „Anadolu Efes“ laimėjo atkarpą 10:0 ir ėmė lipti varžovams ant kulnų (43:48).

Paskutinėmis ketvirto ketvirčio sekundėmis aikštėje vyko tikras pražangų ir baudų metimų maratonas – likus 4 sekundėms Duško Savanovičius realizavo vieną metimą iš dviejų (75:72).

Varžovą prasižengti privertęs Bradas Olesonas kitoje aikštės pusėje pataikė pirmąjį baudos metimą, tačiau antrąjį tyčia prametė, o po krepšiu puikiai poziciją užsiėmęs Joey'us Dorsey pamušė kamuolį į krepšį ir taip išlygino rezultatą – 75:75.

Ante Tomičiaus ir Juano Carloso Navarro tandemas pratęsimo pradžioje pelnė 10 taškų ir sukrovė „Barcelona“ ekipai 7 taškų persvarą (84:77), tačiau „Anadolu Efes“ kabinosi į pergalę – Jamono Gordono ir Milko Bjelicos metimai sušvelnino atsilikimą (84:86).

Tiksliai lemiamu metu baudų metimus metę svečiai iškovojo dramatišką pergalę 89:84.

26 taškus nugalėtojams pelnė Ante Tomičius (15 atkovotų kamuolių), 17 – Juanas Carlosas Navarro, 10 – Kostas Papanikolaou.

Šeimininkams Kostas Vasileiadis ir Zoranas Planiničius pelnė po 14 taškų, Keremas Gonlumas ir Jamonas Gordonas – po 13.

E grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

8. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 1 6 501:573

F grupėje pirmauja po šešias pergales iš septynių galimų iškovoję Maskvos CSKA (Rusija) ir Madrido „Real“ (Ispanija) klubai.

F grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Maskvos CSKA (Rusija) 6 1 478:480

2. Madrido „Real“ (Ispanija) 6 1 611:534

3. Tel Avivo „Maccabi Electra“ (Izraelis) 5 2 549:542

4. Stambulo „Galatasaray“ (Turkija) 3 4 541:535

5. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 3 4 535:547

6. Miuncheno „Bayern“ (Vokietija) 3 4 515:545

7. Kauno „Žalgiris“ 1 6 525:603

8. Belgrado „Partizan NIS“ (Serbija) 1 6 497:565

Į atkrintamąsias varžybas pateks keturios geriausios abiejų grupių komandos.