2009 04 25

BBL čempionas – Vilniaus „Lietuvos rytas“ (atnaujinta 21.29 val., nuotraukos, komentaras)

Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionais trečią kartą turnyro istorijoje tapo Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Jie finale šeštadienį 97:74 (26:25, 26:24, 22:6, 23:19) įveikė Kauno „Žalgirio“ komandą ir šį sezoną iškovojo jau ketvirtą trofėjų.
Nugalėtojai ir pralaimėjusieji
„Lietuvos ryto“ komanda BBL čempione tapo trečią kartą. / Tomo Tumalovičiaus/reporteris.com nuotr.

Prie turtingos savo trofėjų kolekcijos šį sezoną – Prezidentų taurės, LKF taurės ir Europos taurės – Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai šeštadienį pridėjo dar ir Baltijos krepšinio lygos nugalėtojų vardą. Jiems atiteko 40 tūkst. eurų čekis, o antras BBL turnyre likęs „Žalgiris“ tenkinosi 30 tūkst. eurų laimėjimu.

Finalo rungtynių didvyriu tapo Chuckas Eidsonas. Jis pagerino BBL rezultatyvumo rekordą, pelnęs net 41 tašką. Per 35 minutes amerikietis dar atkovojo 8 kamuolius, atliko 8 rezultatyvius perdavimus ir pelnytai buvo paskelbtas naudingiausiu finalo žaidėju.

Ką po rungtynių sakė Vilniaus „Lietuvos ryto“ strategas Rimas Kurtinaitis sužinosite paspaudę čia.

Ką po rungtynių sakė Kauno „Žalgirio“ treneris Gintaras Krapikas sužinosite paspaudę čia.

Ką po rungtynių sakė naudingiausias finalo žaidėjas Ch.Eidsonas sužinosite paspaudę čia.

Tradicinių BBL turnyro finalo varžovų dvikovą aktyviau ir sėkmingiau pradėjo „Žalgirio“ krepšininkai, tačiau jau pirmo kėlinio pabaigoje vilniečiai juos pavijo, išlygino kovą, o po didžiosios pertraukos nokautavo. Per trečiajį kėlinį Kauno komanda pelnė vos 6 taškus, o išaugusi „Lietuvos ryto“ ekipos persvara iki 23 taškų (85:62) paskutinį ketvirtį pavertė tik formalumu.

Matyt, Kauno ekipa nebuvo toje kovinėje nuotaikoje ir BBL turnyrą vertina kaip antrarūšį. (S.Jovaiša)

„Turint tokį Eidsoną, kokį matėme šiandien, komandoje, nugalėti galima bet ką. Jeigu tai būtų jo atsisveikinimo rungtynės, tai sirgaliai į lėktuvą jį tikriausiai ant rankų nuneštų, – 15min.lt sakė krepšinio ekspertas buvęs žalgirietis Sergejus Jovaiša. Anot jo, jeigu „Žalgirio“ lyderiai Mačiulis ir Jankūnas būtų tradiciškai surinkę po 20 naudingumo balų, viskas galėjo pasibaigti kitaip.

„Kauniečių lyderiai buvo užgesinti, o kai vilniečiai pabėgo į priekį, juos pavyti beveik neįmanoma. Matėsi, kad „Žalgiris“ dar prieš pasibaigus rungtynėms kėlė baltą vėliavą, – vertino pašnekovas. – Matyt, Kauno ekipa nebuvo toje kovinėje nuotaikoje ir BBL turnyrą vertina kaip antrarūšį. Galbūt vidinės finansinės nuotaikos prastai nuteikia, tačiau tikiu, kad LKL finalinėse kovose „Žalgiris“ atrodys kitaip.“

Europos taurės nugalėtojai vilniečiai BBL finalo ketverto pusfinalyje penktadienį 85:76 įveikė Donaldo Kairio treniruojamą Rygos ASK ekipą, o BBL čempionų titulą ginantys žalgiriečiai į finalą pateko tik rungtynių pabaigoje 83:74 palaužę Tartu „Rock“ ekipą.

Dvikovoje dėl trečios Baltijos krepšinio lygos vietos šeštadienį Tartu „Rock“ 77:68 (11:27, 26:12, 19:11, 21:18) įveikė Rygos ASK krepšininkus ir pasidabino turnyro bronzos medaliais.

Starto penketai
„Lietuvos rytas“: M.Lukauskis, Ch.Eidsonas, D.Zavackas, M.Petravičius, A.Jomantas.
„Žalgiris“: J.Mačiulis, M.Kalnietis, E.Žukauskas, P.Jankūnas, D.Šalenga.

Pirmas kėlinys

Rungtynių pradžią sėkmingiau pradeda „Žalgirio“ krepšininkai. Po poros minučių jie priekyje 2:8, tačiau netrukus vilniečiai juos pasiveja - 7:8. Kietai gindamiesi kauniečiai verčia klysti varžovus, o patys įpusėjus ketvirčiui šauna į priekį 11:21.

Aktyviausiai „Lietuvos ryto“ komandoje žaidžia legionierius Ch.Eidsonas. Kol kas 14 taškų surinkęs amerikietis kelia daugiausiai rūpesčių žalgiriečiams – 18:23. Po dar vieno vilniečių lyderio tritaškio skirtumas tirpsta iki 4 taškų – 21:25. Ch.Eidsono įkvėpti „Lietuvos ryto“ žaidėjai paveja priešininkus ir persveria rezultatą savo naudai – 26:25.

Antras kėlinys

Po duobės pirmojo ketvirčio pabaigoje kauniečiai atsigauna, tačiau aikštėje įsivyrauja permaininga kova taškas į tašką – 30:29. Sužaidus penkias minutes šiame kėlinyje kauniečiai po M.Kalniečio tritaškio priekyje 33:35.

Tik sugrįžęs į aikštė Ch.Eidsonas taikliu dvitaškiu ir baudos metimu lygina rezultatą – 38:38. Po dviejų M.Lukauskio tritaškių „Lietuvos ryto“ komanda įgyja didesnę persvarą. Likus kiek daugiau nei minutei iki pertraukos ji pirmauja 48:43. D.Zavackas užsidirba nesportinę pražangą, tačiau žalgiriečiams pavyti varžovų nepavyksta.

Įpusėjus rungtynėms Vilniaus komanda turi nežymią persvarą 52:49. Per 20 minučių „Lietuvos ryto“ komandai Ch.Eidsonas pelnė net 26 taškus. „Žalgirio“ ekipoje rezultatyviausias D.Šalenga – 15 taškų.

Trečias kėlinys

Po pertraukos komandos nė kiek nemažina apsukų – vilniečių mėginimas kiek labiau atitrūkti sėkmingas. Atakų smaigalyje nesustabdomas Ch.Eidsonas. Jo dėka vilniečiai pirmauja 58:51. „Žalgirio“ krepšininkams nesiseka pataikyti, tuo tarpu jų varžovai didina pranašumą 61:51.

P.Jankūnas prasižengia ketvirtą kartą ir sėda ant atsarginių suolo, o Ch.Eidsonas, M.Bjelica ir D.Zavackas didina Vilniaus ekipos pranašumą iki 16 taškų – 69:53. Kauniečiai šiame ketvirtyje atrodo beviltiškai – ne tik nepataiko, bet ir nesugeba sustabdyti įsibėgėjusių varžovų. „Lietuvos ryto“ pranašumas išauga iki 19 taškų – 74:55.

Ketvirtas kėlinys

Atrodo, žalgiriečiai po truputį nuleidžia rankas – Vilniaus komanda ir toliau sėkmingai daužo jų gynybą. Po poros minučių „Lietuvos ryto“ pranašumas – 23 taškai (78:55). Įpusėjus ketvirčiui „Žalgirio“ žaidėjai lėtina žingsnius, nes skirtumas nė kiek nemažėja – 85:62.

Panašu, kad likusios minutės tėra formalumas. „Žalgiris“ susitaikė su pralaimėjimu, o vilniečiai skaičiuoja laiką iki triumfo – 95:73. „Lietuvos rytas“ įveikė kauniečius 97:74.

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams
28 metai su „Teleloto“ – kas lieka už kadro?
Pasiskiepyti – į vaistinę: ateina per pietų pertrauką, kartu atsiveda ir šeimos narius