2014 10 28 /22:02

BBL čempionate „Nevėžis“ pralaimėjo estams po lemiamo lietuvio metimo

Ernestas Ežerskis metimu paskutinę akimirką palaidoje Kėdainių „Nevėžio“ (0/3) krepšininkus, kurie BBL čempionate 70:71 (26:10, 10:20, 15:15, 19:26) namuose nusileido Raplos TYCO (3/0) komandai.
Ernestas Ežerskis
Ernestas Ežerskis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

C grupės rungtynėse Kėdainių krepšininkai pirmavo nuo pat pradžios, o trečiojo ketvirčio pradžioje jų pranašumas siekė 12 taškų – 44:32.

Vis dėlto, tada vienas lyderių Vaidas Volkus gavo ketvirtąją pražangą ir po trijų kėlinių šeimininkai pirmavo jau tik 51:45.

Per lemiamą ketvirtį svečiai sumažino atsilikimą, o likus žaisti 2 minutes rezultatą persvėrė savo naudai – 66:65. Prieš paskutinę minutę 70:68 priekyje jau buvo „Nevėžis“, tačiau Ernesto Ežerskio tritaškis aidint sirenai atnešė pergalę TYCO.

„Nevėžis“: V.Volkus (7 atk. kam.) 16, Š.Kulevičius 12, A.Adomaitis 11, R.Camphoras (6 atk. kam.) 10

„Tyco“: K.Zeidakas (9 atk. kam.) 19. Er.Ežerskis 18, J.Soo 13, R.-R.Laane 12.

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)

1. Raplos „Tyco“ (Estija) 3 3 0 6
2. Rakverės „Tarvas“ (Estija) 2 1 1 3
3. Kėdainių „Nevėžis“ 2 0 2 2
4. Liepojos „Triobet“ (Latvija) 1 1 0 2
5. Utenos „Juventus“ 1 1 0 2
6. Maskvos „Dinamo“ (Rusija) 2 0 2 2

A grupės rungtynėse Pasvalio „Pieno žvaigždės“ (2/0) namuose 76:74 (18:22, 15:14, 17:22, 19:11, 7:5) po pratęsimo nugalėjo Tamperės „Pyrinto“ (2/1) klubą iš Suomijos.

Pergalę Lietuvos ekipai garantavo du taiklūs Aido Viskonto baudos metimai mačo pabaigoje. Po jų per 11 sek. suomiai nesugebėjo suregzti rezultatyvios atakos.

„Pieno Žvaigždės“: T.Jogėla 18, O.Olisevičius ir E.Kairys (9 atk. kam.) po 13, A.Viskontas (10 atk. kam.) 12.

„Pyrinto“: A.Lehto 18, T.Palmi 14, A.Ampim 11, D.Williamsas 10.

Grupėje trečiąją pergalę iškovojo Talino „Kalev-Cramo“ klubas, svečiuose 80:70 (22:15, 20:16, 17:23, 21:16) nugalėjęs „Parnu“ (Estija) komandą.

Nugalėtojų komandoje puikiai žaidė Mindaugas Kupšas, per 30 min. įmetęs 19 taškų (7/11 dvit., 5/7 baud.), atkovojęs 8 kamuolius, blokavęs 3 varžovų metimus ir kartą suklydęs bei surinkęs 26 naudingumo balus.

Trečiojoje šios grupės rungtynėse antradienį pirmąją pergalę iškovojo Rygos „Barons kvartals“ krepšininkai, išvykoje 90:75 (26:13, 22:14, 27:26, 15:22) nugalėję Jūrmalos „Feniks“.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)

1. Talino „Kalev-Cramo“ (Estija) 3 3 0 6
2. Tamperės „Pyrinto“ (Suomija) 3 2 1 5
3. Pasvalio „Pieno žvaigždės“ 2 2 0 4
4. Rygos „Barons kvartals“ (Latvija) 3 1 2 4
5. Jūrmalos „Feniks“ (Latvija) 3 0 3 3
6. „Parnu“ (Estija) 2 0 2 2

Vieninteliame B grupės susitikime trečiąją pergalę iškovojo lyderė „Valmiera“ komanda, namuose 73:63 (20:15, 10:23, 23:13, 20:12) įveikusi Talino „TLU Kalev“.

Pralaimėjusiai Talino komandai lietuvis Robertas Grabauskas per 20 minučių įmetė 8 taškus (3/7 dvit. 2/2 baud.), atkovojo du kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir triskart suklydo.

B grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, taškai)