2010 04 24

„Žalgiris“ nukarūnavo „Lietuvos rytą“ ir tapo BBL čempionu (nuotraukos, statistika, komentarai)

2009-2010 metų Baltijos krepšinio lygos (BBL) čempionų laurai atiteko Kauno „Žalgirio“ krepšininkams. Šeštadienį sostinės „Siemens“ arenoje vykusiame finale banguotą žaidimą pastaruoju metu demonstruojantys kauniečiai po atkaklios kovos 73:66 (18:14, 28:18, 12:25, 8:16) palaužė traumų išretintą čempionų titulą gynusį Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubą.
„Žalgiris“ džiaugiasi pergale
Žalgiriečiams be BBL taurės ir aukso medalių dar atiteko ir 20 tūkst. Lt čekis / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Pirmoje rungtynių pusėje akštelėje dominavo vilniečiai, kurie iki didžiosios pertraukos susikrovė 14 taškų persvarą (46:32).

Tačiau po didžiosios pertraukos D.Maskoliūno auklėtiniams pavyko perlaužti rungtynių eigą savo naudai. Laimėję keturių minučių atkarpą rezultatu 17:2 žalgiriečiai iš pradžių išlygino žaidimą, o išsaugoję daugiau jėgų paskutinėms minutėms - šventė sunkią pergalę.

Verta pažymėti, jog po didžiosios pertraukos „Lietuvos ryto“ krepšininkai surinko vos 20 taškų. Tuo tarpu kauniečiai į vilniečių krepšį įmetė net 41.

„Lietuvos ryto“ krepšininkams už antrąją vietą atiteko sidabro medaliai ir 15 tūkst. Lt čekis.

Finalą laimėjusi „Žalgirio“ ekipa džiaugėsi 5 tūkst. Lt didesniu čekiu (20 tūkst. Lt) bei nugalėtojų taure.

Naudingiausiu BBL finalo ketverto žaidėju buvo išrinktas „Žalgirio“ lyderis M.Brownas. Finale į „Lietuvos ryto“ krepšį ameriietis įmetė 22 taškus, o pusfinalyje į „Ventspils“ - 17.

Pirmąjį trofėjų per savo karjerą kaip vyriausiasis komandos treneris iškovojęs D.Maskoliūnas po pergalės triumfuojančių žalgiriečių buvo mėtomas į orą.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ vyr. treneris Rimas Kurtinaitis:

Norėčiau pasveikinti „Žalgirį“, kuris šiandien nusipelnė pergalės. Jie buvo taiklesni, šviežesni. Aišku, mums pritrūko jėgų, nes jau kuris laikas esame priversti remtis vos septyniais krepšininkais.

Per didžiąją pertrauką akcentavau žaidėjams, jog mūsų turima persvara nieko nereikia, turime žaisti taip, lyg rezultatas būtų lygus. Trečiajame kėlinyje taip pat ėmė jausti nuovargis. Nepaisant to, vyrai nepasidavė ir kovojo iki pabaigos. Norėčiau už tai juos pagirti.

Pralaimėjome finalą, tačiau „Žalgiris“ nusipelnė šios pergalės. Dabar liko LKL finalai, ruošimės jiems.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ gynėjas Martynas Gecevičius:

Finalas yra finalas. Kovėmės iš visų jėgų. Kiek tik jų turėjome, bet „Žalgiris“ šį kartą buvo stipresnis.

Kauno „Žalgirio“ vyr. treneris Darius Maskoliūnas:

Džiaugiuosi dėl vyrų parodyto charakterio. Nepalūžome po nesėkmingų pirmųjų dviejų kėlinių ir trečiasis bei ketvirtasis mums pavyko kur kas geriau. Aišku, buvo daug trūkumų, epizodų, kurių nenorėčiau matyti. Tačiau dabar nenoriu leistis į smulkesnes analizes – geriau tai padaryti šviežia galva.

Norėčiau pagirti ir varžovus. Pagrindinius jų žaidėjus išretino traumos, todėl jie buvo priversti remtis mažesnėmis pajėgomis. Matėsi, kad jiems trūksta jėgų. Mes buvome šviežesni. Manau, tai buvo viena pagrindinių mūsų pergalės priežasčių.

Po rungtynių pirmą kartą atsidūriau ant auklėtinių rankų ir man, kaip pradedančiam treneriui, tai labai įsiminė. Esu dar jaunas, besimokantis treneris.

Kodėl taip skyrėsi pirmoji ir antroji rungtynių pusės? Nežinau. Galiu garantuoti, jog rūbinėje nebuvo jokių pykčių, barnių. Tiesiog ramiai pasišnekėjome ir žaidėjai su tomis teigiamomis emocijomis kibo į darbą bei ištaisė klaidas.

Švenčių didelių negali būti, nes laukia labai svarbios LKL pusfinalio rungtynės su „Šiauliais“. Tačiau laisvos dienos žaidėjai tikrai nusipelnė.

Kauno „Žalgirio“ puolėjas Tadas Klimavičius:

Manau, jog „Lietuvos rytui“ pabaigoje pritrūko jėgų. Šis titulas mums tikrai suteiks daugiau pasitikėjimo savo jėgomis ir bus puikus stimulas kovoje dėl LKL čempionų žiedų.

Rungtynių eiga

Vilnaus „Siemens“ arenoje dar galima pamatyti laisvų vietų - neoficialiais duomenimis palaikyti komandų susirinko apie 9 tūkstančiai sirgalių.

Startiniai komandų penketai

„Lietuvos rytas“: V.Ginevičius, M.Gecevičius, S.Babrauskas, D.Zavackas ir A.Baynesas.

„Žalgiris“: M.Kalnietis, M.Pocius, M.Brownas, T.Watsonas ir T.Klimavičius.

Pirmas kėlinys

Lyg prisimindamas įspūdingą žaidimą BBL pusfinalio rungtynėse penktadienį su „Šiauliais“ pirmuosius taškus mače tritaškiu pelno buvęs ilgametis „Žalgirio“ įžaidėjas V.Ginevičius - „Lietuvos rytas“ išsiveržia į priekį (3:0). „Žalgiriui“ pirmuosius taškus pelno M.Brownas (3:2). Sužaidus tris minutes rezultatas lygus - 5:5.

Sužaidus vos pusę kėlinio A.Baynesas užsidirba jau tris asmenines pražangas. Australą aikštelėje keičia K.Bajramovičius (9:9). T.Watsonas sugriebia kamuolį po „Lietuvos ryto“ krepšiu ir taikliu metimu pirmą kartą rungtynėse į priekį išveda žalgiriečius (9:11). S.Babrauskas atsako dviem taškais su pražanga (12:11). Komandos apsikeičia sėkmingomis atakomis (14:13).

Keturi M.Gecevičiaus taškai iš eilės (18:14). Pirmasis kėlinys baigiasi - BBL čempionų titulus ginantys vilniečiai pirmauja 4 taškų persvara, tačiau kova kol kas vyksta labai lygiai.

Antras kėlinys

S.Buterlevičius vagia kamuolį ir uždirba pražangą, kurią paverčia dviem taikliais baudos metimais (20:14). „Lietuvos rytas“ išsaugo 6 taškų persvarą (22:16). M.Gecevičius toliau sėkmingai drąsko kauniečių gynybą - vilniečių persvara pasiekia dviženklę ribą (28:16). D.Maskoliūnas prašo minutės pertraukėlės.

„Žalgirio“ žaidimas išsiderina: per penkias minutes D.Maskoliūno auklėtiniai pelno vos 2 taškus, tuo tarpu į savo krepšį praleidžia 12-a (30:16). Sėkminga kauniečių atkarpa - penki taškai be atsako ir deficitas tirpsta iki vienženklio (30:21).

Komandos keičiasi sėkmingomis atakomis (35:25). Kibios gynybos dėka „Lietuvos rytas“ vėl kiek nutolsta (39:25), bet M.Brownas pataiko tritaškį (39:28). Po dviejų kėlinių vilniečiai pirmauja rezultatu 46:32.

Abi komandos kol kas labai tausoja kamuolį - „Lietuvos rytas“ prarado tik 2, o „Žalgiris“ - 5 kamuolius. Apyligiai ekipos kovoja ir po krepšiu („Lietuvos rytas“ - 17, „Žalgiris“ - 18) bei meta tritaškius („Lietuvos rytas“ - 2/10, „Žalgiris“ - 2/9). Didžiausias skirtumas statistikos grafose šviečia ties dvitaškių taiklumu - „Lietuvos rytas“ pataikė 66,7 proc. (12/18), o „Žalgiris“ - 36,8 proc. (7/19) metimų.

Trečias kėlinys

A.Baynesas po pertraukos iš karto užsidirba ketvirtą asmeninę pražangą, o „Žalgiris“ spurtuoja pelnydamas aštunis taškus be atsako (46:40). R.Kurtinaitis priverstas paprašyti minutės pertraukėlės. Tačiau žalgiriečiai nė nesiruošia mažinti tempo - M.Brownas smeigia tritaškį ir ištirpdo kauniečių deficitą vos iki 3 taškų (46:43).

Vilniečių taškų sausrą prabėgus daugiau nei trims minutėms nutraukia S.Babrauskas (48:43). Tritaškį pataiko ir T.Klimavičius (48:46). A.Čapino tolimas šūvis taip pat pasiekia tikslą. Lyg ant sparnų rungtyniaujantys kauniečiai laimi keturių minučių atkarpą rezultatu 17:2 (48:49).

Žaidimas išsilygina (52:52). „Lietuvos rytas“ kiek atitrūksta (56:52), bet „Žalgiris“ netrukus išlygina rezultatą (56:56). Trečiasis mačo kėlinys baigiasi vilniečiams pirmaujant vos vienu tašku (58:57). Šį kėlinį žalgiriečiai laimėjo rezultatu 25:12.

Ketvirtas kėlinys

Komandoms kol kas keičiasi nesėkmingomis atakomis. Sužaidus beveik dvi minutes - rezultatas nesikeičia (58:57). Tylą taikliu tritaškiu paskutinę atakai skirtą sekundę nutraukia M.Brownas (58:60). D.Zavackas atsako tuo pačiu (61:60). Sužaidus pusę kėlinio „Žalgiris“ pirmauja - 61:62. Per pirmas penkias lemiamo kėlinio minutes vilniečiai surinko vos 3-is, o kauniečiai - 5-is taškus.

Nerezultatyvios atakos tęsiasi (63:66). Lieka žaisti dvi minutės. Svarbų tritaškį pataiko T.Klimavičius (63:69). Dar du T.Klimavičiaus taškai (63:71). K.Bajramovičius į tai atsako tritaškiu (66:71). Lieka minutė. „Žalgiris“ nervingose paskutinėse minutėse išsaugo persvarą (66:73) ir nukarūnuoja BBL čempionų titulą gynusius „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Triumfuojantys kauniečiai dėkoja ištikimiausiems gerbėjams ir pasipuošia specialiais nugalėtojų marškinėliais.

Kaip komandos pateko į finalą?

BBL čempionų titulą ginantis „Lietuvos rytas“, treniruojamas Rimo Kurtinaičio, į finalą žengė penktadienį po dramatiškos kovos 81:78 įrodęs savo pranašumą prieš „Šiaulius“.

Dariaus Maskoliūno auklėtiniai, Kauno „Žalgirio“ krepšininkai, į finalą pateko lengviau – taip pat penktadienį pusfinalyje 74:86 įrodę savo pranašumą prieš „Ventspils“ ekipą.