2011 04 09

Nokautas: Kauno „Žalgiris“ BBL pusfinalyje „Ventspils“ ekipą sumindė 53 taškų skirtumu

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai pasiekė įspūdingą pergalę ir užtikrintai žengė į BBL Elito diviziono finalą. Kauno sporto halėje šeimininkai 108:55 (30:14, 31:11, 26:12, 21:18) sutriuškino „Ventspils“ krepšininkus ir rytoj gins čempiono vardą. G.Endzelso auklėtiniai į varžovų paspęstus spąstus pateko jau mačo pradžioje ir intrigos rungtynėse nebuvo.
Rungtynių akimirka / Aliaus Koroliovo nuotr.

BBL Elito divizione Kauno „Žalgirio“ lauks Vilniaus „Lietuvos ryto“ ir Rygos VEF poros nugalėtojas.

Komandos rungtynes pradėjo tokiais startiniais penketais:

„Žalgiris“: M.Brownas, T.Klimavičius, A.Milaknis, D.Collinsas ir T.Plaistedas.

„Ventspils“: R.Anderson, S.Kuzminskas, A.Vairogs, J.Strelnieks, B.Hunter.

Kauno „Žalgirio“ ekipa jau pirmajame kėlinyje pasiuntė varžovams gąsdinančią žinutę ir patvirtino trenerių žodžius, kad žais greitą ir agresyvų žaidimą. Greitomis ir taikliomis atakomis žiūrovus džiuginę M.Kalnietis ir P.Jankūnas, didino šeimininkų atotrūkį, kuris sužaidus aštuonias minutes siekė dvylika taškų (22:10).

Kartu du žalgiriečiai surinko pusę komandos taškų – 15. Kauniečių gynybą daugiausiai drąskė B.Hunteris, kuris per pirmąsias dešimt minučių surinko 8 taškus. Po pirmojo kėlinio komandas skyrė šešiolika taškų - 30:14.

Antroje rungtynių dalyje Kauno „Žalgiris“ nemažino apsukų ir sparčiai didino savo atotrūkį. Estafetę iš M.Kalniečio ir P.Jankūno perėmė M.Brownas ir M.Kuzminskas. Jie drąskė varžovų gynybą tolimais metimais, o M.Kuzminskas ir įspūdingais dėjimais iš po krepšio. Sužaidus keturias minutes komandas skyrė 22 taškai 43:21, dar po dviejų minučių persvara šoktelėjo iki 25 taškų, o po septynių net iki 30-ties (52:22).  Rekordinę 36 taškų pranašumą žalgiriečiai įgijo po to, kai paskutinę sekundę, gavęs M.Kalniečio perdavimą, taiklų tritaškį metimą smeigė T.Delininkaitis (61:25).

Po didžiosios pertraukos situacija aikštėje nesikeitė. Dar daugiau taiklių tolimų metimų krito į svečių krepšį, sėkmingai iš toli varžovus baudė A.Milaknis, tačiau didžiausia žvaigžde tapo M.Brownas. Jis pataikė net penkis tritaškius metimus, o komandos nariai plojo atistoję legionieriui. Įpūsėjus kėliniui komandas skyrė 44 taškai (77:33). Netrukus dėjimais iš viršaus „Ventspils“ krepšį drebino T.Watsonas ir M.Kalnietis, o skirtumas šoktelėjo iki 50 taškų (83:33). Rekordinė “Žalgirio” persvara siekė 54 taškus (87:33). Paskutinės trečiojo kėlinio minutės kiek sėkmingesnės buvo latviams, tačiau jiems skirtumą pavyko sumažinti vos keturiais taškais (87:37).

Paskutinė rungtynių dalis tebuvo formalumas. Ketvirtąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 4:0, tačiau jį braukė iš toli pataikęs T.Delininkaitis (90:41). Vėliau žalgiriečiai kiek atsipalaidavo ir ne visas atakas baigdavo sėkmingai, tačiau persvara buvo tokia saugi, jog nerimauti paprasčiausiai nebuvo dėl ko. Latviai susitaikė su pralaimėjimu, o Kauno „Žalgiris“ dar likus penkioms minutėms peržengė 100-to taškų ribą. Paskutinėmis rungtynių minutėmis iš toli dar pataikė T.Klimavičius ir kauniečiai šventė saldžią pergalę (108:55).

„Žalgiris“: M.Brownas 21 (5/7 trit.) , M.Kalnietis 14 (8 rez. perd.), M.Kuzminskas 12, T.Watsonas ir T.Klimavičius po 11, T.Delininkaitis ir P.Jankūnas po 10.

„Ventspils“: B.Hunteris 13, A.Vairogas 10, R.Andersonas ir M.Gulbis po 7 (S.Kuzminskas 6).

Prieš susitikimą:

Pirmiausia – pusfinalis ir pergalė jame, po to – finalas. Tokio prioriteto laikėsi Kauno „Žalgiris“, rengdamasis Baltijos krepšinio lygos (BBL) elito diviziono finalo ketverto turnyrui.

Žalgiriečiai neslepia, kad po triumfo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) taurės turnyre nori iškovoti ir antrą sezono trofėjų.

„Finalo ketvertui ruošiamės labai rimtai. Prieš sezoną mums buvo iškeltas tikslas laimėti Baltijos lygos turnyrą, todėl puikiai suprantame šių varžybų svarbą. Norime laimėti taurę savų sirgalių akivaizdoje“, –kalbėjo „Žalgirio“ gynėjas Mantas Kalnietis.

„Ventspils“ atstovai sutinka, jog šeštadienį Kauno sporto halėje vyksiančio Baltijos krepšinio lygos (BBL) pusfinalio favoritais bus Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Tačiau Latvijos čempionato lyderių kapitonas Akselis Vairogas žino receptą, kaip nuliūdinti turnyro šeimininkus.

„Pirma – kietai gintis. Antra – jokių kvailų ir skubotų metimų. Trečia – žaisti agresyviai visą mačą. Ketvirta – visas 40 minučių kontroliuoti kovą dėl atšokusių kamuolių“, – vardino A.Vairogas.

„Nugalėti bus labai sudėtinga. Favoritas yra „Žalgirio“ klubas. Mes stengsimės susikoncentruoti ties savo žaidimu ir parodyti geriausią krepšinį, kurį tą dieną galėsime. Tikiuosi, jog sugebėsime išlaikyti aukštai iškeltas galvas“, – kapitoną papildė „Ventspils“ vyriausiasis treneris Guntis Endzelis.

1 kėlinys 1min.

Komandos rungtynes pradeda tokiais startiniais penketais:

Šį mačą taikliu tritaškiu metimu pradeda M.Brownas, o pirmoji ir antroji svečių atakos baigiasi nesėkmingai.

1 kėlinys 3min.

Pirmuosius du taškus, prabėgus beveik trims minutėms nuo susitiko pradžios pelno latviai (3:2).

1 kėlinys 5min.

Žalgiriečiams taškus renka aukštaūgiai. Pasižymi T.Klimavičius, T.Plaistedas, P.Jankūnas. Rungtynėse jau antrą pražangą užsidirba S.Kuzminskas, kurį treneris sodina ant suolelio. (9:6).

1 kėlinys 6min.

Žalgirio persvara išauga iki keturių taškų, tolimą metimą pataiko ir skirtumą didina  A.Milaknis. (12:8).

1 kėlinys 7min.

Šeimininkams kol kas nepavyksta sustabdyti B.Hunterio, kuris jau surinko 8 taškus. (12:10).

Kauniečių persvara – šeši taškai. Po netaiklaus T.Watsono baudos metimo, kamuolį atkovojęs taikliai atakuoja M.Kalnietis. (16:10).

1 kėlinys 8min.

Greitą ir gražią ataką surezga M.Kalnietis ir P.Jankūnas. Šeimininkai įgija aštuonių taškų pranašumą. (18:10).

1 kėlinys 9min.

Antrą kartą iš eilės puikiai atakuoja M.Kalnietis ir P.Jankūnas. Dar du taškus su pražanga prideda T.Watsonas ir skirtumas jau dvylika taškų. (23:10).

1 kėlinys 10min.

Po pirmojo kėlinio 30:14 priekyje Kauno komanda.

2 kėlinys 1min.

Antrąjį kelinį grįžęs į gynybą M.Kalnietis, nesugeba užbaigti atakos, o du taškus pelno ir persvarą mažina A.Vairogs. (30:16).

2 kėlinys 3min.

M.Brownas neria link krepšio ir didina atotrūkį iki 18 taškų. Jo sąskaitoje penki taškai.

2 kėlinys 4min.

Dar tris taškus pelno M.Brownas ir kauniečiai toliau triuškina varžovus. (37:16).

Prie M.Browno taiklių tritaškių prisijungia ir M.Kuzminskas. (40:21).

Iš po krepšio, pataisęs netaiklų P.Jankūno metimą, įmeta T.Watsonas ir skirtumas siekia 24 taškus.

2 kėlinys 8min.

Varžovų gynybą kauniečiai drąsko tolimais metimais, o M.Kuzminskas ir įspūdingais dėjimais iš po krepšio. Sužaidus keturias minutes komandas skyrė 22 taškai 43:21, dar po dviejų minučių persvara šoktelėjo iki 25 taškų, o po septynių net iki 30-ties (52:22).

2 kėlinys 9min.

Varžovai neatsigauna po nokdauno, intrigos lieka vis mažiau, o komandas skiria jau 35 taškai. Lieka paskutinė minutė.

2 kėlinys 10min.

Visus taškus ant „i“ deda T.Delininkaitis, kuris paskutinę sekundę smeigia tritaškį. Baigiasi antroji rungtynių dalis rezultatu 61:25.

3 kėlinys 1min.

Prasideda trečioji rungtynių dalis. Ją taikliu tolimu metimu pradeda šeimininkai ir skirtumas vėl auga.

3 kėlinys 2min.

67:27. Plius 40. Ką čia ir bepridursi...

3 kėlinys 5min.

Ir vėl iš toli pataiko M.Brownas. 72:31.

3 kėlinys 6min.

79:33. Kauniečiai smaginasi. Jau penkis tritaškius šiame susitikime pelnė M.Brownas, paskutinę ataką dėjimu užbaigia T.Watsonas.

3 kėlinys 7min.

Plius 50 !!!!!!!!!!!!

3 kėlinys 9min.

Pirmuosius taškus pelno ir M.Pocius. 85:33.

3 kėlinys 10min.

Paskutinės trečiojo kėlinio minutės kiek sėkmingesnės buvo latviams, tačiau jiems skirtumą pavyko sumažinti vos keturiais taškais (87:37).

4 kėlinys 1min.

Ketvirtąjį kėlinį svečiai pradeda spurtu 4:0, tačiau jį braukia iš toli pataikęs T.Delininkaitis (90:41).