2011 04 10

Treti: BBL mažajame finale „Lietuvos rytas“ 84:80 įveikė „Ventspils“

Baltijos krepšinio lygos mažajame finale Vilniaus „Lietuvos rytas“ neleido įvykti dar vienai staigmenai. Vilniečiams pavyko atsitiesti po skaudaus antausio pusfinalyje ir nugalėti „Ventpsils“ ekipą rezultatu 84:80. Pirmą kartą į Baltijos krepšinio lygos (MasterCard-BBL) finalą nepatekęs „Lietuvos rytas“ turėjo tenkintis bronzos medaliais.
BBL mažojo finalo akistata
Rungtynių akimirka / Aliaus Koroliovo nuotr.

Komandos rungtynes pradėjo tokiais startiniais penketais:

„Lietuvos rytas“: A.Rasičius, M.Gecevičius, J.Valančiūnas, A.Jomantas ir K.Bajramovičius

„Ventspils“: S.Kuzminskas. A.Vairogs, R.Anderson, B.Hunter, D.Carter

Rungtynes agresyviau ir tiksliau pradėjo Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa. Varžovai vilniečius dažniausiai stabdė pražangomis, o taškus sostinės klubui rinko aukštaūgiai. Dėjimai iš viršaus ir taiklūs metimai iš vidutinio nuotolio leido vilniečiams pirmauti prieš varžovus ir kėlinio viduryje įgyti 7 taškų persvarą – 16:9. Baigiantis ketvirčiui sostinės klubas pirmavo 20:11, bet „Ventspils“ sėkmingiau sužaidė paskutinių dviejų minučių atkarpą ir po pirmojo kėlinio atsilikinėjo tik 3 taškais – 21:24.

Antrajame kėlinyje Vilniaus „Lietuvos rytui“ atitrūkti nesisekė. „Ventspils“ nuolat kvėpavo į nugarą ir nebeleido varžovams tiksliai atlikti perdavimų, atakų užbaigti dėjimais iš po krepšio. Nors patys Latvijos ekipos krepšininkai neblizgėjo, skaičiai švieslentėje keitėsi tai vienos, tai kitos komandos pusėn. Tik antroje kėlinio dalyje sostinės klubo priekinės linijos žaidėjai trūktelėjo komandą, surengė spurtą 8:0 ir sukrovė aštuonių taškų pranašumą (41:33). Jos išlaikyti nepavyko, o pirmoji rungtynių dalis pasibaigė vilniečiams turint 4 taškų persvarą – 43:39.

Po didžiosios pertraukos vilniečiai surengė spurtą 7:0 ir komandas pirmą kartą skyrė dviženklis skirtumas (50:39). Prabėgus kelioms minutėms pranašumas išaugo iki 15 taškų (56:41), tačiau baltos vėliavos „Ventpils“ nekėlė. Savo klaidas jie kompensavo kibia gynyba, o varžovų klaidas vertė taškais iš po krepšio. Surengę spurtą 6:0, latviai atsilikimą sumažino iki septynių taškų (51:58). Svečiai iš Latvijos nuolat buvo besivyjančių pusėje, visgi ketvirtį sėkmingiau užbaigė A.Trifunovičiaus auklėtiniai, kurie po trisdešimties žaidimo minučių pirmavo 70:62.

Lemiamą ketvirtį labiau susikaupę pradėjo „Lietuvos ryto“ varžovai. Jie sėkmingai gynėsi ir puolė, surengė spurtą 10:0 ir prabėgus keturioms minutėms po ilgos pertraukos persvėrė rezultatą 74:72. Paskutinės penkios mačo minutės virto tikru nervų karu: labiau patyrę vilniečiai kelis kartus lygino rezultatą, tačiau lemiamu momentu „Ventspils“ baudų metimai skriejo pro šalį, o „Lietuvos ryto“ žaidėjų rankos nedrebėjo ir sostinės komanda šventė sunkią pergalę rezultatu 84:80.

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 20 (7 atk. kam. 5 rez. perd.), Jonas Valančiūnas 16 (8 atk. kam.), Steponas Babrauskas 15, Martynas Gecevičius 12, Aleksandras Rašičius 9.

„Ventspils“: Brandonas Hunteris 19 (8 atk. kam.), Oritseweyimi Efejuku 18, Janis Strelnekas 11.

***

Šešiskart šio turnyro finalininkas Vilniaus „Lietuvos rytas“ nesugebėjo įveikti Rygos VEF ekipos. Ramūno Butauto auklėtiniai parklupdė vilniečius rezultatu 79:68 ir pirmą kartą istorijoje pateko į finalą, kuriame susitiks su Kauno „Žalgiriu“.

Po skaudžios nesėkmės „Lietuvos ryto“ kapitonas Steponas Babrauskas savo komandos žaidimą apibūdino skambiai ir lakoniškai. „Reikia pasveikinti VEF krepšininkus, jie sužaidė gerai. Mes žaidėme šūdinai ir tai parodo rezultatas. Daugiau neturiu ką pasakyti“, – teigė S.Babrauskas.

Vilniaus ekipos strategas Aleksandras Trifunovičius pripažino, kad jo auklėtinių pralaimėjimas yra pelnytas, nes varžovai visą laiką kontroliavo mačo eigą, o „Lietuvos rytas“ jau tris savaites turi rimtų problemų.

„Neįmanoma laimėti susitikimo, kai per rungtynes padarai 8 rezultatyvius perdavimus, o pusę jų atlieka žmogus, kuris komandoje vos savaitę, negali tikėtis gero rezultato“, – nusivylimo neslėpė specialistas.

Dar labiau nusivylę liko gėdingai rungtynes Kauno „Žalgiriui“ pralaimėję „Ventspils“ krepšininkai, kurių gretose žaidžia Mindaugo Kuzminsko brolis Saulius. „Malonu žaisti prieš „Žalgirį“ halėje, bet kai esame taip pažeminami, tai... Tikrai gėda, nes aš nemanau, kad parodėme viską, ką galime. Visą sezoną žaidėme pakankamai gerai, bet neturėjome tokio rimto priešininko. Gal „Žalgiris“ tiesiog parodė, kokioje vietoje iš tikrųjų esame. Man tiesiog gėda“, – po susitikimo, kurį „Ventspils“ pralaimėjo net 53 taškų skirtumu, pripažino 6 taškus pelnęs lietuvis.

Šias rungtynes tiesiogiai transliuos „Viasat Sport Baltic“ televizija.

1 kėlinys

Komandos rungtynes pradeda tokiais startiniais penketais:

1 kėlinys 2min.

Rungtynės prasideda atkaklia kova. Kol kas vilniečiai priekyje 4:2, o taškus sostinės klubui pelno J.Valnčiūnas.

1 kėlinys 3min.

Abi komandos varžovus daugiausia stabdo pražanomis, latviai taisykles jau pažeidė keturis kartus. Prie baudų metimo linijos stojęs J.Valančiūnas pataiko vieną baudos metimą, tačiau jį pataiso K.Bajramovičius. (7:2).

1 kėlinys 4min.

Ventspils klysta ketvirtą kartą. Iš vidutinio nuotolio pataiko K.Bajramovičius ir rungtynių pradžioje švieslentėje dega tokie skaičiai: 10:4.

1 kėlinys 5min.

Galingas J.Valančiūno dėjimas iš viršaus ir šio žaidėjo sąskaitoje – 8 taškai.

1 kėlinys 6min.

Drąsko priešininkų gynybą Vilniaus klubo aukštaūgiai: dar kartą iš viršaus deda K.Bajramovičius ir vilniečiai įgija septynių taškų pranašumą – 16:9.

1 kėlinys 7min.

Kelias minutes komandoms taškų rinkti nepavyksta. Pirmasis trumpą taškų sausrą nutraukia J.Valančiūnas. Jo sąskaitoje 10 taškų, o vilniaus ekipa pirmauja 18:11.

1 kėlinys 8min.

Du baudos metimus sumeta M.Bjelica, skirtumą trimis taškais mažina Ventspils. 20:14.

1 kėlinys 10min.

Ventspils nenori paleisti varžovų į priekį. Po pirmųjų dešimties minučių komandas skiria trys taškai. Kėlinio pabaiga sėkmingiau susiklostė latviams, kurie pataikė du tolimus metimus ir mažino atsilikimą. 24:21.

2 kėlinys 2min.

Antrąjį kėlinį aktyviau pradeda latviai. Jie įsiveržia į priekį (24:25), tačiau B.Hunteris gauną nesportinę pražangą, o šia dovanėle pasinaudoja 12-ąjį tašką pelnantis J.Valančiūnas. (28:25).

2 kėlinys 4min.

Tritaškį smeigia S.Babrauskas, čia pat varžovai atsako taikliu dvitaškiu metimu (31:28) ir atkaklios rungtynės tęsiasi.

2 kėlinys 6min.

Likus žaisti tris minutes iki kėlinio pabaigos rezultatas lygus 33:33. Neblizga nei vienos, nei kitos komandos žaidėjai, o sėkmingai rungtynes pradėję vilniečiai antrajame kėlinyje papuola į nedidelę duobę.

2 kėlinys 10min.

Pirmoji rungtynių dalis pasibaigė vilniečiams turint 4 taškų persvarą – 43:39.

3 kėlinys 2min.

Trečiąjį kėlinį „Lietuvos rytas“ pradeda spurtu 7:0 ir pirmą kartą komandas skiria 11 taškų (50:39). Tritaškį pataiko A.Rasičius, po du taškus prideda K.Bajramovičius ir J.Valančiūnas.

3 kėlinys 3min.

Komandos apsikeičia tolimais metimais, tačiau skirtumas išlieka nepakitęs. Latviai suklydo jau 11 kartų. (52:41).

3 kėlinys 4min.

Du taškus iš po krepšio ir du baudų metimus įmeta K.Bajramovičius ir komandas jau skiria 15 taškų.

3 kėlinys 7min.

Spurtą 6:0 surengia „Ventpsils“ ir kartojasi pirmųjų kėlinių scenarijus, kai pirmąsias penkias minutes sėkmingiau žaidžia vilniečiai, o vėliau tuo pačiu atsako latviai. (58:51).

3 kėlinys 9min.

Komandos keičiasi taškais nuo baudų metimo linijos, tačiau „Ventspils“ yra besivejančių gretose (55:64).

3 kėlinys 10min.

Trečiasis kėlinys baigiasi rezultatu 70:62.

4 kėlinys 2min.

Lemiamas ketvirtis kol kas sėkmingiau klostosi „Ventspils“ ekipai. Ji sumažina atsilikimą iki trijų taškų (69:72).

4 kėlinys 4min.

Spurtas 8:0 ir rezultatas po ilgo laiko rezultatas vėl lygus 72:72. Intriga grįžta, o vilniečiai toliau neatranda kelių prie varžovų krepšio.

4 kėlinys 5min.

Įspūdingu dėjimu O.Efejuku užbaigia savo paskutinę ataką ir įsiveržia į priekį 76:74.

4 kėlinys 8min.

Rezultatas jau daugiau kelias minutes lygus 76:76. Iki mačo pabaigos lieka dvi minutės.

4 kėlinys 9min.

Lieka pusantros minutės ir vieno taško persvarą turi latviai.

4 kėlinys 10min.

Paskutinę atakai skirtą laiko sekundę iš dviejų taškų zonos pataiko K.Bajramovičius ir likus 20 sekundžių trijų taškų pranašumą įgija sostinės klubas.

„Ventspils“ žaidėjų rankos metant baudų metimus dreba ir likus penkiolikai sekundžių vilniečiai turi keturių taškų pranašumą.

Lemiamu momentu „Ventspils“ baudų metimai skriejo pro šalį, o „Lietuvos ryto“ žaidėjų rankos nedrebėjo ir sostinės komanda šventė sunkią pergalę rezultatu 84:80.