2011 10 28 /21:38

BBL: „Rūdupio“ krepšininkai sukūrė stebuklą Ventspilyje – per kėlinį panaikino 24 taškų deficitą

Fantastišką pergalę Baltijos krepšinio lygoje (BBL) penktadienį iškovojo Prienų „Rūdupio“ krepšininkai, svečiuose paskutinėmis sekundėmis 78:77 (14:27, 21:18, 16:24, 30:5) palaužę „Ventspils“ ekipą.
Virginijus Šeškus
Virginijus Šeškus / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) bronzos medalininkai sugebėjo išsikapstyti iš, atrodytų, beviltiškos situacijos. Ketvirtojo kėlinio pradžioje Virginijaus Šeškaus auklėtinių deficitas siekė net 24 taškus – 48:72.

Tačiau svečiai nenuleido rankų ir, sustabdę „Ventspils“ atakas, ėmė sparčiai tirpdyti deficitą. Nors likus minutei šeimininkai dar pirmavo 6 taškais (71:77), lyg ant sparnų žaidęs „Rūdupis“ sugebėjo apversti mačą aukštyn kojomis.

Mačo didvyriu tapo Simas Buterlevičius. Jis paskutinėmis sekundėmis atkovojo kamuolį po „Ventspils“ krepšiu, kai Gedimino Oreliko tritaškis nepasiekė tikslo, ir išprovokavo pražangą. S.Buterlevičius šaltakraujiškai sumetė baudas ir išplėšė fantastišką pergalę (78:77).

„Ventspils“: Bojanas Bakičius 17, Jahmaras Youngas 13 (3/12 dvit.), Janis Strelniekas 10, Martinas Meieris 10, Arturas Strelniekas 9.

„Rūdupis“: Dainius Šalenga 24, Povilas Butkevičius 21 (8 atk. kam.), Simas Buterlevičius 12 (11 atk. kam.), Gediminas Orelikas 8.

Trečią pergalę per keturis žaistus mačus iškovojęs „Rūdupis“ tapo vienvaldžiu BBL Elito diviziono lyderiu. Tuo tarpu pirmą nesėkmę patyręs „Ventspils“ (2 perg. ir 1 pral.) žengia trečias.

„Juventus“ sutriuškino Estijos vicečempionus

Užtikrintą pergalę BBL Elito diviziono rungtynėse penktadienį iškovojo Utenos „Juventus“ krepšininkai, išvykoje net 96:74 (20:17, 20:23, 29:19, 27:15) sutriuškinę Estijos vicečempionę Tartu „University of Tartu“ komandą.

Antrą pergalę ketvirtose rungtynėse iškovojusi „Juventus“ ekipa pakilo į penktą vietą divizione, o antrą kartą per tiek pat žaistų mačų pralaimėjusi „University of Tartu“ nukrito į septintą poziciją.

„Juventus“: Vaidotas Volkkus (10 atk. kam.) 32, Darius Pakamanis 19, Karolis Petrukonis 13, Gediminas Maceina (11 rez. perd., 7 atk. kam.) 11.

„University of Tartu“: Rainas Veidemanas ir Tanelis Kurbas – po 16, Silveris Leppikas 12.

BBL Iššūkio taurė

Panevėžio „Techasas“ (3 ir 0) 71 63 Vilniaus „Sakalai“ (2 ir 1)
O.Matulionis 16
J.Žurna 14
E.Stanionis 9
R.Matulis 17 (8 atk. kam.)
A.Butkevičius 15 (7 atk. kam.)
J.Gintvainis 7
„Valmiera“ (Latvija) (1 ir 2) 75 60 Talino TTU (Estija) (1 ir 1)
E.Kalvė 21
O.Viršis 15 (10 atk. kam.)
J.Lucasas 14 (7 rez. perd.)
K.Makke 19
M.Saarmetsas 10
A.Andrew 8
Rygos „Turiba“ (Latvija) (1 ir 2) 81 64 „Rapla“ (Estija) (0 ir 2)
K.Medissas 21
J.Antropsas 15
M.Steinbergas 11
S.Kaldre 21
A.Parnas 12
A.Antsonas 10

Ekspertės: moterų investavimo rezultatai – geresni, ko reikėtų pasimokyti vyrams