2012 10 06

BBL: „Sakalai“ patyrė nesėkmę po pratęsimo

Nesėkmingai kovas Baltijos krepšinio lygos (BBL) C grupėje pradėjo Vilniaus „Sakalai“ (0/1). Beveik visas rungtynes pirmavę vilniečiai palūžo pratęsimo metu ir 76:86 (19:17, 18:18, 14:16, 19:19, 6:16) nusileido Rygos „Barons kvartals“ (2/0) klubui.
Aivaras Kiaušas
Aivaras Kiaušas surinko dvigubą dublį / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Pirmajame kėlinyje nei viena komanda nebuvo atitrūkusi didesniu skirtumu, o jam pasibaigus „Sakalai“ pirmavo 19:17.

Atkakli kova vyko ir antrame kėlinyje. Nors „Sakalai“ beveik visą laiką pirmavo, tačiau taip ir nesugebėjo pabėgti nuo varžovų. Ilsėtis vilniečiai išėjo pirmaudami – 37:35.

Ta pati istorija kartojosi ir trečiame ketvirtyje. „Sakalai“ nepajėgė atitrūkti nuo varžovų, o vienas komandos lyderių Justas Sinica dar ir užsidirbo ketvirtąją asmeninę pražangą. Po trijų kėlinių tarp komandų buvo lygybė – 51:51.

Ketvirtąjį kėlinį geriau pradėjo vilniečiai, tačiau šeimininkai įpusėjus ketvirčiui rezultatą vėl išlygino – 58:58. Likus žaisti tris minutes, šeimininkai po labai ilgos pertraukos išsiveržė į priekį – 62:60. Likus 49 sekundėms po Sinicos tritaškio „Sakalai“ atsilikinėjo tik vienu tašku. Kitoje atakoje šeimininkai prarado kamuolį ir Petras Baločka stojo mesti baudos metimų. Deja, pataikytį pavyko tik antrąjį. Latviai turėjo 16 sekundžių paskutinei atakai, tačiau pataikyti nesugebėjo ir komandoms teko žaisti pratęsimą.

Visas rungtynes puikiai žaidęs Maris Gulbis pratęsime tapo tiesiog nesulaikomu. Iš pradžių pataikęs tritaškį, kitoje atakoje jis pelnė du taškus su varžovo pražanga ir šeimininkai įgijo 6 taškų pranašumą. „Sakalai“ nebesugebėjo atsitiesti ir pralaimėjo 76:86

„Sakalai“: Justas Sinica ir Petras Baločka po 17, Aivaras Kiaušas (11 atk. kam.) 12, Ignas Ramašauskas 11.

„Barons kvartals“: Maris Gulbis (8 atk. kam.) 28, Ilmars Bergmanis 17, Jekabs Rozitis (10 atk. kam.) ir Salvis Metra (7 atk. kam.) po 11.