2009 11 18

Browno šou ir „Žalgirio“ pergalė (nuotraukos)

VTB Vieningosios lygos B grupės rungtynėse Kauno „Žalgiris“ iškovojo antrą pergalę. Trečiadienį namie jie 82:69 (21:22, 20:10, 24:22, 17:15) įveikė Rimo Girskio treniruojamą ukrainiečių Mariupolio „Azovmaš“ komandą. Marcusas Brownas nugalėtojams pelnė 37 taškus.
M.Brownas nugalėtojams pelnė 37 taškus. / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.
Temos: 1 Marcusas Brownas

„Žalgirio“ pergalės garantu tapo kauniečių legionierius Marcusas Brownas. Amerikietis pelnė beveik pusę komandos taškų. Jis per 35 minutes pelnė 37 taškus (5/9 dvitaškiai, 7/11 tritaškiai, 6/6 baudos), atkovojo 3 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus, blokavo metimą, perėmė vieną kamuolį ir dukart suklydo.

Dėl Ukrainoje paskelbtos gripo epidemijos į Kauną perkeltas rungtynes žalgiriečiai pradėjo užtikrintai ir po sėkmingo M.Browno žaidimo pirmavo 15:8. Tačiau svečiai daugiausia naujoko buvusio Vilniaus „Lietuvos ryto“ žaidėjo Fredericko House‘o dėka išlygino žaidimą.

Puolime stringančius aikštės šeimininkus traukti ėmė daugiausia patirties turintis M.Brownas. Per du kėlinius net 21 tašką pelnęs amerikietis su neblogai talkinančiais Travisu Watsonu ir Tadu Klimavičiumi neleido varžovams perimti iniciatyvos, o įpusėjus rungtynėms padėjo „Žalgirui“ įgyti 9 taškų persvarą – 41:32.

Po pertraukos aikštės šeimininkai nemažino apsukų, Rimo Girskio auklėtiniai ir toliau nerado būdų, kaip stabdyti įsibėgėjusį M.Browną, ir skirtumas šoktelėjo iki 15 taškų – 63:48. Varžovai baltos vėliavos nekėlė ir likus žaisti paskutinį kėlinį žalgiriečių pranašumą šiek tiek aptirbdė – 65:54.

Į paskutinį šturmą pakilę Mariupulio komandos žaidėjai sumažino skirtumą iki 7 taškų (67:60), tačiau vėl lyderio vaidmens sėkmingai ėmęsis M.Brownas sugrąžino inicatyvą į aikštės šeimininkų rankas. Be pagrindinio vidurio puolėjo Mirzos Begičiaus žaisdami kauniečiai sugebėjo laimėti kovą dėl atšokusių kamuolių 38:29, o tritaškius metė net 52 proc. taiklumu (12/23).

Svečių gretose rezultatyviausiai žaidė Hasanas Rizvičas ir Ericas Danielsas. Jie pelnė atitinkamai 16 ir 15 taškų. Išsiskyrė ir komandos naujokas F.House‘as. Buvęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ legionierius pelnė 11 taškų ir atkovojo 5 kamuolius. Marius Prekevičius „Azovmaš“ ekipai pelnė 6 taškus, Rolandas Jarutis – 9.