2009 12 02

Butautas: „Komanda atsidūrė emocinėje duobėje“

Be pralaimėjimų Ukrainos krepšinio čempionate ir Europos „Iššūkio“ taurės turnyre žengusi Ramūno Butauto treniruojama „Doneck“ ekipa vos per keletą pastarųjų dienų patyrė du pralaimėjimus iš eilės. Buvusio Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės stratego teigimu, auklėtiniai pateko į emocinę duobę.
Didžiausias R.Butauto galvos skausmas – ne pilna jėga treniruotis galintys rinktinės krepšininkai
Sėkmingai pastaruoju metu žaidę R.Butauto auklėtiniai patyrė dvi nesėkmes iš eilės. / Šarūno Mažeikos/BFL nuotr.

Savaitgalį vykusiose devintojo turo Ukrainos vyrų krepšinio Superlygos rungtynėse „Doneck“ svečiuose 92:102 neprilygo Zaporožės „Ferro-ZNTU“ krepšininkams ir patyrė pirmą nesėkmę po 8 pergalių iš eilės.

Pralaimėjimų seriją R.Butauto auklėtiniai pratęsė antradienį, kai Europos „Iššūkio“ taurės E grupėje namuose 80:90 (16:20, 19:25, 20:26, 25:19) pralaimėjo Ainaro Bagatskio vadovaujamai Krasnojarsko „Enisey“ ekipai.

„Per keletą pastarųjų dienų patyrėme du pralaimėjimus iš eilės. Suprantu, kad komanda atsidūrė emocinėje duobėje, tačiau mes vis dar turime laiko iš jos išlipti“, – po pralaimėjimo pareiškė R.Butautas.

Nesėkmingai „Doneck“ pasibaigusiose rungtynėse antradienį 23 minutes aikštelėje praleido Andrius Mažutis. Tačiau taškais Lietuvos rinktinės įžaidėjas nepasižymėjo. Jis prametė visus 5 tritaškius, atliko 1 rezultatyvų perdavimą, perėmė 2 kamuolius bei 2 kartus pažeidė taisykles.

Rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų gretose žaidė P.J.Tuckeris 29 (11 atk. kam.). Tuo tarpu nugalėtojų ekipoje tiesiog nesulaikomas buvo 31 tašką pelnę Lionelis Chalmersas.

„Varžovai žaidė tikrai labai gerai. Užtenka pažiūrėti į jų statistiką. Tačiau mes pademonstravome kokybišką krepšinį. Tiesa, paskutiniame kėlinyje sėkmingiau gintis pradėję „Doneck“ krepšininkai galėjo išplėšti pergalę, tačiau mes parodėme charakterį ir neleidome to padaryti“, – pergalės priežasčių po mačo ieškojo „Enisey“ treneris A.Bagatskis.

Dvi pergales Europos „Iššūkio“ taurės E grupėje iškovoję latvio auklėtiniai kol kas yra vienvaldžiai lyderiai. Tuo tarpu R.Butauto treniruojami „Doneck“ krepšininkai su taip pat vieną pergalę ir vieną pralaimėjimą patyrusia Ploješčio „CSU Asesoft“ (Rumunija) ekipa dalijasi antrą vietą. Grupės autsaiderė – be pergalių kol kas žengianti Lježo „Belgacom“ (Belgija) ekipa.