2009 10 13

„Cavaliers“ nugalėjo „Olympiacos“ (video)

Ikisezoninėse NBA rungtynėse „Cleveland Cavaliers“ su Žydrūnu Ilgausku savo aikštėje pirmadienį 111:94 (31:25, 29:19, 30:21, 21:29) nugalėjo Graikijos vicečempionus Pirėjo „Olympiacos“ krepšininkus. Pastarųjų gretose išsiskyrė buvę NBA žaidėjai Linas Kleiza ir Joshas Childressas.
L.Jamesas buvo nesulaikomas
L.Jamesas teigė, kad komanda vis dar gerina žaidimą. / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Tai buvo jau trečia „kavalierių“ pergalė ikisezoninių NBA mačų serijoje. Nugalėtojams net septyni žaidėjai pelnė daugiau nei 10 taškų. „Niekuomet nebuvome savanaudžių komanda, todėl stengiamės išnaudoti kiekvieną naują žaidėją. Tai mūsų stiprybė, tačiau dar reikia tobulinti žaidimą, jeigu norime tapti geresni“, – nba.com sakė 12 taškų pelnęs LeBronas Jamesas.

„Mums didelė garbė žaisti su viena geriausių lygos komandų. Kovojome visas rungtynes ir išmokome daug gerų dalykų. Žinoma, žaidimas NBA kitoks ir taisyklės kitos, tačiau ši patirtis taip pat bus labai naudinga“, – aiškino „Olympiacos“ strategas Panagiotis Yiannakis.

Na, galbūt iš pradžių , maniau, kad Šakas susižeis, tačiau tuomet prisiminiau, kad jis yra Supermenas ir gali skraidyti, – sakė M.Brownas.

Iki antro kėlinio pabaigos likus žaisti mažiau nei dvi minutes „Cavaliers“ pirmavo 54:40. Tuomet Shaquille'as O'Nealas buvo kietai sustabdytas po krepšiu – po graikų ekipos vidurio puolėjo Sofoklio Schortsaničio pražangos jis nulėkė į operatorių būrį.

„Neišsigandau, nes anksčiau mačiau jį per televiziją išdarinėjant tokius triukus. Na, galbūt iš pradžių pamaniau, kad Šakas susižeis, tačiau tuomet prisiminiau, kad jis yra Supermenas ir gali skraidyti“, – kalbėjo Klivlando komandos treneris Mike'as Brownas.

„Užaugau stebėdamas Šako žaidimą. Tai buvo nuostabi patirtis. Jis – absoliuti jėga. Maniau, kad esu stiprus, bet jis taip pat yra stiprus. Mėgavausi žaidimu“, – nba.com sakė Mažuoju Šaku (Baby Shaq) Graikijoje vadinamas S.Schortsanitis.

Sh.O'Nealas taip pat neliko skolingas: „Mačiau jį, žaidžiantį „Olympiacos“ ekipoje. Jis – puikus vaikinas. Jis tikras aukštaūgis – nemėto iš toli, o deda iš viršaus arba meta pusiau kabliu. Toks ir turėtų būti tikras vidurio puolėjas.“

Ne starto penkete žaidęs Žydrūnas Ilgauskas per 20 minučių nugalėtojams pelnė 7 taškus, po krepšiais atkovojo 5 kamuolius, blokavo 3 varžovų metimus, atliko rezultatyvų perdavimą. Jis pataikė 3 dvitaškius iš 8 ir realizavo vienintelį baudos metimą.

Danielis Gibsonas „Cavaliers“ ekipai pelnė 15 taškų, J.J.Hicksonas ir Andersonas Varejao – po 13, L.Jamesas ir Shaquille'as O'Nealas – po 12, Anthony Parkeris ir Coby Karlas – po 10 taškų.

Nepaisydami aikštės šeimininkų gynybos, „Olympiacos“ krepšininkai sugebėjo neblogai pataikyti (48 proc. taiklumas) ir beveik nenusileido kovoje dėl atšokusių kamuolių (36:37). Graikų komandoje išsiskyrė du anksčiau NBA rungtyniavę žaidėjai  – L.Kleiza ir J.Childressas. Abu jie pelnė po 16 taškų.

Lietuvis dar sugriebė 5 kamuolius ir triskart prasižengė. Per 26 žaidimo minutes jis prametė tritaškį, pataikė 8 dvitaškius iš 16 ir nesugebėjo realizuoti vienintelio baudos metimo. Svečiams 14 taškų pelnė Yotamas Halperinas, 11 – Patrickas Beverley, 9 – Nikola Vujčičius. Ioannis Bourousis per 8 minutes išnaudojo pražangų limitą stengdamasis uždengti Sh.O'Nealą.