2009 05 27

„Cavaliers“ – per žingsnį nuo fiasko (video, nuotraukos)

Visi garsūs LeBrono Jameso pažadai padovanoti NBA aukso žiedus Klivlando komandai ir miestui gali nueiti šuniui ant uodegos. Ketvirtose NBA Rytų konferencijos finalo rungtynėse antradienį „Cleveland Cavaliers“ išvykoje po pratęsimo 114:116 nusileido „Orlando Magic“ ekipai ir serijoje iki keturių pergalių pralaimi 1:3.
Orlando komandos lyderis D.Howardas per pratęsimą pelnė 10 taškų
Orlando komandos lyderis D.Howardas per pratęsimą pelnė 10 taškų / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Vienas geriausių per visą istoriją Klivlando klubo sezonų slysta iš rankų. Reguliariojo sezono nugalėtojos „Cavaliers“ komandos lyderis L.Jamesas pelnė 44 taškus, atkovojo 12 kamuolių, atliko 7 rezultatyvius perdavimus, bet suklydo net 8 kartus.

Įdomu, kad kai naudingiausias reguliariojo sezono krepšininkas pelno 40 ir daugiau taškų, „kavalieriai“ pralaimi. Tai jau trečias kartas šioje serijoje. Tiesa, L.Jamesas turėjo progą tolimu tritaškiu metimu išplėšti pergalę, tačiau šįkart jis tikslo nepasiekė. „Visuomet jaučiu, kad galiu pataikyti tokius metimus. Tikėjausi, kad ir šis įkris“, – nba.com sakė svečių lyderis.

Antradienį Žydrūnas Ilgauskas per 33 minutes svečiams pelnė 12 ir atkovojo 9 kamuolius. Lietuvis pataikė 5 dvitaškius iš 9 ir realizavo abu baudų metimus.

Rytų konferencijos pusfinalyje lemiamose septintose rungtynėse pergalę Bostone išplėšę „Magic“ krepšininkai tą patį gali padaryti ir kitose rungtynėse ketvirtadienį Klivlande. Dabar jie – per žingsnį nuo NBA finalo, kuriame paskutinį kartą žaidė 1995 metais.

„Jau beveik galiu užuosti NBA finalą, – kalbėjo nugalėtojams 26 taškus pelnęs Raferis Alstonas. – Žinoma, turime dar kartą laimėti, tačiau tai nebus lengva padaryti.“ 27 taškus ir 14 kamuolių atkovojo aikštės šeimininkų lyderis Dwightas Howardas.

Gera žinia varžovams – galingas Orlando komandos puolėjas gavo šeštą techninę pražangą. Jeigu jis užsidirbs dar vieną – turės praleisti vienas rungtynes.