2009 12 26

„Cavaliers“ sugadino Bryantui Kalėdas (video, nuotraukos)

Įspūdingą pergalę iškovojo „Cleveland Cavaliers“ krepšininkai. Penktadienį išvykoje jie 102:87 nugalėjo titulą ginančią „Los Angeles Lakers“ ekipą. Šventinę nuotaiką praradę vietos sirgaliai rungtynių pabaigoje į aikštę pradėjo mėtyti putplasčio transparantus ir netgi vandens butelius...
K.Bryantas pelnė 35 taškus, tačiau nuo pralaimėjimo tai neišgelbėjo.
K.Bryantas pelnė 35 taškus, tačiau nuo pralaimėjimo tai neišgelbėjo. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Vienintelis dalykas, ko tikėjausi, kad nebus sužeistas nė vienas žaidėjas ir teisėjas. Ypač kai pradėjo skrieti į aikštę vandens buteliai, – espn.com sakė „Cavaliers“ lyderis LeBronas Jamesas. – Laimė, niekas nebuvo kliudytas.“

Putplasčio transparantus, imituojančius ranką su užrašu „Nr.1“, sirgaliai į aikštę pradėjo mėtyti likus žaisti 4 minutes, kai iš aikštės buvo išvarytas Lamaras Odomas. Kai po 15 sekundžių penktą „Lakers“ techninę pražangą gavo Kobe Bryantas, į aikštę ėmė skrieti ir vandens buteliai.

„Niekuomet nemačiau komandos sirgalių taip elgiantis, – sakė „Lakers“ treneris Philas Jacksonas. – Man patiko jų entuziazmas, tačiau nepatiko jo išraiška. Teisėjavimas ir žaidimas per dvikovą nebuvo labai geras, todėl sirgaliai taip ir reagavo.“

Ph.Jacksonas turėjo galvoje gal keturis atvejus, kai „Lakers“ lyderis K.Bryantas neva neleistinai buvo stabdomas Shaquille'o O'Nealo, tačiau šiam pražangos nebuvo skiriamos. Beveik nuo rungtynių pradžios svečiai neleido abejoti savo pranašumu, o antrame kėlinyje buvo išsiveržę į priekį net 20 taškų.

Klivlando aukštaūgiai Sh.O'Nealas, Žydrūnas Ilgauskas ir Andersonas Varejao visiškai pranoko savo tiesioginius oponentus Andrew Bynumą ir Pau Gasolį, kurie pelnė atitinkamai 4 ir 11 taškų. L.Jamesą dengęs gynybos specialistas Ronas Artestas pražangų limitą išnaudojo ir sėstis ant atsarginių žaidėjų suolo buvo priverstas likus žaisti 5 minutes.

„Galbūt tai buvo žinutė mums patiems – pasitikrinome jėgas su stipriausia NBA komanda", – kalbėjo L.Jamesas. Jis nugalėtojams pelnė 26 taškus, atkovojo 4 kamuolius ir atliko 9 rezultatyvius perdavimus. Daugiau už jį pelnė Maurice'as Williamsas – 28 taškai.

Ž.Ilgauskas „Cavaliers“ komandai per 29 minutes pelnė 2 taškus, atkovojo 9 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus ir kartą suklydo. Lietuvis prametė abu tritaškius bei pataikė 1 dvitaškį iš 4. „Lakers“ komandoje rezultatyviausiai žaidė K.Bryantas – 35 taškai. R.Artestas pridėjo 13-a.

Tarp Los Andželo komandos sirgalių rungtynėse buvo aktorius Silvesteris Stallone, buvusi tenisininkė Ana Kurnikova, aktorius Danny DeVito, dainininkas Snoopas Doggas, „Maroon 5“ grupės vokalistas Adamas Levine'as.