2009 11 05

„Chimki“ lietuviai tapo pergalės kalviais (video, statistika)

Trečiose Eurolygos rungtynėse Maskvos srities „Chimki“ trečiadienį savo aikštėje po sunkios ir atkaklios dvikovos 77:72 įveikė vokiečių Oldenburgo „EWE Baskets“ ekipą ir iškovojo antrą pergalę D grupėje. Rezultatyviausi nugalėtojų gretose buvo Paulius Jankūnas ir Robertas Javtokas.
P.Jankūnas (dešinėje) vedė savo komandą į pergalę
P.Jankūnas (dešinėje) vedė savo komandą į pergalę. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Per paskutines kelias minutes baudas taikliau mėtę aikštės šeimininkai šventė pergalę, o rungtynių herojumi tapo P.Jankūnas. Lietuvis per 31 minutę pelnė 23 taškus (4/6 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 6/7 baudos), atkovojo 7 ir perėmė 2 kamuolius, kartą suklydo. Jis surinko 27 naudingumo balus.

Antras pagal rezultatyvumą buvo R.Javtokas. Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas per 20 minučių pelnė 12 taškų (5/7 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai, 2/3 baudos), atkovojo 4 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą ir dukart suklydo. Kitą savaitę „Chimki“ išvykoje susigrums su Milano „Armani Jeans“, kurioje žaidžia Marijonas Petravičius ir Jonas Mačiulis.

Pirmą pergalę D grupėje iškovojo Tomo Pačėso treniruojama Gdynės „Prokom“ komanda. Trečiadienį namie žaisdami Lenkijos čempionai 88:83 nugalėjo italų Milano „Armani Jeans“ komandą. Svečiams nepadėjo itin sėkmingas M.Petravičiaus žaidimas.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėjas per 29 minutes pelnė 20 taškų (4/5 dvitaškiai, 12/14 baudos), atkovojo 5 kamuolius, triskart suklydo ir išprovokavo 9 pražangas. Jis surinko 24 naudingumo balus. Kitas Milano ekipos legionierius iš Lietuvos J.Mačiulis per 26 minutes pelnė 11 taškų (2/5 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai, 4/5 baudos), atkovojo 5 ir perėmė 2 kamuolius ir triskart suklydo.

AFP/„Scanpix“ nuotr./M.Lukauskiui ir „Asvel“ svečiai iš sienos pasirodė per kietas riešutėlis
M.Lukauskiui ir „Asvel“ svečiai iš sienos pasirodė per kietas riešutėlis.

Įdomiai klostėsi A grupės dvikova tarp prancūzų Liono „Asvel“ ir italų Sienos „Montepaschi“. Namie žaisdami prancūzai mėgino jau pirmame kėlinyje nokautuoti be traumuoto Kšyštofo Lavrinovičiaus rungtyniaujančius Italijos čempionus – 29:10. Tačiau šie atsitiesė, ir po triuškinamo antro kėlinio (21:3) visiškai perėmė iniciatyvą.

„Asvel“ komandai Mindaugas Lukauskis per 35 minutes pelnė 5 taškus (1/2 dvitaškiai, 1/4 tritaškiai), atkovojo 6 ir perėmė 2 kamuolius, atliko 4 rezultatyvius perdavimus ir perėmė du kamuolius.

Apie „Lietuvos ryto“ ir „Olympiacos“ trečiadienio dvikovą sužinosite paspaudę čia.