2010 10 21

CSKA su Šiškausku gavo antausį nuo „Armani Jeans“ su Mačiuliu

Skambiai naująjį Eurolygos sezoną pradėjo Milano „Armani Jeans“ (Italija) ekipa su dviem lietuviais. Italijos vicečempionė pirmose D grupės rungtynėse svečiuose užtikrintai 88:73 (26:17, 12:26, 20:25, 16:19) sutriuškino praėjusį sezoną Eurolygoje antrą vietą užėmusią Maskvos CSKA (Rusija) komandą.
CSKA (raudona apranga) Eurolygos sezoną pradėjo nesėkme
CSKA (raudona apranga) Eurolygos sezoną pradėjo nesėkme. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

„Armani Jeans“ krepšininkai galingai pradėjo dvikovą (2:9) ir, nors šeimininkams trumpam buvo pavykę priartėti (11:13), netrukus susigrąžino iniciatyvą į savo rankas. Dar pirmame kėlinyje puikiai tritaškius metančių svečių persvara tapo dviženklė (13:23), o iki didžiosios pertraukos praraja tarp ekipų viršijo ir 20 taškų ribą (29:52).

Pailsėję CSKA krepšininkai bandė sugrąžinti intrigą. Šeimininkams pavyko laimėti penkių minučių atkarpą rezultatu 13:3 (42:55), tačiau dar labiau priartėti „Armani Jeans“ varžovams neleido. Svečiai išsaugojo solidžią persvarą ir šventė užtikrintą pergalę. Įdomu, kad namuose žaisdama CSKA šiose rungtynėse nė karto nepirmavo, o lygus rezultatas švieslentėje degė tik pačioje mačo pradžioje (0:0).

Lietuvis Jonas Mačiulis nugalėtojams per 28 minutes pelnė 11 taškų (2/4 dvitšk., 2/2 tritšk., 1/1 baud.) ir atkovojo 4 kamuolius. Puolėjas taip pat atliko 2 rezultatyvius perdavimus, po kartą kamuolį perėmė ir blokavo varžovų metimą.

„Armani Jeans“ priklausantis kitas lietuvis Marijonas Petravičius nežaidė dėl kairės kojos Achilo sausgyslės uždegimo.

Daugiausia taškų svečiams pelnė O.Pečerovas (23 tšk.), M.Finley (15 tšk., 5 rez. perd.) ir S.Mancinelli (13 tšk.).

Ramūnas Šiškauskas CSKA ekipai pelnė 6 taškus (1/3 dvitšk., 1/3 tritšk., 1/2 baud.). Per 31-ą žaidimo minutę lietuvis dar sugriebė 6 atšokusius kamuolius ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Pralaimėjusioje ekipoje pasižymėjo J.Gordonas (15 tšk.), D.Sokolovas (13 tšk.) ir A.Vorontsevičius (11 tšk.).

Kitose D grupės rungtynėse Liublianos „Union Olimpija“ (Slovėnija) trečiadienį namuose po dviejų pratęsimų 95:90 palaužė Stambulo „Efes Pilsen“ (Turkija).