2010 03 10

„Žalgiris“ su Eurolyga atsisveikino pralaimėjimu Maskvoje (statistika, nuotraukos)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkams nepavyko skambiai užbaigti Eurolygos sezono. Paskutinėse „Top-16“ etapo G grupės rungtynėse Dariaus Maskoliūno auklėtiniai išvykoje rezultatu 71:84 (14:15, 17:23, 20:29, 20:17) turėjo pripažinti Maskvos CSKA (Rusija) pranašumą.
„Žalgiris“ ir CSKA šiame sezone žaidė jau tris kartus. Dvi dvikovas laimėjo maskviečiai, o kartą pergale džiaugėsi žalgiriečiai / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Kaip lygus su lygiais „Žalgiris“ prieš CSKA kovojo pusantro kėlinio. Sužaidus 15 minučių kauniečiai netgi pirmavo 4 taškų skirtumu (22:18), tačiau šeimininkų treneris E.Pašutinas paprašė minutės pertraukėlės, CSKA pelnė 9 taškus be atsako ir ėmė tolti.

Kauniečius į neviltį varė tarsi ant spyruoklių žaidęs ir visur suspėdavęs P.Mensah-Bonsu bei beveik visus metimus taikliai į krepšį siųsdavęs T.Langdonas. CSKA ėmė triuškinti varžovus – trečiojo kėlinio pabaigoje jų persvara jau siekė 21 tašką (44:65).

„Žalgirio“ garbę nuo saudaus pažeminimo išgelbėjo M.Kalnietis. Įžaidėjas drąsiai ėmėsi iniciatyvos ir kone vienas sugebėjo sumažinti svečių deficitą. Deja, CSKA persvara buvo per didelė, kad dar būtų galima pasivaržyti dėl pergalės. Šeimininkai išsaugojo pranašumą ir pelnytai bei nesunkiai nugalėjo (84:71).

CSKA komandai ši pergalė G grupėje buvo penktoji per 6 žaistas rungtynes. Maskviečiai užtikrintai laimėjo šį etapą.

Tuo tarpu ketvirtą pralaimėjimą per tiek pat sužaistų mačų patyrę ir dviejų iš eilės pergalių seriją nutraukę žalgiriečiai išliko treti. Tiesa, į ketvirtą grupės vietą juos dar gali nustumti Malagos „Unicaja“ (Ispanija), jei rytoj svečiuose įveiks Tomo Pačėso treniruojamus ir antrą grupės vietą užsitikrinusius Gdynės „Prokom“ (Lenkija) krepšinikus.

Statistika

Žalgiriečiai rungtynėse tragiškai mėtė dvitaškius – pataikė vos 34 procentus metimų (15/43) prieš 58 proc. CSKA (31/53). Prie to prisidėjo ir įspūdingas šeimininkų aukštaūgių žaidimas gynyboje – maskviečiai blokavo net 8 svečių metimus, kai tuo trapu kauniečiai vos vieną.

Pagal kitus statistikos rodiklius svečiai grėsmingiems varžovams beveik niekuo nenusileido, o pagal tritaškių pataikymo procentą net ir smarkiai lenkė. „Žalgirio“ toliašaudė artilerija pataikė 45 proc. metimų (10/22), o CSKA – vos 23 proc. (4/17).

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė P.Mensah-Bonsu. Vidutiniškai vos po 5 minutes aikštelėje praleisdavęs britas „Žalgiriui“ tapo neįmenama mįsle. 26 metų 206 cm ūgio aukštaūgis per 24 minutes pelnė 19 taškų (8/12 dvitšk., 3/6 baud.) ir sugriebė 7 kamuolius.

Jam puikiai talkino T.Langdonas. Amerikietis prametė vos du metimus ir surinko 17 taškų (5/6 dvitšk., 2/3 tritšk., 1/1 baud.). 12 taškų pridėjo Z.Planiničius.

Lietuvis Ramūnas Šiškauskas nugalėtojų gretose šįkart nežibėjo. Per 23 minutes 31 metų puolėjas pelnė 4 taškus (2/4 dvitšk., 0/1 tritšk.), sugriebė 6 kamuolius, 3 perėmė, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, bet 2 prarado ir dukart prasižengė.

Pirmas kėlinys

Kauno „Žalgirio“ vairininkas į aikštelę nuo pirmųjų minučių išleidžia tradicinį komandos penketą – M.Kalnietis, D.Šalenga, M.Brownas, T.Klimavičius ir M.Begičius.

Jo oponentas, Maskvos CSKA strategas E.Pašutinas, remsis tokiu startiniu penketu – Z.Planiničius, R.Šiškauskas, T.Langdonas, V.Khriapa ir S.Kaunas.

Pirmuosius taškus rungtynėse pelno M.Kalnietis (2:0). Tačiau pusiausvyrą netrukus atstato V.Khriapa (2:2). Komandoms sunkiai sekasi rinkti taškus, sužaidus beveik pusę kėlinio CSKA pirmauja (5:8). T.Klimavičius pataiko vieną baudos metimą iš dviejų (6:8). Žalgiriečiams kol kas sunkiai sekasi rasti patogių galimybių pasižymėti – CSKA ginasi labai kibiai. Laimei, neblizga ir šeimininkai, tad kova vyksta lygiai.

Pirmuosius taškus pelno R.Šiškauskas (6:10). A.Milaknis į tai atsako pirmuoju tritaškiu rungtynėse (9:10). M.Begičius lygina rezultatą (12:12). V.Khriapa prameta abi baudas, deja, kauniečiams taip pat nepavyksta sėkmingai užbaigti atakos. Po pirmojo kėlinio – minimali šeimininkų persvara (14:15).

Antras kėlinys

Kėlinys prasideda dviem netaikliais V.Khriapos tritaškiais iš eilės. netaikliu tolimu metimu atsako ir A.Milaknis. Vėl tik vieną baudos metimą iš dviejų realizavęs T.Klimavičius nepasinaudoja galimybe išvesti „Žalgirio“ į priekį (15:15). Tai tritaškiu padaro A.Milaknis (18:15). deja, T.Langdonas netrukus pelno du taškus su pražanga ir rezultatas vėl lygus (18:18). Taiklus M.Delašo dvitaškis, galingas T.Watsono dėjimas (22:18) ir E.Pašutinas prašo minutės pertraukėlės. Sužaidus pusę kėlinio T.Langdonas lygina rezultatą (22:22).

A.Čapino tritaškis net neliečia lanko, o į greitą puolimą nuskubėjęs S.Kaunas galingai krauna kamuolį iš viršaus (22:24). D.Maskoliūno nervai neišlaiko – treneris prašo minutės pertraukėlės. J.R.Holdenas smeigia tritaškį, o CSKA laimi atkarpą rezultatu 9:0 (22:27). „Žalgirio“ taškų sausrą nutraukią M.Brownas (24:27), bet CSKA gerbėjus ant kojų vėl pakelia galimgas P.Mensah-Bonsu dėjimas ore pagavus kamuolį (24:29). Komandos keičiasi taikliomis atakomis (29:33). Dar vienas taiklus T.Langdono metimas (29:36), laimei, nesuklysta ir D.Šalenga (31:36). Nesėkminga kėlinio pabaiga ir pusantro kėlinio lygiai žaidusi „Žalgirio“ ekipa jau atsilieka 7 taškais (31:38).

Trečias kėlinys

Kėlinys prasideda T.Klimavičiaus prarastu kamuoliu ir fantastišku P.Mensah-Bonsu dėjimu (31:40). Įsismarkavusius šeimininkus kiek nuramina taiklus M.Kalniečio tritaškis ir taiklūs D.Šalengos baudos metimai (36:40). Keturi CSKA taškai iš eilės (36:44). „Žalgirio“ kapitonas ir šio mačo lyderis D.Šalenga vagia kamuolį iš R.Šiškausko ir smeigia tritaškį (39:44). Deja, šeimininkai netrukus vėl spurtuoja rezultatu 6:0 ir pirmą kartą rungtynėse susikrauna dviženklę persvarą (39:50). CSKA nesustoja net po D.Maskoliūno minutės pertraukėlės – T.Langdonas pataiko tritaškį (39:53).

Nesėkmingą „Žalgiriui“ atkarpą trimis taikliais baudos metimais iš keturių kiek pristabdo M.Pocius (42:55). Nerealus P.Mensah-Bonsu dėjimas (44:59). Svečių žaidimas griūna toliau (44:61). P.Mensah-Bonsu toliau siautėja – vos po 5 minutes vidutiniškai žaidžiantis britas šiandien yra įmetęs 16 taškų per 18 minučių (44:65). Kėlinį užabaigia septyni M.Kalniečio taškai iš eilės (51:67), tačiau CSKA persvara aptirpsta tik nežymiai.

Ketvirtas kėlinys

Du taškus su pražanga pataiko M.Begičius (54:67). Dar du kauniečių taškai su pražanga – šį kartą taip pasižymi M.Kalnietis (57:67). „Žalgiris“ atsigauna? CSKA pirmuosius taškus pelno Z.Planiničius (57:69), tačiau savo šou tęsia M.Kalnietis, pataikydamas tritaškį (60:69). Deja, tuo pačiu atsako A.Vorontsevičius (60:72). P.Mensah-Bonsu „išrašo“ įspūdingą bloką M.Delašui, o greitą varžovų ataką pražanga bandęs sustabdyti M.Begičius baudžiamas nesportine bauda. CSKA šį epizodą išnaudoja maksimaliai (60:77).

Trečią tritaškį mače pataiko A.Milaknis (63:77). Abiejų ekipų taškų badą dvitaškiu A.Ponkrašovas (63:79). T.Klimavičius į tai atsakovėl pataikydamas tik vieną baudą (64:79). Visiškai laisvas A.Ponkrošovas nepataiko į lanką, o A.Milaknis smeigia dar vieną tritaškį (69:81). Dar šiek tiek „Žalgirio“ deficitą mažina M.Kalnietis (71:81). Mačas baigiasi CSKA pergale 13 taškų skirtumu (71:84).

Situacija prieš susitikimą

Turnyrine prasme trečiadienio Eurolygos G grupės rungtynės nei Kauno „Žalgirio“, nei Maskvos CSKA (Rusija) klubams beveik jokios įtakos neturi. Maskviečiai jau nenukris žemiau nei pirma vieta, o kauniečiai nepakils į antrą vietą. Tačiau kai aikštelėje susitinka šie amžini varžovai, nesvarbių rungtynių nebūna.

Legendinių praėjusio amžiaus „Žalgirio“ ir CSKA krepšininkų dvikovų prieš trečiadienio susitikimą nepamiršo nei viena, nei kita stovykla.

Kauniečių vyriausiasis treneris Darius Maskoliūnas teigė, jog mačas su CSKA negali būti nesvarbus, o varžovų puolėjas Nikita Kurbanovas pridūrė, kad dėl istorinių varžovų dvikovų stengsis rungtyniauti iš visų jėgų ir žūtbūt laimėti.

„Žalgiriui“ šis mačas bus paskutinis permainų, skambių pergalių ir skaudžių pralaimėjimų kupiname 2009–2010 metų Eurolygos sezone. Kauniečiai neslėpė bandysiantys skambiai trenkti durimis, tačiau ar jiems pavyks jomis priverti vieną stipriausių Europos klubų?

Kartą žalgiriečiams šiame sezone tai jau buvo pavykę. Kaune vykusiose VTB Vieningosios lygos rungtynėse „Žalgiris“ varžovus nuskriaudė rezultatu 67:63. Tiesa, kitus du kartus –  Eurolygoje Kaune (68:83) ir VTB Vieningojoje lygoje Maskvoje (74:90) – užtikrintas pergales šventė CSKA.