2014 04 05 /20:30

Dainiaus Adomaičio debiutas Šiauliuose apkarto – „Lietuvos rytas“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą LKL

Po daugiau kaip po mėnesio pertraukos Vilniaus „Lietuvos ryto“ (13/1) ekipa sugrįžo į Lietuvos krepšinio lygos (LKL) varžybų kelią ir jis buvo tikrai ne rožėmis klotas. Vilniečiai išvykoje vedami naujo savo stratego Dainiaus Adomaičio susikovė su „Šiaulių“ (15/13) klubu ir buvo priversti kapituliuoti 84:89 (16:19, 24:20, 19:20, 25:30). Po šios dienos mačo Šiauliuose LKL neliko nė vienos komandos be pralaimėjimų.
Dainius Adomaitis ir Arvydas Gronskis
Dainius Adomaitis ir Arvydas Gronskis / Irmanto Gelūno / BNS nuotr.

Šiauliečiai šį sezoną jau buvo įrodę, kad gali kirsti iš peties pripažintiems favoritams. Sezono pradžioje Gedimino Petrausko vedama šiauliečių ekipa Kaune 79:78 nurungė „Žalgirį“.

Su „Lietuvos rytu“ Šiaulių komanda šį sezoną žaidė pirmą kartą ir iškart privertė sostinės krepšininkus kapituliuoti. „Šiaulių“ klubo žaidėjai tris kėlinius lipo LKL vicečempionams ant kulnų, o kai kada net ir pirmavo 2-5 taškų skirtumu.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje šeimininkai buvo pabėgę 55:46, 57:52, tačiau „Lietuvos rytas“ sugebėjo abu kartus ištirpdyti persvarą ir po trijų kėlinių buvo lygu 59:59.

Ketvirtojo kėlinio 3 min. šiauliečiai ir vėl pabėgo 67:63, 72:68, bet vilniečiai, iki finalinės sirenos likus 4 min., rezultatą išlygino 76:76, o po R.Seibučio tritaškio išsiveržė į priekį 79:78.

Likus žaisti minutę „Lietuvos rytas“ pirmavo 81:80, o po netikslaus šiauliečio C.Cooperio dvitaškio šeimininkus „išgelbėjo“ T.Leslie taiklus tolimas tritaškis. Prieš paskutinę ataką, sostinės komandos treneris paėmė minutės petraukėlę. tačiau atsitiko taip, kad 24 sek. prailgo abiems klubams.

Vilniečiai nepataikė, o šiauliečiai pelnė 2 taškus, palikdami „Lietuvos rytui“ 11 sek. sumažinti 4 taškų atsikimimą. „Lietuvos rytas“ M.Gecevičiaus pastangomis ir jo taikliu tritaškiu sumažino atsilikimą iki 84:85.

Sostinės atstovų bandymas gelbėtis pražangomis nebuvo veiksmingas – D.Pakamanis įmetė du baudos metimus, o per likusias 2 sek. O.Cookas padarė klaidą, šiauliečiai įmetė dar du taškus ir šventė galutinę pergalę 89:84.

„Šiandien pritrūko susikaupimo gynyboje. Gerus momentus gynyboje keitė labai blogi“, – klubo internetiniam portalui sakė naujasis „Lietuvos ryto“ strategas D.Adomaitis..

„Prieš rungtynes akcentavome, kad T.Leslie yra vienas „Šiaulių“ ekipos lyderių, kuris lemiamu momentu gali imtis iniciatyvos. Jis įmetė keletą sudėtingų metimų, tačiau tada reikėjo dar labiau stengtis prieš jį gintis.

Pagrindiniai priekaištai žaidėjams dėl gynybos, nes išvykoje turėtų pakakti pelnyti 84 taškus, kad būtų iškovota pergalė.

Pabrėžėme, kad svarbiausia – gynyba prie tritaškio linijos. „Šiauliai“ pataikė tolimus metimus po mūsų klaidų, pajautė ritmą ir tada tapo sunku žaisti. Taip pat trūko geresnės kovos dėl atšokusių kamuolių“, – sakė D.Adomaitis.

Šiauliai“: T.Leslie 20, D.Needhamas 17, R.Giedraitis 15, B.Osby 12, D.Pakamanis 9, Ch.Cooperis ir A.Labuckas po 6, V.Šulskis 4.

„Lietuvos rytas“: S.Jelovacas 21, R.Seibutis 17 (5 rez. perd.), M.Gecevičius 13, J.Palaciosas 9 (5 atk. kam.), S.Babrauskas 8, D.Songaila 6, A.Kavaliauskas 5, Z.Dowdellas 3 (5 rez. perd.), O.Cookas 2 (5 rez. perd.).

Dar viename šeštadienio LKL mače puikiai tritaškius mėtę ir komandinį krepšinį žaidę Kėdainių „Nevėžio“ (11/17) krepšininkai išvykoje įveikė LKF taurės laimėtoją. Gintaro Leonavičiaus vedama ekipa Prienuose 93:77 (22:18, 18:16, 21:19, 32:24) pranoko „TonyBet“ (22/8) ekipą.

Kėdainieičai nepralaimėjo nė vieno kėlinio, o iki trečiojo ketvirčio pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes rezultatas dar buvo lygus (51:51). 27-ąjį gimtadienį švenčiantis Aurimas Adomaitis pataikė vieną baudą ir pradėjo „Nevėžio“ spurtą 8:0, o ketvirtame kėlinyje dar kartą šovė į priekį 9:2 (72:59, 34-ąją min.).

„Nevėžis“ tritaškius mėtė net 61 proc. tikslumu (11/18), o baudas – 89 proc. (16/18). Kėdainių komanda taip pat laimėjo kovą dėl kamuolių (26:21) ir mažiau klydo (14:17).

Mindaugas Lukauskis ir Paulius Ivanauskas dar bandė situaciją taisyti tritaškiais, bet svečiai į tokius prieniškių bandymus taip pat atsakydavo taikliais metimais. Galutinį tašką šiame mače padėjo nesportinę pražangą užsidirbęs Martynas Linkevičius.

„TonyBet“: Martynas Linkevičius 17, Artūras Valeika 16, Gintaras Kadžiulis 11, Mindaugas Lukauskis 10.

„Nevėžis“: Žydrūnas Kelys 22 (4/6 trit., 9 rez. perd., 5 per. kam.), Gintaras Leonavičius 19, Povilas Butkevičius 14, Tauras Jogėla 13 (9 atk. kam.), Aurimas Adomaitis 11, Šarūnas Kulevičius 11.

„TonyBet“ nesėkmė leido Kauno „Žalgiriui“ pakilti į trečiąją turnyrinės lentelės vietą. Tuo tarpu „Nevėžis“ intensyviai kovoja dėl 7–8 pozicijos ir vietos ketvirtfinalyje.

Kitas rungtynes „Nevėžis“ žais antradienį išvykoje su „Šiaulių“ komanda. „TonyBet“ tą pačią dieną 18:30 val. bandys reabilituotis Baltijos krepšinio lygos (BBL) pusfinalyje.

Trečiame šeštadienio LKL mače Utenos „Juventus“ (11/18) klubas ketvirtajame kėlinyje sugebėjo atkurti intrigą, tačiau išsivežti pergalės iš Pasvalio nesugebėjo. Uteniškiai 83:87 (15:24, 24:25, 21:24, 23:14) turėjo pripažinti „Pieno žvaigždžių“ (18/12) komandos pranašumą.

„Juventus“ ekipai 20 taškų surinko Jeremy Hazellas, 14 – Saulius Kulvietis (tritaškiai 3/4), 12 – Karolis Petrukonis, po 11 – Keyronas Sheardas ir Nikita Barinovas.

Tarp nugalėtojų išsiskyrė Artūras Jomantas (28 tšk., dvitaškiai 8/9, tritaškiai 3/6, 8 atk. kam., 35 naud., bal.), Egidijus Dimša (18 tšk., dvitaškiai 6/6) bei Žygimantas Jonušas (13 tšk.) ir Evaldas Kairys (13 tšk.).

LKL turnyro lentelė (vieta, komanda, rungtynės, pergalės, pralaimėjimai, pergalių procentas):