2015 05 15

Dar vienas „Olympiacos“ stebuklas: visas rungtynes pirmavusį CSKA pražudė V.Spanoulio „bombos“

Eurolygos finalo ketverto pirmasis pusfinalis pasibaigė dramatiškai. Visas rungtynes priekyje buvęs Maskvos CSKA klubas neatsilaikė ir mačo pabaigoje kapituliavo prieš Pirėjo „Olympiacos“.
Vassilis Spanoulis
Vasilis Spanoulis / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Mačo didvyriu tapo „Olympiacos“ lyderis Vassilis Spanoulis. Tris kėlinius savo paties šešėlyje buvęs graikas lemiamomis minutėmis buvo tiesiog nesulaikomas ir pataikęs daugybę ypač sudėtingų metimų nutiesė savo ekipai kelią į finalą – 70:68 (17:20: 18:16, 12:15, 23:17).

CSKA klubas užlipo ant to paties grėblio kaip ir prieš tris metus. Tuomet turnyro finale Jono Kazlausko auklėtiniai irgi pirmavo visas rungtynes, tačiau mačo pabaigoje išsvaistė persvarą ir kapituliavo.

Rungtynių eiga:

1 kėlinys. Kaip ir tikėtasi, mačas prasidėjo kieta ir agresyvia kova. Pirmosiomis minutėmis nei vienai komandai susikrauti didesnio pranašumo nepavyko, tačiau kėlinuko viduryje Nando De Colo inicijavo spurtą ir CSKA pabėgo 15:9. Visgi kelti baltą vėliavą graikai atsisakė – du taiklūs tolimi metimai ir vėl grąžintas „status quo“. Rusijos klubas pirmame ketvirtyje puikiai sprendė „Olympiacos“ lyderio V.Spanoulio problemą – graikas blaškėsi aikštėje ir pro šalį leido vieną metimą po kito.  Pirmą kėlinį rusai laimi – 20:17.

2 kėlinys. Antrą ketvirtį spurtu pradėjo CSKA. Dvi sėkmingos maskviečių atakos privertė graikų ekipos trenerį Giannį Sfairopoulosą imti minutės pertraukėlę, po kurios rei kalai akivaizdžiai pagerėjo. 17:24 atsilikę graikai, greitai padarė išvadas ir netrukus jau buvo išsiveržę į priekį (28:27). Komandos ilsėtis išėjo CSKA turint minimalią persvarą – 36:35.

3 kėlinys. Iš karto po pertraukos rusai vėl truktelėjo į priekį (40:35), tačiau graikai netruko atsakyti tuo pačiu. Baigiantis kėliniui, CSKA eilinį kartą buvo įgijus 7 taškų persvarą (49:42), bet kovingai sužaidę „Olympiacos“ vyrai vėl pradėjo kvėpuoti varžovams į nugaras. Tragiškai šių rungtynių pirmoje pusėje atrodė vienas CSKA lyderių Milošas Teodosičius. Pirmuosius taškus serbas pelnė tik trečio kėlinio pabaigoje. Po trečio kėlinio CSKA išsaugojo trapią persvarą – 51:47.

4 kėlinys. Pirmus tris kėlinius snaudęs M.Teodosičius iššovė lemiamo ketvirčio pradžioje. Jo iniciatyva CSKA grėsmingai atitrūko ir 6-7 taškų persvarą išsaugojo beveik visą kėlinį. Tačiau graikai eilinį kartą įrodė, jog yra ypatinga komanda. Surengęs spurtą 8:2, „Olympiacos“ grėsmingai priartėjo, o 11 kartų prieš tai netaikliai metęs V.Spanoulis pridėjo dar ir tritaškį. Graikai išsiveržė į priekį – 64:63. Pasimetę rusai prametė iš po krepšio, o kitoje aikštės pusėje V.Spanoulis pataikė dar vieną fantastišką metimą per Andrejaus Voroncevičiaus iškeltas rankas (66:63). Likus 31 sek. Sonny Weemsas rezultatą išlygino (66:66), tačiau V.Spanoulis ir vėl pataikė nesuvokiamą tritaškį (69:66). N.De Colo dar pataikė du baudų metimus, tačiau tai CSKA buvo menka paguoda. Rusai nesugebėjo pasivyti savo varžovų ir vėl apmaudžiai pralaimėjo – 68:70.

„Olympiacos“: Georgios Printezis 14 taškų (8 atk. kam.), Vassilis Spanoulis 13 (1/7 dvitaškiai), Kostas Sloukas 10, Ioannis Papapetrou 9, Brentas Petway, Bryantas Dunstonas ir Vangelis Mantzaris po 5.

CSKA: Nando De Colo 18, Saša Kaunas 11, Aaronas Jacksonas (7 per. kam.) ir Sonny Weemsas po 9, Milošas Teodosičius 8 , Andrejus Kirilenko 5.

Šį sezoną abi komandos jau buvo du kartus susitikę tarpusavyje. „Top 16“ etape graikai ir rusai pasidalijo po pergalę. „Olympiacos“ namuose laimėjo 84:76, o CSKA savoje aikštėje pasiekė revanšą – 76:70.

Graikai šį trofėjų paskutinį kartą laimėjo 2013 metais, o CSKA – 2008-aisiais.

Kitame pusfinalyje aikštės šeimininkas Madrido „Real“ susitiks su Stambulo „Fenerbahce“.