2011 02 12

Dariaus Songailos ekipa savo arenoje įveikė absoliučius NBA lyderius, Majamio „Heat“ su Žydrūnu Ilgausku pirmauja Rytų konferencijoje

Aštuntąją pergalę iš eilės Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) reguliariojo sezono rungtynėse iškovojo ir Rytų konferencijos lyderiu tapo Žydrūno Ilgausko Majamio „Heat“ (39 pergalės ir 14 pralaimėjimų) klubas.
LeBronas Jamesas ir Žydrūnas Ilgauskas
LeBronas Jamesas ir Žydrūnas Ilgauskas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Penktadienį svečiuose Majamio krepšininkai 106:92 (25:21, 39:22, 22:22, 20:27) nugalėjo vienuoliktojoje pozicijoje esančią Detroito „Pistons“ (20 pergalių ir 34 pralaimėjimai) komandą bei konferencijos lyderio poziciją susigrąžino po mėnesio pertraukos.

Starto penkete rungtynes pradėjęs lietuvis per nepilnas 22 žaidimo minutes (21:55) pelnė 10 taškų, po krepšiais atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo du varžovų metimus, dukart suklydo bei triskart prasižengė. Ž. Ilgauskas pataikė 5 dvitaškius iš 7.

24 taškus nugalėtojams pelnė Dwyane'as Wade'as, 17 – Chrisas Boshas (10 atkovotų kamuolių), po 16 – LeBronas Jamesas ir Mike'as Milleris, 10 – Mario Chalmersas.

„Pistons“ gretose rezultatyviausiai žaidė Austinas Dave'as (18 tšk.), Benas Gordonas (16 tšk.) ir Tayshaunas Prince'as (11 taškų).

Dvidešimt penktąją pergalę 53–ose rungtynėse iškovojo septintąją vietą Rytų konferencijoje užimantis Dariaus Songailos Filadelfijos „76ers“ klubas.

Namuose Filadelfijos krepšininkai 77:71 (27:22, 19:24, 14:12, 17:13) įveikė absoliutų lygos lyderį San Antonijaus „Spurs“ (44 pergalės ir 9 pralaimėjimai) klubą ir nutraukė pastarojo keturių iš eilės pergalių seriją.

Vos keturias minutes (3:58) aikštelėje praleidęs lietuvis prametė dvitaškį, sugriebė 1 kamuolį bei prasižengė 2 kartus.

27 taškus į svečių krepšį įmetė Jrue Holiday'us, 13 – Spenceris Hawesas, 8 – Eltonas Brandas.

Svečių gretose sėkmingiausiai rungtyniavo Timas Duncanas (16 tšk. ir 13 atkovotų kamuolių), Antonio McDyesas (11 at. kam.) bei Gary's Nealas (po 11 taškų).

Tai buvo pačio nerezultatyviausios „Spurs“ krepšininkų rungtynės šiame sezone. Mažiausiai taškų – 72 – sausio 22–ąją jie buvo įmetę į Naujojo Orleano „Hornets“ ekipos krepšį.