2011 07 01 /20:35

Lietuvos devyniolikmečiai 53 taškų skirtumu nušlavė Pietų Korėją

Po ledinio dušo pasaulio vaikinų (iki 19 m) krepšinio čempionato starte, lietuviai spėjo atsigauti. Antrose C grupės rungtynėse Lietuvos rinktinė 117:64 (33:11, 30:21, 31:12, 23:20) nušlavė Pietų Korėją ir įsirašė pirmąją pergalę į savo sąskaitą.
D.Redikas, D.Pukis ir Ž.Skučas
D.Redikas dėl traumos rungtynėse nepasirodė / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Tai buvo pirmasis kartas, kai Kazio Maksvyčio auklėtiniai žaidė su kito, ne Europos, žemyno komanda. Galimybe reabilituotis po skaudaus antausio pirmose rungtynėse, devyniolimečiai pasinaudojo su kaupu.

Rungtynėse nepasirodė vienas komandos lyderių D.Redikas, kuris susižeidė vakarykštėse rungtynėse su Kroatija.

Fantastišką pasirodymą surengė Jonas Valančiūnas, kuris per 19 min pelnė 25 taškus, atkovojo 17 kamuolių ir blokavo 2 varžovų metimus. Be to, lietuvis pataikė visus 11-a savo mestų dvitaškių ir visas 3 baudas bei surinko net 45 naudingumo balus.

Rungtynių baigtis kone aiški buvo jau po keletos sužaistų mačo minučių. Lietuvos rinktinės persvara augo geometrine progresija ir 4-ąją minutę tapo dviženklė (16:5). Įpusėjus ketvirčiui pranašumas siekė 14 taškų (19:5), o bėgant paskutinėms minutėms peržengė ir dvidešimties taškų ribą (31:11). Įspūdingu žaidimu pasižymėjo lyderis J.Valančiūnas. Jis Per pirmąjį kėlinį pelnė 17 taškų (7/7 dvit.), atkovojo 11 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

Antrajame ketvirtyje situacija nesikeitė, o iniciatyvos ėmėsi ir atsarginiai rinktinės žaidėjai. Azijos krepšininkai niekaip negalėjo susitvarkyti su problemomis gynyboje, nes vienas po kito kamuolį į krepšį siuntė skirtingi mūsų šalies krepšininkai. Prieš didžiąją pertrauką Lietuvos rinktinės pranašumas siekė 31-ą tašką (63:32).

Lietuvių persvara augo ir antrojoje mačo pusėje, o prabėgus penkioms trečiojo ketvirčio minutėms jau šoktelėjo iki 40 taškų (78:38). Lietuviai laimėjo atkarpą 18:0 ir skaičiai švieslentėje varžovams turėjo badyti akis (88:40). Išlaikę daugiau nei solidžią persvarą lietuviai prieš prasidedant ketvirtajam rungtynių kėliniui pirmavo rezultatu 94:44.

100-to taškų ribą Lietuvos devyniolikmečiai peržengė prabėgus vos porai minučių ketvirtajame kėlinyje. A.Butkevičius smeigė tritaškį ir skirtumas darėsi vis nepadoresnis 101:46. Rungtynėse jokios intrigos nebeliko, tad lyderiams buvo leista pailsėti ir pasimėgauti itin maloniais skaičiais švieslentėje. Galutinis rungtynių rezultatas – 117:64.

Susitikimas turėjo prasidėti 18 valandą 15 minučių, tačiau dėl užsitęsusių rungtynių tarp Egipto ir Kinijos rinktinių rengėjams teko koreguoti tvarkaraštį. Dėl to mūsų jaunieji talentai dvikovą su azijiečiais pradėjo 18.45 valandą.

Lietuvos U-19 rinktinė: Vytenis Čižauskas, Renaldas Simanavičius, Rokas Giedraitis, Dovydas Redikas, Deividas Pukis, Edgaras Ulanovas, Arnas Butkevičius, Rolandas Jakštas, Tautvydas Sabonis, Žygimantas Skučas, Jonas Valančiūnas ir Egidijus Mockevičius.

1 kėlinys 2min.

Pirmuosius susitikimo taškus nuo baudų metimo linijos pelno Jonas Valančiūnas. Netrukus savo taškų sąskaitą praveria ir Vytenis Čižauskas (4:1).

1 kėlinys 4min.

J.Valančiūnas nusiėma kamuolį puolime ir realizuoja dvitaškį, netrukus gražiai ataką užbaigia Deividas Pukis. Edgaras Ulanovas sėkmingai užbaigė dvi atakas iš eilės (12:3).

V.Čižauskas savo prasiveržimą vainikuoja pelnytais taškais, sužaidus nepilnas 4 minutes lietuviai turi dviženklį pranašumą.

1 kėlinys 5min.

Po puikaus komandos draugo perdavimo J.Valančiūnas krauna kamuolį į krepšį, o jį dengęs varžovas pažeidžia taisykles (19:5).

1 kėlinys 8min.

Korėjiečiai privertė lietuvius suklysti lygioje vietoje ir pasižymėjo iš po krepšio. Lietuvos rinktinė ir toliau dominuoja, rungtynių nugalėtoja pradėjo aiškėti jau antrojoje pirmojo kėlinio pusėje. Po eilinių J.Valančiūno taškų skirtumas viršija 20 taškų (28:7).

1 kėlinys 10min.

Azijiečiai trumpą atkarpą laimi 4:0. Po pirmųjų 10 minučių lietuviai traiško oponentus 33:11.

J.Valančiūnas per pirmąjį kėlinį pelnė 17 taškų (7/7 dvit.), atkovojo 11 kamuolių ir surinko 30 naudingumo balų.

2 kėlinys

Jonas  Valančiūnas vien per pirmąsias dešimt minučių surinko 17 taškų ir atkovojo 11 kamuolių.

2 kėlinys 1min.

Giyun Kimas prameta tritaškį, ataką pradeda lietuviai.

R.Simanavičius dvitaškį prameta. Rezultatas nesikeičia.

2 kėlinys 2min.

Deda iš viršaus J.Valančiūnas.. Nors pirmuosius 4 taškus antrajame kėlinyjė įmetė Pietų Korėjos ekipa. 35:15.

2 kėlinys 3min.

Komandos keičiasi netaikliais metimais. Prameta D.Y.Lee bei R.Simanavičius.

A.Butekvičius meta dvitaškį. Pataiko. Tuo pačiu atsako varžovai. Skirtumas plius dvidešimt.

2 kėlinys 4min.

Antrajame kėlinyje vyksta apyligis žaidimas, tačiau lietuviai išsaugo susikrautą pranašumą 39:19.

2 kėlinys 5min.

Lietuviai atkarpą laimi 6:0 ir pranašumas dar auga. Po du taškus įmeta Pataiko Čižauskas, Skučas ir Mockevičius.

2 kėlinys 6min.

Vienas po kito taikliai krepšį atakuoja skirtingi Lietuvos rinktinės žaidėjai ir skirtumas šokteli (49:21).

Šiose rungtynėse Lietuvai negali padėti vienas lyderių Dovydas Redikas, kokia tiksli jo traumos priežastis kol kas neaišku.

Iš viršaus deda E.Mockevičius ir skirtumas dar auga: 53:21.

2 kėlinys 7min.

Nesėkmingų atakų seriją nutraukę korėjiečiai pasižymi du kartus iš eilės. 53:26.

2 kėlinys 8min.

Korėjiečiai nesusitvarko su problemomis gynyboje. Dėjimais savo atakas ir toliau užbaigia E.Mockevičius, du taškus prideda V.Čižauskas (12 tšk.) 59:28.

2 kėlinys 10min.

Plius 30, plius 33.

Pačioje pirmosios mačo pusės pabaigoje komandos apsikeitė nerezultatyviomis atakomis (63:32).

3 kėlinys

Prasideda trečiasis rungtynių kėlinys.

3 kėlinys 1min.

Pirmasis taškus pelno R.Jakštas, o puolime pasižymi ir korėjiečiai.

3 kėlinys 3min.

Per paskutiniąsias kelias minutes nei vienai, nei kitai komandai pasižymėti nepavyksta. 65:34

3 kėlinys 4min.

Penkis taškus iš eilės, dvitaškį, o vėliau tritaškį smeigia D.Pūkis. Skirtumas ... 75:36.

3 kėlinys 5min.

Skirtumas pasiekia 40 taškų ribą. 78:38.

3 kėlinys 6min.

Taškus ir toliau sėkminai renka J.Valančiūnas. Jo sąskaitoje – 23 taškai ir 16 atkovotų kamuolių. 80:40.

3 kėlinys 7min.

Plius 44.

3 kėlinys 9min.

Skirtumas auga iki 50...

3 kėlinys 10min.

Išlaikę daugiau nei solidžią persvarą lietuviai prieš prasidedant ketvirtajam rungtynių kėliniui pirmauja rezultatu 94:44.

4 kėlinys 1min.

Į akis krenta atkovotų kamuolių statistika. Ją lietuviai laimi 51 prieš 17.

4 kėlinys 3min.

100-to taškų ribą Lietuvos devyniolikmečiai peržengė prabėgus vos porai minučių ketvirtajame kėlinyje. A.Butkevičius smeigė tritaškį ir skirtumas darėsi vis nepadoresnis 101:46.

4 kėlinys 4min.

Kol kas Lietuvos rinktinėje taškų nepelnė tik R.Giedraitis. Jis prametė visus penkis dvitaškius.

4 kėlinys 7min.

Likus žaisti trims minutėms skirtumas išties nepadorus, bet mums labai malonus. Plius 50.