2012 07 24

Domantas Sabonis atkovojo net 27 kamuolius, bet 16-mečiai nusileido lenkams

Domantas Sabonis įspūdingai kovojo dėl atšokusių kamuolių, bet to Lietuvos šešiolikmečių rinktinės pergalei nepakako. Gintaro Razučio auklėtiniai Panevėžyje 69:77 (13:16, 24:20, 18:20, 14:21) nusileido Lenkijos komandai.
Domantas Sabonis
Domantas Sabonis / Alfredo Pliadžio nuotr.
Temos: 1 Domantas Sabonis

Rytoj mūsiškiai F grupėje lemiamame mače surems ginklus su bendraamžiais iš Graikijos.

Arvydo Sabonio sūnus Domantas po netaiklių metimų iš viso atsikovojo 27 atšokusius kamuolius ir pagerino savo paties pasiektą šio čempionato rekordą. Aukštaūgis taip pat pelnė 15 taškų, bet prarado 8 kartus.

Visa Lietuvos rinktinė šiame mače suklydo 26 kartus bei pataikė vos tris tritaškius iš 19 metimų.

Pirmasis kėlinys

Dvikovą lietuviai pradėjo sau nebūdingai vangiai ir sužaidus pusantros minutės mūsiškiai atsilikinėjo „sausai“ (0:6). Tylą šeimininkų pusėje nutraukė du taškus pelnęs Sabonis ir netrukus dar tiek pat pridėjo Žemgulis (4:6). Visgi pro šalį iš tolimų distancijų mėtę Razučio auklėtiniai per likusias šešias ketvirčio minutes nei paleido varžovus į priekį, nei patys persvėrė rezultatą savo naudai (13:16).

Antrasis kėlinys

Antrąjį kėlinį dvitaškiu pradėjo Lenkijos rinktinė, bet Krimelis į tai atsakė penkiais taškais paeiliui ir atstatė mačo pusiausvyrą (18:18). Lietuvos šešiolikmečiai tęsė po to sėkmingą žaidimą ir laimėjo atkarpą 8-2 (26:20). Visgi per likusį laiką mūsiškiai pranašumo neišsaugojo ir kėlinio pabaigoje septynis taškus be atsako pelnę lenkai trumpam buvo išsiveržę į priekį (35:36). Kitoje atakoje du taškus pelnė Krimelis ir rezultatas prieš ilgąją pertrauką nepasikeitė (37:36).

Trečiasis kėlinys

Po ilgosios pertraukos abi komandos žaidė taškas į tašką ir įpusėjus trečiajam kėliniui lietuviai priekyje buvo per vieną tolimą metimą (44:41). Antroje kėlinio pusėje pirmaujanti komanda keitėsi daug kartų ir paskutinėmis kėlinio sekundėmis po taiklaus lenko baudos metimo varžovai pirmavo (56:55). Šerkšnas dar turėjo galimybę persverti rezultatą, bet jo metimas skriejo pro šalį.

Ketvirtasis kėlinys

Ketvirtąjį kėlinį taikliu dvitaškiu pradėjo Razučio auklėtiniai, tačiau po to jie įkrito į gilią duobę. Mūsiškiai pralaimėjo beveik penkių minučių atkarpą 0-10 ir deficitas siekė devynis taškus (57:66). Mačo šeimininkai atsitiesė ir likus žaisti trejoms minutėms sumažino varžovų pranašumą iki dviejų taškų (66:68). Visgi mūsiškiai po to užstrigo varžovų gynyboje ir penkis taškus be atsako pelniusi Lenkijos rinktinė (66:73) palaidojo mūsiškių šansus iškovoti pergalę. Mačas pasibaigė rezultatu 69:77.

Lietuvos rinktinė: Antanas Krimelis 24 (6/9 dvit., 2/8 trit., 6/6 baud.), Domantas Sabonis 15 (7/10 dvit., 1/7 baud., 27 atk. kam., 8 kld.), Raimundas Žuklevičius 14, Mantas Šerkšnas 7, Tautvydas Paliukėnas 4, Deividas Žemgulis ir Dominykas Zupkauskas po 2.

Lenkijos rinktinė: Marekas Zywertas 23 (5/9 dvit., 3/7 trit., 4/8 baud.), Arturas Wlodarczykas 11, Kamilas Zywertas ir Filipas Prueferas po 10.