2015 01 16

Donatas Motiejūnas nesulaikomas – jis devintąkart iš eilės įmetė dviženklį taškų skaičių

„Houston Rockets“ klubui užteko sužaisti gerai pirmąjį kėlinį, kad švęstų galutinę pergalę prieš „Oklahoma Thunder“ ekipą. Tuo tarpu Donatas Motiejūnas NBA čempionate sužaidė dar vienerias puikias rungtynes, o „Rockets“ (28/12) krepšinininkai namie 112:101 (40:18, 24:35, 24:22, 24:26) susidorojo su „Thunder“ (18/20) atstovais.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.
Jamesas Hardenas per pirmąjį kėlinį įmetė 15 taškų, o jo vedama komanda ketvirtį laimėjo 40:18 ir per likusią rungtynių dalį neleido svečiams sukurti intrigos .

J.Hardenas šį sezoną 17-ąjį kartą pelnė bent 30 taškų – iš viso jo sąskaitoje ketvirtadienį buvo 31 taškas. Jis pirmauja visoje NBA pagal šį rodiklį. Oklahomos krepšininkai pralaimėjo trečią kartą iš paskutinių keturių rungtynių.

Galutinę pergalę „Rockets“ užsitikrino ketvirtojo kėlinio pradžioje, kai esant rezultatui 88:78 spurtavo 12:0 ir, įgiję triuškinantį pranašumą – 100:78, privertė varžovų trenerius ant suolo sodinti starto penketo žaidėjus.

Jau devintose rungtynėse iš eilės dviženklį taškų skaičių pelnantis Donatas Motiejūnas nugalėtojų gretose buvo vienas rezultatyviausių. Starto penkete susitikimą pradėjęs lietuvis per 29 minutes surinko 14 taškų (4/9 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai), atkovojo 4 atšokusius kamuolius, atliko 3 rezultatyvius perdavimu, kartą suklydo ir 3 kartus pažeidė taisykles.

Pirmoji komandų dvikova šį sezoną Oklahomoje buvo labai nerezultatyvi – „Rockets“ laimėjo 69:65

„Rockets“: Jamesas Hardenas 31 (3/7 dvit., 6/8 trit., 7/9 baud., 9 atk. kam., 10 rez. perd.), Trevoras Ariza 17, Donatas Motiejūnas 14, Dwightas Howardas (8 atk. kam.), Patrickas Beverley ir Joshas Smithas (7 atk. kam.) po 13.

„Thunder“: Kevinas Durantas 24 (4/6 dvit., 4/6 trit., 4/4 baud., 10 atk. kam.), Dionas Waitersas, Reggie Jacksonas ir Russellas Westbrookas (8 atk. kam., 8 rez. perd.) po 16, Serge Ibaka 13.

Šešioliktą nesėkmę iš eilės patyrė penkiolikos ekipų Rytų konferencijos bei absoliutus lygos autsaideris „New York Knicks“ (5 pergalės ir 36 pralaimėjimas) klubas.

Ketvirtadienį Londone 18,7 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „Knicks“ krepšininkai 79:95 (13:31, 24:25, 19:26, 23:13) turėjo pripažinti penktąją vietą Rytų konferencijoje užimančios „Milwaukee Bucks“ (21 pergalė ir 19 pralaimėjimų) komandos pranašumą.

25 taškus į nugalėtojų krepšį įmetė Carmelo Anthony, 13 – Travisas Wearas, 11 – Jose Calderonas, 11 – Timas Hardaway'us, 7 – Lance'as Thomas.

22 taškus nugalėtojams pelnė O.J. Mayo, 20 – Brandonas Knightas (6 perimti kamuoliai), 16 – Giannis Antetokounmpo, 14 – Khrisas Middletonas, 11 – Zaza Pachulia (14 atkovotų kamuolių).

Per 27 paskutiniąsias reguliariojo sezono rungtynes „Knicks“ krepšininkams pavyko iškovoti vos vieną pergalę.