2014 12 27 /11:30

Donatas Motiejūnas – vis dar starto penkete, „Rockets“ po pratęsimo palaužė „Grizzlies“

Net ir atvykus į ekipą naujokui Joshui Smithui, lietuvis Donatas Motiejūnas neprarado vietos startiniame „Houston Rockets“ (21/7) penkete, o išvykoje penktadienį kovojusios „raketos“ po 53 minučių kovos išsivežė pergalę iš Memfio prieš „Grizzlies“ 117:111 (24:31, 26:26, 29:24, 25:23, 13:7).
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Prisijunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

Iki pagrindinio laiko pabaigos likus žaisti penkias minutes,  svečiai dar pirmavo 10 taškų skirtumu, tačiau „Grizzilies“ (21/8) spurtas privertė „Rockets“ gelbėtis paskutinėmis ketvirtojo kėlinio sekundėmis.

Pratęsimą dvitaškiu išplėšė Hjustono klubo žvaigždė Jamesas Hardenas – 104:104, o jau per papildomas 5 minutes „Rockets“ nei karto neatsilikinėjo ir visas žaidimo vadžias laikė savo rankose.

Pradžioje abu baudos metimus pataikė Dwightas Howardas, iš toli pataikė Trevoras Ariza – 109:104. Šeimininkai po to kelis kartus priartėjo iki 2 taškų, bet rezultato taip ir nepersvėrė.

Per pratęsimą „Rockets“ 8 iš 13 taškų įmetė baudų metimais, o  „Grizzlies“ apskritai sukrapštė vos 7 taškus. Hjustono klubas šį sezoną laimėjo visus keturis žaistus pratęsimus.

„Rockets“ gretose debiutavo Joshas Smithas. Amerikietis mačą pradėjo nuo atsarginių žaidėjų suolelio ir per 32 minutes pelnė 21 tašką bei atkovojo 8 kamuolius.

Buvo kalbų, kad „Rockets“ naujokas J.Smithas išsums Lietuvos rinktinės žaidėją D.Motiejūną iš starto penketo, tačiau šįkart to neįvyko. Lietuvis aikštėje pasirodė nuo akistatos pradžios,  ant parketo praleido 31 minutę, įmetė 4 taškus (2/4 dvit.), atkovojo 6 kamuolius, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, blokavo 2 metimus, bet dukart suklydo ir sykį prasižengė.

„Rockets“: Jamesas Hardenas 32 (8/13 dvit., 2/4 trit., 10/11 baud., 8 atk. kam., 10 rez. perd.), Joshas Smithas 21 (9/21 met.), Trevoras Arizas 15 (10 atk. kam.), Corey Breweris 13.

„Grizzlies“: Marcas Gasolis 29 (11/20 dvit., 1/1 trit., 4/4 baud., 8 atk. kam.), Beno Udrihas 17, Quincy Pondexteris 14.

Dvidešimt ketvirtą nesėkmę 28-ose NBA reguliariojo sezono rungtynėse patyrė penkiolikos ekipų Rytų konferencijos ir absoliutus lygos autsaideris „Philadelphia 76ers“ klubas.

Penktadienį svečiuose 20 tūkst. žiūrovų akivaizdoje „76ers“ krepšininkai 93:114 (24:27, 27:34, 23:27, 19:26) turėjo pripažinti antrą pergalę iš eilės iškovojusios bei antrojoje pozicijoje Vakarų konferencijoje esančios „Portlan Trail Blazers“ (24 pergalės ir 7 pralaimėjimai) komandos pranašumą.

22 taškus į arenos šeimininkų krepšį įmetė Tony Wrotenas, 17 – Michaelas Carteris-Williamsas, 12 – K.J. McDanielsas, po 9 – Lucas Richardas Mbahas a Moute'as ir JaKarras Sampsonas, po 8 – Nerlensas Noelis, Robertas Covingtonas ir Henry'is Simsas.

28 taškais prie pergalės prisidėjo Damianas Lillardas (9 rezultatyvūs perdavimai), 25 – Wesley'is Matthewsas, 14 – Nicolas Batumas, 8 -Dorellas Wrightas bei C.J. McCollumas.

Tai buvo septintoji Portlando ekipos pergalė per aštuonerias paskutiniąsias reguliariojo sezono rungtynes.