2014 01 11

Donatas Motiejūnas žaidė su „Hawks“, tačiau jo keturių taškų „Rockets“ pergalei neužteko

Nesėkmę NBA čempionate patyrė Donato Motiejūno atstovaujama „Houston Rockets“ (23/14) ekipa, kuri išvykoje 80:83 (18:10, 23:29, 19:26, 20:18) nusileido „Atlanta Hawks“ (20/17) krepšininkams. Lietuvis aikštėje pasirodė antrame mače iš eilės ir sėkmingai išnaudojo progą, pelnęs 4 taškus.
Donatas Motiejūnas
Donatas Motiejūnas / „Reuters“/„Scanpix“ nuotr.

Likus kovoti 2 minutes iki rungtynių pabaigos, DeMarre‘as Carrollas pataikė tritaškį ir „Hawks“ persvėrė rezultatą 79:78.

Per kitas 100 sekundžių du taškus įsūdė tik šeimininkai – 81:78 ir svečiams paliko išlyginti rezultatą 15 sekundžių.

Likus žaisti 6 sek. Jeremy Linas pataikė tolimą dvitaškį ir sumažino „Rockets“ atsilikimą iki vieno taško 80:81. Tačiau bandymas gelbėtis baudomis buvo nevykęs – šeimininkai įmetė abu baudos metimus, apsigynė ir iškovojo pergalę.

D.Motiejūnas per 7 minutes pelnė 4 taškus (2/4 dvitaškiai, 0/1 tritaškiai), atkovojo 5 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą, 2 kartus prasižengė ir 2 sykius suklydo.

Pralaimėjusiems 25 taškus įmetė Jamesas Hardenas (7 atk. kam., 7 rez perd.), 15 – Dwightas Howardas (11 atk. kam.), 13 – Aaronas Brooksas, 11 – J.Linas.

Nugalėtojams Paulas Millsapas (7 atk. kam.) ir Kyle'as Korveris (4/7 tritaškiai) surinko po 20 taškų, Mike‘as Scottas pridėjo 14.

Kitame penktadienio mače penktąją pergalę iš eilės NBA pirmenybėse iškovojo „Brooklyn Nets“ (15/21) krepšininkai. Jasono Kiddo vadami „Nets“ atstovai namuose 104:95 (33:32, 20:13, 23:19, 13:25, 4:4, 11:2) po dviejų pratęsimų privertė pasiduoti titulą ginančią „Miami Heat“ (27/10) komandą.

Užtikrintą pergalę pasiekė absoliuti čempionato lyderė „Indiana Pacers“ (29/7) ekipa, kuri savoje arenoje 93:66 (18:18, 27:19, 20:14, 28:15) sutriuškino „Washongton Wizards“ (16/18) klubą.