2009 06 08

Dovana „Lakers“ krepšininkams – pergalė (video)

„Los Angeles Lakers“ krepšininkai žengė dar vieną didelį žingsnį 15-o NBA čempionų titulo link. Sekmadienį savo aikštėje jie po pratęsimo 101:96 įveikė „Orlando Magic“ ekipą ir serijoje iki keturių pergalių išsiveržė į priekį 2:0.
P.Gasolis buvo nesustabdomas per pratęsimą.
P.Gasolis buvo nesustabdomas per pratęsimą. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Baigiantis įprastam rungtynių laikui svečių gynėjas Courtney Lee turėjo progą paskutinę sekundę išplėšti pergalę (88:88), tačiau jo mėginimas pataikyti ore pakabintą kamuolį buvo nesėkmingas. Antro šanso „Lakers“ krepšininkai varžovams nedavė.

Per pratęsimą Pau Gasolis pelnė 7 taškus ir aikštės šeimininkai triumfavo antrose NBA finalo rungtynėse. „Man labai palengvėjo, kai Lee nepataikė to metimo, – nba.com sakė P.Gasolis. – Tai vos nesukėlė man širdies smūgio – galėjome atsidurti visiškai kitokioje situacijoje.“

„Magic“ turėjo galimybę iškovoti pirmą klubo istorijoje pergalę NBA finale. „Nepataikėme. Nežinau, ką daugiau pasakyti, – nusivylęs kalbėjo Orlando komandos treneris Stanas Van Gundy. – Gerai žaidėme, Hedo Turkoglu atliko puikų perdavimą, tiesiog nepataikėme.“

K.Bryantas nugalėtojams pelnė 29 taškus ir atliko 8 rezultatyvius perdavimus, o P.Gasolio sąskaitoje 24 taškai ir 10 atkovotų kamuolių. 19 taškų pridėjo Lamaras Odomas.

Svečių gretose sėkmingiausiai žaidė Rashardas Lewisas – 34 taškai ir 11 atkovotų kamuolių. H.Turkoglu pelnė 22 taškus, Dwightas Howardas – 17 taškų ir sugriebė 16 kamuolių. Kitas dvejas rungtynes komandos žais Orlande antradienį ir ketvirtadienį.