2011 07 24

Elitas išsaugotas: Lietuvos dvidešimtmečiai įveikė austrus

Lietuvos dvidešimtmečių krepšinio rinktinė išnešė sveiką kailį iš Europos U-20 čempionato Ispanijoje. Lemiamose rungtynėse dėl išlikimo A divizione lietuviai 78:62 (28:11, 16:20, 16:14, 18:17) nugalėjo Austrijos ekipą ir užėmė 14-tą vietą.
Lietuvos dvidešimtmečiai laimėjo lemiamą mūšį
Lietuvos dvidešimtmečiai laimėjo lemiamą mūšį / fibaeurope.com nuotr.
Temos: 1 Krepšinis

Mariaus Linarto auklėtiniai saugų pranašumą susikrovė jau po pirmųjų dešimties minučių, kai įgijo 17 taškų persvarą. Po antrojo kėlinio jis aptirpo iki keturių taškų, tačiau po didžiosios pertraukos vėl tapo solidus, todėl ketvirtasis kėlinys tebuvo formalumas.

Daugiausia – 17 – taškų prie pergalės pridėjo Giedrius Staniulis. Aukštaūgis buvo ne tik rezultatyviausias, bet ir atkovojo 18 kamuolių.

Lietuvių ir austrų keliai kovoje dėl 13–16 vietų buvo susikirtę ir trečiadienį. Tuomet Lietuvos rinktinė taip pat sutriuškino varžovus 91:68.

Sekmadienio popietę sprendėsi prieš kelias savaites pasaulio čempionų titulus iškovojusių devyniolikmečių likimas.

Po pergalingai pasibaigusių lemiamų rungtynių pasaulio čempionai galėjo lengviau atsikvėpti. Jie žais elito divizione, o kitą vasarą Lietuvos krepšinio federacija pirmenybes galės surengti Lietuvoje. Priešingu atveju, Jono Valančiūno kariaunai būtų tekę kautis su krepšinio užkampyje esančiomis valstybėmis dėl šlovės Lietuvai sugrąžinimo.

Fiasko Lietuvos rinktinė patyrė dar grupės varžybose. Dvidešimtmečiai pralaimėjo vokiečiams ir ukrainiečiams, nepateko į kitą etapą ir buvo priversti grumtis tik dėl 13–16 vietų. Optimizmo neatnešė ir ši išlikimo kova. Lietuviai dukart pralaimėjo serbams, kartą kroatams ir savo likimą sprendė paskutinėse rungtynėse su austrais. Tai buvo pirmas kartas pirmenybėse Bilbao mieste, kai dvidešimtmečiai laimėjo antrą mačą iš eilės. Mačą, kuris apsaugojo nuo gėdos ir kuris suteiks čempioniškajai Kazio Maksvyčio kartai galimybę pratęsti įspūdingų trofėjų kelią.

Mačo eiga:

Mačą kiek sėkmingiau pradėjo lietuviai ir sužaidus maždaug keturias minutes jie buvo priekyje 11:6. Po dviejų Dovydo Rediko baudos metimų įpusėjus kėliniui lietuviai pirmavo 15:9. Po laimėtos atkarpos net 17:0 Lietuvos dvidešimtmečių persvara jau išaugo iki 19 taškų – 28:9. Paskutinėmis sekundėmis austrai dar pelnė du taškus, tačiau po pirmojo kėlinio lietuvių persvara jau buvo solidi – 28:11.

Antrame kėlinyje po Ovidijaus Varanausko tolimo metimo Lietuvos persvara šoktelėjo iki 22 taškų – 35:13. Penkis taškus paeiliui pelnę austrai skirtumą čia pat sumažino iki 17 taškų – 18:35. Kėliniui artėjant prie pabaigos varžovai keli sykius sėkmingai atakavo iš toli ir priartėjo dar labiau – 29:40. Po dviejų kėlinių lietuviai priekyje buvo 13 taškų skirtumu – 44:31.

Trečiojo kėlinio pradžioje lietuviai vėl „šovė“ į priekį (51:33), bet įpusėjus kėliniui austrams pavyko suregzti kelias sėkmingas atakas ir priartėti bent jau iki 14 taškų – 55:41. Po trijų kėlinių lietuvių persvara siekė 15 taškų – 60:45.

Ketvirtajame rungtynių kėlinyje beliko tik formalumai. Nors austrai buvo priartėję iki 48:62, tačiau tai praktiškai buvo viskas, mat likus penkioms minutėms iki ketvirčio pabaigos lietuvių persvara šoktelėjo iki 20 taškų – 69:49. Dvidešimtmečiai galutinai šventė pergalę 16 taškų skirtumu – 78:62.

Lietuva: Giedrius Staniulis 17 (18 atk. kam.), Darius Tarvydas 13, Dovydas Redikas 11, Saulius Kulvietis 10, Paulius Dambrauskas 8, Ovidijus Varanauskas 6, Modestas Kumpys 5, Karolis Brusokas ir Arnas Butkevičius po 4.

Austrija: Antonas Mareschas 18, Lukas Linzeris 10, Romedas Vieideris 9.