2014 11 28

Antroje rungtynių pusėje atsibudęs „Žalgiris“ nubaudė „Nižnij Novgorod“ – 61:55

Penktadienio vakarą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai Eurolygoje pajuto pergalės skonį po dviejų pralaimėjimų iš eilės. Kauniečiai išvykoje nugalėjo Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipą. Žalgiriečiai buvo visiškai sutrikę pirmoje rungtynių dalyje, tačiau po pertraukos sugrįžo persimainę ir išplėšė ketvirtąją pergalę.
Artūras Gudaitis
Artūras Gudaitis / Eriko Ovčarenko / BNS nuotr.

Prisjunkite prie daugiau kaip 11 tūkst. sporto mėgėjų – tapkite 15min.lt sporto grupės nariu „Facebook“ tinkle. Spauskite LIKE.

„Nižnij Novgorod“ – „Žalgiris“ 55:61 (13:11, 24:12, 7:20, 11:18)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai didžiosios pertraukos metu padarė teisingas išvadas, kurios lėmė visiškai pasikeitusį žaidimą ir tokią reikalingą pergalę.

Ant ledo ritulio arenos įrengtoje krepšinio aikštėje žalgiriečiai rungtynes pradėjo lyg sustingę. Nesėkmingos atakos leido rusams dominuoti pirmoje kėlinio pusėje, tačiau iki kėlinio pabaigos „Žalgiris“ sumažino atsilikimą iki dviejų taškų. Tikroji krizė prasidėjo antrajame kėlinyje. Rusai greitai pabėgo 30:15, o prieš didžiąją pertrauką kauniečiai susikūrė nepavydėtiną 14 taškų deficitą.

Iš viso žalgiriečiai atkovojo net 47 kamuolius prieš varžovų 34.

Po G.Krapiko ir Š.Jasikevičiaus pamokų sugrįžę kauniečiai privertė klysti varžovus ir pagirtinai grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio. Tai lėmė daug sėkmingesnį žaidimą ir vos septynis rusų taškus trečiajame ketvirtyje. Likus žaisti dvi minutes ketvirtajame kėlinyje, rusai dar sugrąžino intrigą, tačiau šalčiau kėlinio pabaigą sužaidę svečiai šventė pergalę.

Iš viso žalgiriečiai atkovojo net 47 kamuolius prieš varžovų 34. Puolime buvo atkovoti net 17 kamuolių, o varžovai sugriebė vos penkis.

Tai buvo ketvirtoji žalgiriečių pergalė per 7 rungtynes, leidusi įsitvirtinti trečiojoje A grupės pozicijoje.

Rezultatyviausiai rungtyniavo 18 taškų surinkęs ir 7 kamuolius atkovojęs Jamesas Andersonas. Po 9 taškus bei 11 atkovotų kamuolių pridėjo Robertas Javtokas ir Paulius Jankūnas.

Šeimininkams 15 taškų pelnė T.Rochestie. T.Kinsey pridėjo 11 taškų.

Pirmojo rato Eurolygos turnyro mače namuose kauniečiai Rusijos vicečempionus sutriuškino 97:63.

Aštuntąsias Eurolygos reguliariojo sezono rungtynes Kauno „Žalgirio“ komanda gruodžio 4 dieną namuose žais su Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) komanda, kuriai svečiuose pirmojo rato mačą pralaimėjo 62:65.

Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ – Kauno „Žalgiris“ 55:61 (13:11, 24:12, 7:20, 11:18), 2500 žiūrovų.

Dvitaškiai: 13/33 (39 proc.) – 20/47 (42 proc.)
Tritaškiai: 4/18 (22 proc.) – 3/20 (15 proc.)
Baudos: 17/19 (89 proc.) – 12/18 (66 proc.)
Atkovoti kamuoliai: 34 – 47
Perimti kamuoliai: 6 – 7
Klaidos: 16 – 14
Rezult. perdavimai: 14 – 11
Blokuoti metimai: 1 – 2

„Žalgiris“: J.Andersonas 18 (7 atk. kam.), P.Jankūnas 9 (11 atk. kam., 3 per. kam.), R.Javtokas 9 (11 atk. kam.), L.Lekavičius 8, V.Lipkevičius 5, A.Gudaitis 4 (5 atk. kam.), V.Kariniauskas 4 (4 rez. perd., 2 per. kam.), D.Songaila 2, A.Milaknis 2, E.Ulanovas 0.

„Nizhny Novgorod“: T.Rochestie 15 (7 rez. perd.), T.Kinsey 11 (6 atk. kam., 2 per. kam.), T.Thompkinsas 8.

A grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Madrido „Real“ (Ispanija) 5 2 599:549
2. Stambulo „Anadolu Efes“ (Turkija) 4 2 441:422
3. Kauno „Žalgiris“ 4 3 517:491
4. Kazanės „Uniks“ (Rusija) 3 4 532:515
5. „Nižnij Novgorod“ (Rusija) 3 4 523:587
6. Sasario „Dinamo“ (Italija) 1 5 491:539

Ketvirtasis kėlinys: „Nižnij Novgorod“ – „Žalgiris“ 55:61 (13:11, 24:12, 7:20, 11:18)

40 min. D.Chvostovo tritaškis sugrąžino viltį šeimininkams. Tačiau šalčiau kėlinio pabaigą sužaidę svečiai šventė pergalę.

38 min. Trečią dvitaškį iš eilės pataikė L.Lekavičius – 52:60.

36 min. L.Lekavičius dar kartą pasižymėjo, tačiau tuo pačiu atsakė ir T.Thompkinsas – 52:56.

34 min. Kauniečiai visiškai perėmė iniciatyvą. Dvitaškį pataikė ir L.Lekavičius – 48:54.

32 min. Rusai pirmieji pelnė taškus, tačiaupo  D.Songailos dvitaškio ir J.Andersono tritaškio lietuviai jau pirmavo. Dar vieną tritaškį pridėjo ir V.Lipkevičius – 46:52.

Trečiasis kėlinys: „Nižnij Novgorod“ – „Žalgiris“ 44:43 (13:11, 24:12, 7:20)

30 min. A.Gudaitis užsidirbo techninę pražangą už vaidybą. Rusai sumetė tris baudos metimus, o P.Jankūnas atsakė dvitaškiu. L.Lekavičius mažino skirtumą iki dviejų taškų.

28 min. T.Rochestie taikliai atakavo. A.Gudaitis rinko taškus baudų metimais – 41:39.

26 min. Skirtumą toliau mažino R.Javtokas ir J.Andersonas. Rusų pirmuosius taškus šiame kėlinyje pelnė T.Thompkinsas. J.Andersonas prasižengė ketvirtąjį kartą ir sėdo ant suolo, o R.Javtokas mažino skirtumą iki dviejų taškų – 39:37.

24 min. Pirmąjį tritaškį iš dešimties bandymų pataikė P.Jankūnas. Dvitaškį pridėjo ir skirtumą iki septynių taškų sumažino J.Andersonas – 37:30.

22 min. J.Andersonas dvitaškiu pradėjo šio kėlinio statistiką. Gynyboje užtikrintai sužaidė P.Jankūnas – 37:25.

Antrasis kėlinys: „Nižnij Novgorod“ – „Žalgiris“ 37:23 (13:11, 24:12)

20 min. Po P.Jankūno dvitaškio lietuvių viltis triuškino M.Krivošejevo dėjimas. Pirmuosius taškus pelnė V.Lipkevičius. Per pirmąją rungtynių dalį kauniečiai susikūrė nepavydėtiną 14 taškų deficitą.

18 min. Po sudėtingo T.Kinsey dvitaškio rusai pirmavo jau penkiolika taškų. A.Milaknis įmetė vieną baudos metimą, o antrąjį pataisė A.Gudaitis – 33:18.

16 min. T.Kinsey įmetė lengvą dvitaškį, o „Žalgirio“ atakos strigo. Du baudos metimus realizavo R.Javtokas – 26:15.

14 min. J.Baburinas didino rusų pranašumą. Dar vieną neįtikėtiną tritaškį pataikė S.Antonovas ir privertė G.Krapiką prašyti minutės pertraukėlės. Atsilikimą mažino J.Andersonas – 22:13.

12 min. S.Antonovas kėlinį pradėjo tritaškiu – 16:11.

Pirmasis kėlinys: „Nižnij Novgorod“ – „Žalgiris“ 13:11

10 min. Svarbius dvitaškius kėlinio pabaigoje pataikė P.Jankūnas ir J.Andersonas.

8 min. R.Javtokas pelnė tris taškus ir pagerino kauniečių situaciją, tačiau taikliai atakavo ir rusai – 13:7.

6 min. V.Kariniauskas pridėjo dar vieną dvitaškį į savo sąskaitą. „Žalgiriui“ sunkiai sekėsi gintis, rusai lengvai nusiėmė kamuolius po lietuvių krepšiu – 7:4.

3 min. Pirmuosius rusų ekipos taškus pelnė T.Rochestie. V.Kariniauskas lygino rezultatą, tačiau šeimininkų legionierius pasižymėjo ir vėl. T.Kinsey pridėjo dar vieną dvitaškį – 6:2.

Startinis „Žalgirio“ penketas: Artūras Gudaitis, Vaidas Kariniauskas, Paulius Jankūnas, Artūras Milaknis, Jamesas Andersonas.