2013 11 07

Eurolyga: tik antroje rungtynių pusėje atsigavęs „Lietuvos rytas“ po nervų karo pralaimėjo „Maccabi“ klubui

Ketvirtadienį „Lietuvos ryto“ ekipa ketvirtose Eurolygos rungtynėse susitiko su „Maccabi“ klubu. Mačo pradžioje savo žaidimo neradusi, bet po pertraukos atsigavusi Vilniaus ekipa priešinosi Tel Avivo klubui iki paskutinės minutės, tačiau lemiamomis sekundėmis teko pripažinti varžovų pranašumą 74:76 (18:26, 15:19, 22:14, 19:17).
Renaldas Seibutis
Rungtynių akimirka / 15min.lt/Juliaus Kalinsko nuotr.

SPORTO grupė „Facebook“. Prisijunk ir tu, diskutuok, sužinok dar daugiau įdomių naujienų. Spausk LIKE.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšinio komanda ir toliau lieka įklimpusi nesėkmių liūne – vilniečiai pralaimėjo jau penktąjį mačą iš eilės. Nuo spalio 24-osios pergalės skonio nepatyrusią „Lietuvos ryto“ ekipą šįkart nuskriaudė galinga Tel Avivo „Maccabi“ komanda. Sostinės komanda Eurolygos D grupės ketvirtame ture nusileido Izraelio čempionams „Maccabi“ 74:76 (18:26, 19:15, 22:14, 19:17).

Izraelio ekipa pirmavo beveik visą mačą ir galiausiai šventė galutinę pergalę – dabar žydai turi 3 laimėjimus grupėje ir vieną nesėkmę, o vilniečiai po keturių turų turi vieną pergalę. „Lietuvos rytas“ tęsia nesėkmių seriją – nusileista Eurolygoje Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Vitorijos „Laboral Kuxta“, VTB lygoje – Sankt Peterburgo „Spartak“ ir Kazanės „Uniks“ ekipoms.

Jau rungtynių pradžioje į priekį išsiveržę „Maccabi“ krepšininkai davė suprasti, jog iš „Siemens“ arenos jie norės išvažiuoti nugalėtojais: nors po Stepono Babrausko tritaškio pirmojo kėlinio viduryje šeimininkai atsiliko 5:8, jau 8 min. Tel Avivo ekipa pirmavo 18:9.

Po pirmojo kėlinio svečiai iš Izraelio pirmavo 8 taškų persvara 26:18 ir nebuvo nusiteikę mažinti apsukų.

„Lietuvos rytas“ 12-ąją min. dar parodė nagus, sumažinęs atsilikimą iki 23:26, tačiau „Maccabi“ spurtavo ir ketvirčio viduryje pirmavo 34:23. Maža to – 8 min. žydai jau turėjo solidų 15 taškų pranašumą – 40:25.

Trečiojo kėlinio 4 min. Tel Avivo atstovai jau buvo įgiję 19 taškų persvarą – 54:35, o vilniečiai tik pasyviai stebėjo žydų klubo siautėjimą „Siemens“ arenoje. Net ir minutės pertraukėlės vilniečiams nebuvo itin naudingos – žaidėjai priekaištavo vienas kitam, o ekipos strategas Dirkas Bauermannas tik atkakliai kalbėjo apie būtinumą žaisti komandinį žaidimą. Tačiau didelės įtakos sostinės ekipos žaidėjų žaidimui vokiečių trenerio žodžiai neturėjo – kaip nesisekė „Lietuvos rytui“, taip ir nesisekė.

Tiesa, viskas apsivertė trečiojo kėlinio 8 min. kai vilniečiai sugebėjo po Omaro Cooko tritaškio metimo sumažinti skirtumą iki 48:57, o jau po Renaldo Seibučio tolimo šūvio rezultatas tapo 55:59.

Ketvirtojo ketvirčio pradžioje „Maccabi“ vėl įgijo šiokią tokią persvarą – 65:60.

Likus žaisti 5 min. žydai vis pirmavo 6 taškų skirtumu – 70:64, tačiau likus žaisti 2 min. po Martyno Gecevičiaus tritaškio vilniečiai sugebėjo išsiveržti į priekį 71:70. Tačiau lemiamas dvikovos momentas „Lietuvos rytui“ nepasisekė – vilniečiams pralaimint 74:76 jie nesugebėjo surengti normalios atakos ir R.Seibučio mestas desperatiškas metimas tikslo nepasiekė.

Statistika:

„Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius 24, Renaldas Seibutis 15 (4 rez. perd.), Omaras Cookas 10 (5 rez. perd.), Milenko Tepičius ir Darius Songaila – po 6, Juanas Palaciosas 4 (10 rez. perd.).

„Maccabi“: Devinas Smithas 18, Ricky Hickmanas 11, Shawnas Jamesas ir Sofoklis Schortsanitis (7 atk. kam.) – po 10, Yogevas Ohayonas ir Joe Inglesas (6 rez. perd.) – po 8, Tyrese‘as Rice‘as 6, Davidas Blu 5.

„Lietuvos rytas“ – „Maccabi“

Dvitaškiai: 44 proc. (20/45) – 55 proc. (19/34)

Tritaškiai: 34 proc. (9/26) – 44 proc. (8/18)

Baudų metimai: 77 proc. (7/9) – 63 proc. (14/22)

Atkovoti kamuoliai: 35 – 32

Perimti kamuoliai: 11 – 4

Rezultatyvūs perdavimai: 19 – 20

Klaidos:  14 – 19

Kitose grupės rungtynėse netikėtą nesėkmę savo aikštėje patyrė Vitorijos „Laboral Kutxa“ komanda, 63:73 (15:25, 17:6, 19:23, 12:19) pralaimėjusi pirmąją pergalę iškovojusiems Belgrado „Crvena Zvezda“ krepšininkams.

D grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės, pralaimėjimai, taškų santykis):

1. Tel Avivo „Maccabi“ (Izraelis) 3 1 325:298
2. Krasnodaro „Lokomotiv“ (Rusija) 3 1 285:279
3. Atėnų „Panathinaikos“ (Graikija) 2 2 337:316
4. Vitorijos „Laboral Kutxa“ (Ispanija) 2 2 306:312
5. Belgrado „Crvena Zvezda“ (Serbija) 1 3 325:336
6. Vilniaus „Lietuvos rytas“ 1 3 275:312

Į antrąjį varžybų etapą – Top 16 turnyrą – pateks keturios geriausios grupės komandos.

„Lietuvos rytas“ – „Maccabi“ 74:76 (18:26, 15:19, 22:14, 19:17)

Ketvirtasis kėlinys

10 min. Likus 30 sek. Vilniaus komanda turėjo galimybę išsiveržti į priekį, tačiau O.Cooko perdavimas buvo netikslus ir lietuviai prarado kamuolį. Tel Avivo ekipa pasinaudojo dovanėle ir pelnė taškus – „Lietuvos rytas“ atsiliko jau trimis taškais 71:74. Tačiau šios dienos didvyris M.Gecevičius pasiduoti nesiruošė – trys taškai, ir lygu 74:74. Tačiau įsiaudrinusių Vilniaus ekipos sirgalių šventę sugadino ne kas kitas, o T.Rice'as. Ir sostinės ekipa nesugebėjo išsigelbėti per likusias 6 sek. „Maccabi“ komandai pralaimėta rezultatu 74:76.

7 min. M.Gecevičiaus baudos metimai nubraukė varžovų persvarą iki 2 – 68:70. To negana – trys Martyno taškai, ir „Lietuvos rytas“ jau priekyje vienu tašku 71:70. Arena tiesiog siautė.

6 min. Aikštėje virė tikras nervų karas. Tel Avivo krepšininkai taip pat jautė įtampą, S.Schortsanitis sužingsniavo ir užsidirbo pražangą puolime. „Lietuvos rytas“ apsukų nemažino ir toliau spaudė varžovus. M.Tepičius pataikė 2 taškus ir 66:70.

4 min. „Rytas“, „Rytas“ skambėjo arenoje, ir tai įkvėpė M.Gecevičių, kuris šovė dar vieną taiklų tritaškį, Vilniaus ekipa priartėjo prie „Maccabi“ 64:67.

2 min. Vilniečius aistruoliai nuo pat pirmų lemiamo ketvirčio minučių pasitiko su milžinišku palaikymu, o varžovų atakų metu arena spengė nuo triukšmo. Tris taškus į varžovų krepšį įskraidino M.Gecevičius, dar du pridėjo M.Tepičius, Varžovai atsakė taikliu tolimu šūviu, ir skirtumas buvo 5 taškai – 60:65.

Trečiasis kėlinys 55:59 (18:26, 15:19, 22:14)

9 min. M.Tepičius įmetė du taškus ir „Siemens“ arena pasitiko varžovų ataką kurtinančiu triukšmu – apsiginti pavyko. Ir R. Seibutis žudė varžovus toliau – dar trys taškai 55:59. Vilniečiai jau alsavo priešininkams į nugarą. Prieš lemiamą kėlinį sostinės ekipa turėjo tik 4 taškų deficitą.

8 min. Visa arena skandavo „Rytas“, o O.Cookas dar labiau įaudrino sirgalius pataikydamas tris taškus 50:59.

7 min. Atrodė, vilniečių laivas jau po truputį skendo, bet R.Seibutis inicijavo savo komandos spurtą. Keli taiklūs krepšininko metimai, prie Renaldo prisidėjo D.Songaila, ir minimali viltis grįžo į areną 45:57.

3 min. Po pertraukos žaidimas nesikeitė, „Lietuvos rytui“ sunkiai sekėsi tiek pulti, tiek gintis. Varžovai vilniečių aikštės pusėje jautėsi laisvai ir vieną po kitos rengdavo rezultatyvias atakas. Sostinės komandos deficitas pasiekė 19 taškų, 35:54.

Po dviejų kėlinių rezultatyviausi „Lietuvos ryto“ komandoje: M.Gecevičius 11, R.Seibutis 8, O.Cookas 7.

„Maccabi“: D.Smithas, J. Inglesas ir S.Schortsanitis po 8.

„Lietuvos rytas“ – „Maccabi“ 33:45 (18:26, 15:19)

Dvit. 47 proc. (8 iš 17) – 70 proc. (12 iš 17)

Trit. 28 proc. (4 iš 14) – 50 proc. (6 iš 12)

Atk. kam. 14 – 17

Antrasis kėlinys 33:45 (18:26, 15:19)

10 min. Visą „Siemens“ areną ant kojų pakėlė taiklus M.Gecevičiaus šūvis iš toli. Kėlinys baigėsi rezultatu 33:45.

7 min. Vilniečiai sunkiai atrasdavo kelių Tel Avivo krepšio link ir priešininkų pranašumas netirpo. Tačiau puikų reidą į varžovų baudos aikštelę surengė O.Cookas 29:41.

6 min. „Lietuvos rytui“ niekaip nepavyko atgaivinti savo puolimo ir priartėti prie varžovų. J.Palaciosas nesugebėjo apsiginti prieš S.Schortsanitį ir šis pelnė du taškus su pražanga 25:37.

5 min. Sostinės komandos puolimas sustojo, T.Lydekai nepavyko užbaigti atakos rezultatyviai iš po krepšio, o varžovai įmetė du tritaškius iš eilės. Tel Avivo ekipa vėl įgijo 11 taškų pranašumą 23:34.

4 min. Komandos apsikeitė taikliomis atakomis, „Lietuvos ryto“ komandoje pasižymėjo M. Tepičius.

1 min. Kėlinį Vilniaus ekipa pradėjo ryžtingai – M.Gecevičius smeigė tris taškus 21:26.

Pirmasis kėlinys 18:26

9 min. Puikiai gynėsi A.Glyniadakis – kelis kartus neleidęs S.Schortsaničiui pelnyti taškų. „Lietuvos rytas“ priartėjo prie varžovų. Tačiau paskutinėmis sekundėmis apsiginti nepavyko ir kėlinys baigėsi rezultatu 18:26.

7 min. Kelias minutes komandoms sunkiai sekėsi rinkti taškus, o pirmieji varžovų gynybą įveikė „Lietuvos ryto“ krepšininkai. Puikiai gynyboje žaidęs R.Seibutis perėmė kamuolį iš varžovo ir pelnė lengvus taškus iš po krepšio. 16:22.

4 min. Kėlinį kiek sėkmingiau pradėjo svečiai, kurie jau pirmosiomis minutėmis atitrūko nuo vilniečių. „Maccabi“ ekipa sėkmingai šaudė iš toli. Per kelias minutes pataikė 3 tolimus metimus ir pabėgo nuo Vilniaus ekipos 16:7.

Starto penketai:

„Lietuvos rytas“: O.Cookas, S. Babrauskas, R.Seibutis, J.Palaciosas, D.Songaila.

„Maccabi“ : T.Rice'as, Sh.Jamesas, D.Smithas, R.Hickmanas, J.Inglesas.

--------------------------------------------

Šio vakaro mačo favorite yra laikoma komanda iš Tel Avivo, kuri savo sąskaitoje po trijų rungtynių turi dvi pergales ir vieną nesėkmę.

Nepaisant lažybų tarpininkų prognozių, galima drąsiai teigti, jog kova aikštėje bus įtempta – Vilniaus ekipai reikia taškų, jei ji nori kilti iš turnyrinės lentelės apačios, o „Maccabi“ taip pat nenori prarasti taškų, nes siekia pirmos vietos D grupėje.

„Lietuvos ryto“ ekipa sezono pradžioje įrodė, kad gali gerai žaisti – puikus pasirodymas Eurolygos atrankos varžybose ir pirmose rungtynėse po įtemptos kovos 84:83 parklupdytas Atėnų „Panathinaikos“ klubas.

Tiesa, kitos dvejos Eurolygos rungtynės vilniečiams nenusisekė. Nuvažiavę į Krasnodarą, sostinės krepšininkai turėjo pripažinti vietos „Lokomotiv“ komandos pranašumą 53:68, o kitą savaitę, susitikę su ispanų „Laboral Kutxa“, Lietuvos klubo krepšininkai aikštę paliko dar prastesnės nuotaikos – pralaimėta 64:85.

Šio vakaro vilniečių varžovui Eurolygos turnyre sekasi geriau: nors pralaimėjimų išvengti nepavyko, tačiau Tel Avivo „Maccabi“ dalinasi pirmąją  grupės vietą su kitais trimis klubais – Atėnų „Panathinaikos“, Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Vitorijos „Laboral Kutxa“ (po dvi pergales ir po vieną pralaimėjimą).

„Maccabi“ ekipa per nagus gavo pirmajame Eurolygos susitikime – 80:84 pralaimėjo „Laboral Kutxa“ ekipai. Kitose dvejuose mačuose Tel Avivo krepšininkai neklupo – 96:82 įveikta „Crvena Zvezda“ ekipa ir nušluota Kransnodaro „Lokomotiv“ komanda 73:58.

Tel Avivo ekipa šią vasarą prarado kelis svarbius komandai žaidėjus – Liorą Eliyahu ir Davidą Loganą, tačiau prie komandos prisijungė ne ką prastesni krepšininkai. „Maccabi“ įsigijo „Lietuvos rytui“ atstovavusį Tyrese'ą Rice‘ą, kuris naujajam klubui per rungtynes vidutiniškai pelno po 6 taškus ir atlieka po 3 rezultatyvius perdavimus.

„Maccabi“ į savo gretas pasikvietė ir „centrų“ siaubą Sofoklį Schortsianitį, šis aikštėje praleidžia 18 minučių ir surenka vidutiniškai po 8,3 taško.

Tačiau pirmaisiais smuikais trijose pirmose Eurolygos rungtynėse griežė Joe Inglesas ir Ricky Hickmanas. Abu prie komandos sąskaitos vidutiniškai prideda po 14,7 taško.

Nepaisant to, kad atvažiavę į Vilnių „Maccabi“ krepšininkai po trijų turų jaučiasi geriau, sostinės ekipa jiems numačiusi rimtą pasipriešinimą. „Lietuvos ryto“ ekipos treneris prieš mačą buvo nusiteikęs kovingai.

„Žaidžiame vien sunkias, varginančias rungtynes. Sakau savo vyrams, kad turime suvyriškėti, negalime slėptis. Turime su tuo susitaikyti ir demonstruoti tokį žaidimą, kokį žaidėme prieš dvi savaites“, – prieš mačą kalbėjo Vilniaus ekipos strategas.