2010 11 10

Dramatiškos rungtynės su laiminga pabaiga Kauno „Žalgiriui“ (nuotraukos, video)

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai po atkaklios, permainingos ir dramatiškos kovos iškovojo ilgai lauktą pergalę svečiuose. Kauniečiai 92:88 parklupdė Ispanijos čempionę Vitorijos „Caja Laboral“ ekipą ir su trimis pergalėmis po keturių žaistų turų pakilo į A grupės viršūnę. Be to, tai buvo pirmoji istorijoje žalgiriečių pergalė Vitorijoje.
„Žalgirio“ ir „Caja Laboral“ dvikovos akimirka
Kauniečiai iškovojo istorinę pergalę Vitorijoje. / AFP/„Scanpix“ nuotr.

Didžiausiu rungtynių atradimu tapo Kauno „Žalgirio“ legionierius Mirza Begičius. Jis ne tik vedė  komandą į pergalę ir pelnė 18 taškų, bet ir surinko 28 naudingumo balus. Prie trečiosios kauniečių pergalės Eurolygoje svariai prisidėjo 16 taškų įmetęs Martynas Pocius, kuris taikliai metė itin svarbius paskutiniuosius baudų metimus.

Svečių gretose nenustabdomas buvo 24 taškus pelnęs Martinas Rančikas. Buvusi A grupės lyderė „Caja Laboral“ dabar sąskaitoje turi 2 pergales ir 2 pralaimėjimus.

Pirmoji rungtynių dalis sėkmingiau prasidėjo šeimininkams. „Caja Laboral“ buvo įgijusi net 10 taškų persvarą, tačiau likus 3 minutėms scenarijus ėmė keistis. Po A.Petrovičiaus paprašytos minutės pertraukėlės kauniečiai spurtavo 14:2 ir kėlinį baigė pirmaudami 24:22.

Antrajame prasidėjusi atkakli ir permaininga kova tęsėsi iki rungtynių pabaigos. Žalgiečiai diktavo sąlygas kovodami dėl atšokusių kamuolių, tačiau puolime sėkmingai žaidė abi ekipos. Aikštės šeimininkai rezultatą persvėrė tik septintą minutę, kai sudėtingą dvitaškį įmetė Pau Ribas. Vis dėlto Paulius Jankūnas kėlinio pabaigoje pelnė dvitaškį ir paliko „Žalgiriui“ dviejų taškų persvarą 43:41.

Po didžiosios petraukos aikštėje stebuklus išdarinėjo M.Begičius. Nepaisant itin sėkmingo žalgiriečio žaidimo, nė viena komanda neįgijo didesnio pranašumo ir kulminacija persikėlė į paskutinį ketvirtį.

Ketvirtame kėlinuke vaizdas aikštėje nesikeitė. Kauno „Žalgirį“ į priekį tempė ne tik M.Begičius, bet ir M.Kalnietis, M.Pocius, T.Delininkaitis, P.Jankūnas. Beveik visas paskutines 10 minučių minimalų pranašumą turėjo svečiai. Paskutinę rungtynių minutę sėkmingai realizavę baudų metimus žalgiriečiai pagaliau iškovojo pergalę svečiuose. Galutinis rungtynių rezultatas – 92:88.

„Caja Laboral“: Martinas Rančikas 21, Mirza Teletovičius 17, Marcelinho Huertasas 14, Pau Ribas ir Davidas Loganas po 7.

„Žalgiris“: Mirza Begičius 18, Martynas Pocius 16, Mantas Kalnietis 14, Paulius Jankūnas 12 (13 atk. kam.), Travisas Watsonas 11 (7 atk. kam.), Tomas Delininkaitis 9, Artūras Milaknis 6, DeJuanas Collinsas 4, Tadas Klimavičius 2.

Prieš rungtynes

Tiek Kauno „Žalgiris“, tiek Vitorijos „Caja Laboral“ šio vakaro susitikime negalės remtis visa sudėtimi. Žalgiriečiams tikrai nepadės legionieriai A.Čapinas bei M.Brownas, o šeimininkų gretose aikštėje nepasirodys M.Haislipas ir M.Rančikas (kaip vėliau matėme – jis ne tik žaidė, bet ir buvo rezultatyviausias mažo žaidėjas).

Prieš dvikovą savo nuomone apie būsimą mačą pasidalijo abiejų komandų treneriai.

Vitorijos „Caja Laboral“ ekipų baskų vyriausiasis treneris Duško Ivanovičius tvirtino, kad „Žalgiris“ yra pavojinga komanda, kuri mėgsta žaisti greitai, todėl gali iškovoti pergalę bet kur.

„Žalgirio“ strategas A.Petrovičius teigė, kad pagrindinė komandos užduotis bus naudoti tinkamas gynybos sistemas. Treneris iš kiekvieno savo auklėtinio tikisi maksimalių pastangų gynyboje ir džiaugiasi, kad ekipai galės padėti nesunkiai susižeidę T.Delininkaitis bei D.Collinsas.

Niekas neabejoja, kad trečiadienį žalgiriečius priimsiantys „Caja Laboral“ krepšininkai nebus svetingi ir stengsis išnaudoti namų pranašumą. O ar gali pastaruosius kelis sezonus išvykos rungtynių komplekso niekaip neatsikratantis Kauno „Žalgiris“ tikėtis pergalės? M.Kalnietis įsitikinęs, kad gali: „Mes tikime, kad nebūsime tik namų komanda, o galėsime kovoti ir išvykoje.“

Komandų lyderiai

„Caja Laboral“: Davidas Loganas (vid. 16,5 tšk.), Stanko Baračas (13,7 tšk.), Mirza Teletovičius (13,3 tšk.)

„Žalgiris“: Martynas Pocius (13,7 tšk.), Paulius Jankūnas (11,3 tšk.), Tomas Delininkaitis (10 tšk.).

Lažybų tarpininkų prognozės

Lietuvos lažybų tarpininkai neabejoja lengva Ispanijos ekipos pergale. Už „Caja Laboral“ pergalę siūloma lažintis santykiu 1:1,14, tuo tarpu Kauno „Žalgirio“ sėkmė vertinama santykiu 1:6,2.

1 kėlinys 1 min.

Komandos rungtynes pradeda tokiais startiniais penketais:

„Caja Laboral“: Ribasas, Teletovičius, Baračas, San Emeterio, Loganas.

„Žalgiris“: Collinsas, Šalenga, Milaknis, Jankūnas, Watsonas.

1 kėlinys 1min.

Pirmą ginčo kamuolį laimi svečiai, tačiau pirmoji jų ataka iš toli nesėkminga.

Šios dienos taškų sąskaitą atidaro T.Watsonas. „Žalgiris“ išsiveržia į priekį.

Du taiklūs šeiminkų baudų metimai ir rezultatas lygus.

M.Haislipas pasirodo aikštelėje ir Kauno gerbėjų viltys, kad traumuotas krepšininkas nežais, nepasiteisina.

1 kėlinys 2min.

D.Collinsas perima kamuolį ir netaiklų jo metimą iš po krepšio pataiso P.Jankūnas.

1 kėlinys 3min.

Apmaudžiai klysta T.Watsonas, laimė, varžovų metimas netaiklus.

1 kėlinys 4 min.

Gražus P.Jankūno perdavimas T.Watsonui ir „Žalgiris“ priekyje.

1 kėlinys 5 min.

T.Watsonas jau pelnė 6 iš 8 „Žalgirio“ taškų. Gera vidurio puolėjo rungtynių pradžia.

Po reklaminės minutės pertraukėlės aikštėje pasirodo M.Pocius ir M.Kalnietis.

1 kėlinys 6 min.

Du „Caja Laboral“ taškai, o nesportinę pražangą užsidirba A.Milaknis.

1 kėlinys 7 min.

Šeimininkų persvara didėja iki 7 taškų. O ką tik komandas skyrė 2 taškai.

1 kėlinys 8 min.

Aikštelėje pasirodo T.Delininkaitis, o M.Kalnietis pelno pirmuosius savo taškus šiame mače.

Perspėjimas „Žalgirio“ gynėjams! Antrąjį tritaškį pelno šeimininkai.

P.Ribas baigia greitą ataką ir skirtumas išauga jau iki 10 taškų. Reikia sustabdyti priešininkus!

M.Begičius ne tik pelno 2 taškus, bet įmeta baudą.

1 kėlinys 9 min.

Regis, minutės pertraukėlė išeina į naudą. M.Kalnietis pelno 3 taškus ir persvara tirpsta iki 4 taškų.

Idealiai tiksliai žaidžia M.Begičius. Dar 2 jo taškai.

1 kėlinys 10 min.

Ribas prasižengia antrą kartą, o M.Kalnietis realizuoja abu baudų metimus.

Po fantastiško M.Kalniečio dėjimo „Žalgiris“ persveria rezultatą. Puiki kauniečių atkarpa.

Pirmą kėlinuką šeimininkai baigia netaikliu metimu ir svečiai kol kas pirmauja 2 taškais. Labai permainingas pirmasis kėlinys sėkmingiau baigiasi kauniečiams.

2 kėlinys 1 min.

M.Pocius antrą kėlinį pradeda netaikliu tolimu metimu.

M.Pocius pelno du taškus ir dar išprovokuoja varžovo pražangą!

2 kėlinys 2 min.

Nuostabaus perdavimo sulaukęs T.Klimavičius pelno 2 taškus ir atkuria 5 taškų persvarą.

Taiklus T.Delininkaičio tritaškis!

2 kėlinys 3 min.

Dovanėlė varžovui ir lengvi taškai iš po krepšio.

2 kėlinys 4 min.

Žingsniai T.Klimavičiui ir dar viena apmaudi klaida.

2 kėlinys 7 min.

T.Watsono taškai ir kauniečiai vis dar išsaugo pranašumą. Koks pašėlęs mačo tempas!

Dar kartą sužingsniuoja T.Klimavičius. Minutės petraukėlė ir minimali „Žalgirio“ persvara.

19:9. Štai tokia kauniečių persvara, kovojant dėl atšokusių kamuolių.

„Žalgiris“ praranda pranašumą, tačiau A.Milaknio tritaškis ją vėl grąžina.

2 kėlinys 8 min.

Teletovičius pelno jau 9 taškus, o paskutinis jo tritaškis grąžina persvarą šeimininkams. A.Petrovičius iškart prašo minutės pertraukėlės.

Varžovai sėkmingai stabdo P.Jankūną...

2 kėlinys 9 min.

Nepuošia rungtynių tokios M.Pociaus klaidos... Tenka grįžti į gynybą.

2 kėlinys 10 min.

Du D.Collinso taškai vėl grąžina pranašumą svečiams.

D.Loganas pelno tik vieną baudą iš dviejų.

Ataką sėkmingai baigia P.Jankūnas. Arena švilpia T.Watsonui, tačiau jis nelietė varžovo, o šis tiesiog vaidino...

Baigiasi antrasis kėlinys. Kol kas rungtynės labai įdomios, permainingos ir atkaklios. Likite su mumis!

3 kėlinys 1 min.

Netrukus prasidės 3 kėlinys. Įdomūs faktai: P.Jankūnas ir M.Teletovičius jau pelnė po 1 000 tašką Eurolygoje.

Beje, kol kas žalgiriečiai vieninteliai pirmauja išvykoje. „Asseco Prokom“, „Olympicios“, „Unicaja“ ir „Fenerbache Ulker“ pirmauja prieš varžovus namuose. Ten rungtynės taip pat dar tęsiasi.

Prasideda trečias kėlinys. Laukiame tokios pačios įdomios kovos!

A.Milaknis pelno 3 taškus ir vėl demosntruoja, kad jo ranka taikli.

3 kėlinys 2 min.

Klysta T.Watsonas, o tai 9-a kauniečių klaida rungtynėse.

3 kėlinys 3 min.

P.Jankūnas prasižengia 3 kartą...

Žingsniai varžovams ir vėl tribūnos švilpia teisėjams.

3 kėlinys 4 min.

Šėlsta M.Begičius ir šiandien jis yra vertas pačių didžiausių komplimentų. Per 7 minutes jis jau surinko 10 taškų.

Tikslus varžovų metimas iš trijų taškų zonos, kamuolį praranda A.Milaknis ir varžovai, pelnę dar 2 taškus, susigrąžina minimalią persvarą.

3 kėlinys 5 min.

T.Watsonas vienu taikliu baudų metimu lygina rezultatą.

3 kėlinys 6 min.

Tęsiasi kova taškas į tašką.

M.Begičius vėl pelno du taškus ir lygina rezultatą. Neįtikėtinas M.Begičiaus pasirodymas.

Du blokus gauna D.Šalenga ir kamuolys priešininkų rankose. Minutės pertraukėlė.

Tiksliai dirba rungtynių teisėjai. Nuo varžovų rankų kamuolys palieka aikštelę.

Vis dar lygu.

3 kėlinys 7 min.

M.Begičius – bravo! Dar vienas atkovotas kamuolys ir du baudų metimai.

M.Begičius ir baudų metimus meta be klaidų: 4 iš 4.

Teletovičius dviem baudų metimais vėl lygina rezultatą.

Puikus M.Pociaus reidas po krepšiu – du taškai ir pražanga.

Gaila, neapsigina M.Begičius. Du taškai mūsų krepšyje.

3 kėlinys 8 min.

Vėl taiklus Martynas.

M.Begičiaus sąskaitoje jau 19 naudinumo balų.

Po ilgos pertraukos į aikštelę grįžta M.Kalnietis, bet mūsiškių ataka nesėkminga.

3 kėlinys 9 min.

T.Delininkaitis neįgyvendina savo sumanymo ir jo perdavimas M.Pociui netikslus.

Rezultatas ir vėl lygus...

3 kėlinys 10 min.

Pameta kamuolį D.Loganas ir T.Delininkaitis stoja prie baudų metimo linijos.

Kokia kėlinio pabaiga! M.Kalnietis po greitos atakos pelno 2 taškus, tačiau varžovai paskutinę kėlinio sekundę pelno tritaškį. Bet kuriuo atveju persvara vis dar svečių pusėje. Laukiame ketvirto kėlinuko.

4 kėlinys 1 min.

Pirmuosius taškus 4 kėlinuke pelno šeimininkai. Taiklus jų metimas iš toli.

P.Jankūnas lygina rezultatą.

4 kėlinys 2 min.

Tritaškį pataiko M.Kalnietis! Tai jau antras jo taiklus metimas iš toli.

4 kėlinys 3 min.

Dar du M.Begičiaus taškai. Jis pranoksta visus lūkesčius. Jau 14-as jo taškas.

Maudo varžovus M.Pocius, o idealus jo perdavimas P.Jankūnui atneša dar 2 taškus. Nieko keista, kad varžovai prašo minutės pertraukėlės. Plius 5 taškai.

4 kėlinys 4 min.

Baudų metimais mažina atsilikimą Teletovičius.

4 kėlinys 5 min.

Iniciatyvos imasi D.Loganas. Du jo taškai iš po krepšio.

T.Delininkaičio tritaškis! Džiugu, kad jo traumos kaip nebūta.

4 kėlinys 6 min.

Įgrūda kamuolį į viršaus M.Begičius.

Pražanga Jankūnui puolime. Jau 4-oji.

4 kėlinys 7 min.

Ech... Žingsniai T.Delininkaičiui. Reikia atsilaikyti!

4 kėlinys 7min.

Vietoj T.Delininkaičio aikštelėje pasirodo Milaknis. Laukiame jo tritaškių.

Viską iki galo padaro M.Pocius ir kauniečiai atkuria 4 taškų persvarą.

4 kėlinys 8 min.

Varžovų tritaškis vėl mažina persvarą.

Ataką sėkmingai baigia P.Jankūnas.

4 kėlinys 9 min.

Lieka vos pusantros minutės. Laikome kumščius!

4 kėlinys 9min.

M.Begičius, atkovojęs kamuolį, persvarą didina iki 5 taškų. Koks užtikrintas jo žaidimas.

4 kėlinys 10 min.

Prasideda paskutinė minutė. Prasižengia varžovai. Prie baudų metimo linijos stos M.Pocius. Ir vėl minutės pertraukėlė.

Pataiko abu metimus M.Pocius. Plius 5 taškai.

Ech... Tritaškį įmeta varžovai.

Vienas taiklus M.Pociaus baudų metimas. Tik vienas. Lieka 30 sekundžių.

„Žalgirio“ rankose visi kozeriai. 17 sekundžių ir du baudų metimai. Juos meta šio vakaro herojus M.Begičius.

Deja, jis susižeidžia, o T.Delininkaitis įmeta tik vieną baudų metimą.

Lieka du taškai.

Ir vėl greitos pražangos. Trileris tęsiasi.

Lieka 12 sekundžių. Minutės petraukėlė, po kurios kauniečiai baudų metimais galės padidinti persvarą.

Plius 4.

Lieka 4 sek. ir vėl varžovai prasižengia. Prieš tai skirtumas mažėja iki 2.

M.Pocius pataiko!

„Žalgiris“ pasiekia istorinę pergalę Vitorijoje. Nuostabios rungtynės. Kauniečiai tampa A grupės lyderiais. Su pergale visus!